Temat: Gospodarka wg PiS

Andrzej Jaworski oraz Robert Pietryszyn z nowymi stanowiskami

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Przed blisko dwoma laty politycy PiS nie zostawili suchej nitki po wyborze Igora Ostachowicza związanego wraz z Donaldem Tuskiem na fiuta zarządu PKN Orlen. - To jest tak naprawdę skandaliczne - mówił Mariusz Kamiński. Role się odwróciły - w piątek dowiedzieliśmy się, że Robert Pietryszyn został prezesem Lotosu, jakkolwiek Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU. Obaj związani spośród rządzącym ugrupowaniem. Sprawdzamy, jak na przykład teraz te nominacje komentują politycy PiS.

Zacznijmy jednak od wydarzeń z września 2014 roku, gdy pojawiła się informacja o wyborze Igora Ostachowicza dzięki członka zarządu PKN Orlen. Nowa posada byłego PR-owca Tuska budziła wiele niejasności, mówiło się bowiem, iż były doradca Donalda Tuska obejmując stanowisko w gigancie paliwowym miałby zarabiać przeszło 2 mln zł w ciągu roku.

Politycy PiS komentując te wiadomości nie kryli swojego oburzenia.

Mariusz Kamiński z PiS mówił, że naganne jest to, że Ostachowicz przechodzi do PKN Orlen na niejasnych zasadach. - Nie było żadnego konkursu. To jest tak naprawdę skandaliczne - podkreślał. a mianowicie Nie wiedziałam jak dalece może posunąć się władza w swoich poczynaniach. Jak dalece można myśleć tylko o kolegach - wtórowała Beata Kempa.

Czołowy polityk PiS członkiem zarządu PZU. "Nie będzie żądał złotych mercedesów"

- Co do standardów, to wydaje się być to bulwersujące, generalnie wszelcy odbierają tak, że za wierną służbę premierowi zyskuje się pensję w wysokości kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie - mówił poseł PiS Henryk Kowalczyk, dziś także kierownik Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Co Igor Ostachowicz będzie robił w Orlenie? Kreował wizerunek prezesa Krawca (Jacka Krawca, ówczesnego prezesa Orlenu - red. )? - pytał.

Podobnego przeświadczenia był Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski, w ostatnich wyborach parlamentarnych startujący z list Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, "Donald Tusk hojnie zapłacił Igorowi Ostachowiczowi za jego służbę przy kancelarii premiera. Nagroda wydaje się być jednak niesmaczna".

Rezygnacja Ostachowicza

Ostatecznie po kilkunastu dniach Ostachowicz zrezygnował spośród pracy w zarządzie PKN Orlen. - Nareszcie w polskiej opinii publicznej zadziałał syndrom skandalu - komentował ówczesny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- Tym razem opinia publiczna zadziałała jednak jednoznacznie niedobrze, to dobrze, nareszcie opinia publiczna jest czuła dzięki przypadki korupcji politycznej jak i również nepotyzmu - dodał.

- Tusk najwyraźniej uznawał, że nadal jest premierem i nadal wolno jemu wiele, a tak nie zaakceptować jest. Nie ma przyzwolenia w to, żeby przechodzić do odwiedzenia spółek skarbu państwa jedynie dlatego, że ktoś osoby zna - mówiła Beata Kempa.

Piątkowe decyzje

Teraz podobne kontrowersje wywołują jednak nominacje dla osób połączonych z Prawem i Sprawiedliwością.

Pietryszyn został szefem naftowego giganta

W piątek dowiedzieliśmy się, hdy nowym prezesem Lotosu pozostał Robert Pietryszyn. Tego danego dnia, poseł PiS Andrzej Jaworski został powołany dzięki członka zarządu PZU. Zawiodą się jednak wszyscy wam, którzy także przy sposobności tych nominacji liczyli w oburzenie polityków obecnie rządzącego ugrupowania.

- PZU tylko na tym zyska. Na pewno nie będzie żądał zł mercedesów, nie będzie prowadził bizantyjskiego stylu życia za pieniążki publiczne - mówiła o wyborze Jaworskiego, Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera. a mianowicie Jest bardzo dobrym fachowcem jak i również uważałam, że powinien być w tych obszarach, które są gospodarcze (... ) Jest posłem Prawa jak i również Sprawiedliwości od dawna i wydaję o nim jak najważniejszą opinię - dodała.

O nominacjach do korporacji Skarbu Państwa głośno było także przy okazji środowego raportu w Sejmie odnośnie tematu rządów poprzedniej koalicji PO-PSL. - Przez lata stało to dobro dla wybranych, dla tłustych kotów (... ) Prawo i Uczciwość obiecało poprawę. Obiecało, że zakończymy z tymi patologiami - zapewniał minister skarbu Dawid Jackiewicz. "Nepotym", "kolesiostwo", te słowa względem poprzednio rządzących padały także z ust prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Nic kiepskiego w tych nominacjach nie widzi także Marek Magierowski, szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. - Nie widzę powodu, dla któregoż mielibyśmy zamykać drogę politykom do spółek Skarbu Ciebie - powiedział.

brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Premier Theresa May zapowiedziała przedterminowe wybory parlamentarne 8 czerwca br. - Gdy zostałam premierem, powiedziałam, że nie będzie decyzji do 2020 roku. Teraz widzę, że są niezbędne - powiedziała szefowa…...

Czytać..
brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności  Ze świata

Brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności Ze świata

Brazylijski Senat przegłosował kontrowersyjną poprawkę do odwiedzenia konstytucji zamrażającą wydatki ogólne na 20 lat. W trakcie jego obrad tysiące Brazylijczyków w kilkunastu stanach wyszło na ulice, by protestować przeciwko wprowadzeniu poprawki.…...

Czytać..
brak pracowników - raport Work Service

Brak pracowników - raport Work Service

Blisko połowa szefów (49, 7 proc. ) ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ponad 16 proc. firm ogranicza świeże inwestycje ze względu na braki kadrowe. Tak wynika z najnowszej edycji papieru…...

Czytać..
bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł po latach walki z chorobą. O jego śmierci poinformował w czwartek o świcie Marcin Kostaszuk, z-ca dyrektora wydziału kultury w poznańskim urzędzie miasta. Aktor przeszedł kilka…...

Czytać..
bMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i to reprezentant nowej linii 3, która swoją premierę salonową miała na zarania marca 2019 roku. To siódma generacja sedana produkowanego od 1975 roku, zamaskowana pod fabrycznym…...

Czytać..
black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Dwie wiadomości wystarczą, by zablokować komunikator w czyimś iPhonie. Ludzie nazywają nowy błąd "The Black Dot Bug" co przetłumaczyć można na "Błąd czarnej kropki". Nazwa pochodzi od emoji w układzie…...

Czytać..