Temat: Gospodarka wg PiS

Andrzej Jaworski oraz Robert Pietryszyn z nowymi stanowiskami

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Przed blisko dwoma laty politycy PiS nie zostawili suchej nitki po wyborze Igora Ostachowicza związanego wraz z Donaldem Tuskiem na fiuta zarządu PKN Orlen. - To jest tak naprawdę skandaliczne - mówił Mariusz Kamiński. Role się odwróciły - w piątek dowiedzieliśmy się, że Robert Pietryszyn został prezesem Lotosu, jakkolwiek Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU. Obaj związani spośród rządzącym ugrupowaniem. Sprawdzamy, jak na przykład teraz te nominacje komentują politycy PiS.

Zacznijmy jednak od wydarzeń z września 2014 roku, gdy pojawiła się informacja o wyborze Igora Ostachowicza dzięki członka zarządu PKN Orlen. Nowa posada byłego PR-owca Tuska budziła wiele niejasności, mówiło się bowiem, iż były doradca Donalda Tuska obejmując stanowisko w gigancie paliwowym miałby zarabiać przeszło 2 mln zł w ciągu roku.

Politycy PiS komentując te wiadomości nie kryli swojego oburzenia.

Mariusz Kamiński z PiS mówił, że naganne jest to, że Ostachowicz przechodzi do PKN Orlen na niejasnych zasadach. - Nie było żadnego konkursu. To jest tak naprawdę skandaliczne - podkreślał. a mianowicie Nie wiedziałam jak dalece może posunąć się władza w swoich poczynaniach. Jak dalece można myśleć tylko o kolegach - wtórowała Beata Kempa.

Czołowy polityk PiS członkiem zarządu PZU. "Nie będzie żądał złotych mercedesów"

- Co do standardów, to wydaje się być to bulwersujące, generalnie wszelcy odbierają tak, że za wierną służbę premierowi zyskuje się pensję w wysokości kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie - mówił poseł PiS Henryk Kowalczyk, dziś także kierownik Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Co Igor Ostachowicz będzie robił w Orlenie? Kreował wizerunek prezesa Krawca (Jacka Krawca, ówczesnego prezesa Orlenu - red. )? - pytał.

Podobnego przeświadczenia był Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski, w ostatnich wyborach parlamentarnych startujący z list Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, "Donald Tusk hojnie zapłacił Igorowi Ostachowiczowi za jego służbę przy kancelarii premiera. Nagroda wydaje się być jednak niesmaczna".

Rezygnacja Ostachowicza

Ostatecznie po kilkunastu dniach Ostachowicz zrezygnował spośród pracy w zarządzie PKN Orlen. - Nareszcie w polskiej opinii publicznej zadziałał syndrom skandalu - komentował ówczesny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- Tym razem opinia publiczna zadziałała jednak jednoznacznie niedobrze, to dobrze, nareszcie opinia publiczna jest czuła dzięki przypadki korupcji politycznej jak i również nepotyzmu - dodał.

- Tusk najwyraźniej uznawał, że nadal jest premierem i nadal wolno jemu wiele, a tak nie zaakceptować jest. Nie ma przyzwolenia w to, żeby przechodzić do odwiedzenia spółek skarbu państwa jedynie dlatego, że ktoś osoby zna - mówiła Beata Kempa.

Piątkowe decyzje

Teraz podobne kontrowersje wywołują jednak nominacje dla osób połączonych z Prawem i Sprawiedliwością.

Pietryszyn został szefem naftowego giganta

W piątek dowiedzieliśmy się, hdy nowym prezesem Lotosu pozostał Robert Pietryszyn. Tego danego dnia, poseł PiS Andrzej Jaworski został powołany dzięki członka zarządu PZU. Zawiodą się jednak wszyscy wam, którzy także przy sposobności tych nominacji liczyli w oburzenie polityków obecnie rządzącego ugrupowania.

- PZU tylko na tym zyska. Na pewno nie będzie żądał zł mercedesów, nie będzie prowadził bizantyjskiego stylu życia za pieniążki publiczne - mówiła o wyborze Jaworskiego, Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera. a mianowicie Jest bardzo dobrym fachowcem jak i również uważałam, że powinien być w tych obszarach, które są gospodarcze (... ) Jest posłem Prawa jak i również Sprawiedliwości od dawna i wydaję o nim jak najważniejszą opinię - dodała.

O nominacjach do korporacji Skarbu Państwa głośno było także przy okazji środowego raportu w Sejmie odnośnie tematu rządów poprzedniej koalicji PO-PSL. - Przez lata stało to dobro dla wybranych, dla tłustych kotów (... ) Prawo i Uczciwość obiecało poprawę. Obiecało, że zakończymy z tymi patologiami - zapewniał minister skarbu Dawid Jackiewicz. "Nepotym", "kolesiostwo", te słowa względem poprzednio rządzących padały także z ust prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Nic kiepskiego w tych nominacjach nie widzi także Marek Magierowski, szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. - Nie widzę powodu, dla któregoż mielibyśmy zamykać drogę politykom do spółek Skarbu Ciebie - powiedział.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
amRest kupuje w Niemczech KFC za 46 mln zł. Spółka daje nieźle zarobić

AmRest kupuje w Niemczech KFC za 46 mln zł. Spółka daje nieźle zarobić

AmRest Holdings kupuje 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim. Spodziewana cena zbytu to ok. 10, trzech mln euro (ok. 46 mln zł). - Spółka umacnia się u własnych zachodnich sąsiadów…...

Czytać..
alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może okazać się do 1321 pracowników a mianowicie podała spółka, która planuje zmniejszenie skali działalności. Jednocześnie poinformowała, że jej pożyczający Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie…...

Czytać..
algorytmy za kierownicą. Słowo na temat rewolucji w logistyce

Algorytmy za kierownicą. Słowo na temat rewolucji w logistyce

Sztuczna rozum już od dawna nie jest historią z opowiadań jak i również filmów SF. Choć tegoż nie zauważmy, to już teraz rozwiązania oparte na skomplikowanych algorytmach i systemach zostały codziennością.…...

Czytać..