Temat: Gospodarka

Gliński: apeluję do najbogatszych - nie bierzcie 500 złotych na dziecko

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy
  • Polska gospodarka u dołu lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około 20 miliardów" na start. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy na obietnice PiS-u jeszcze w tym r.. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Nie bierzcie tych pieniędzy, skoro nie musicie - zaapelował prof. Piotr Gliński w Kontrwywiadzie RMF FM. Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Prawa jak i również Sprawiedliwości stwierdził, że posiada nadzieję, że budżet ciebie pozwoli na wypłaty tak zwane. 500 zł na milusiński już w kwietniu.

Prof. Piotr Gliński mówił, że wypłaty świadczenia pięć stów zł na dziecko pierwsze polskie rodziny otrzymają najwidoczniej w kwietniu.

Pieniądze czekają na rodziców. Sprawdź, na co możesz liczyć w tym roku kalendarzowego

W poniedziałek minister Henryk Kowalczyk w rozmowie spośród TVN24 Biznes i Rzeczywistość, że pieniądze trafia dzięki konta rodziców "pod koniec kwietnia, na początku maja".

Także dla bogatych?

- Premier rządu zapowiedziała, że w kwietniu. Posiadam nadzieję, że budżet dzięki to pozwoli - rzekł prof. Gliński i dodał, że wcześniej sugerował, aby świadczenie nie trafiało do najbogatszych Polaków.

- W naszej pierwszej odmiany programu był zapis, hdy z wyjątkiem tych najbogatszych. Później ze względów takich czysto biurokratycznych zdecydowaliśmy, że nie będziemy robili naszej bariery, żeby nie walczyć z tymi oświadczeniami, hdy każdy musi udowadniać jak wiele zarabia, także apelowałem publicznie, do tych najbogatszych: proszę państwa nie bierzcie tychże pieniędzy, skoro nie musicie - zaapelował wicepremier.

Prof. Gliński stwierdził, iż na razie trudno docenić, czy tylko na jego apelu się skończy, bowiem projekt ustawy jest obecnie w konsultacjach społecznych.

- Mamy parę miesięcy na rozmowę z Polakami i to będzie w pewno takie rozwiązanie, które będzie dobre, bo to rozwiązanie dotyczy zwłaszcza naszej olbrzymiej grupy ludzi niedużo zamożnych, średnio zamożnych, którzy mają dzieci, chcieliby posiadać dzieci i państwo dzierży obowiązek im pomóc jak i również to będzie dobre na rzecz wszystkich Polaków, ponieważ wówczas także napędzi gospodarkę jak i również zmieni sytuację konsumpcyjno-kulturową ja bym powiedział, w społeczeństwie polskim - powiedział prof. Gliński.

Nie jedynie Gliński

Prof. Piotr Gliński w swojej opinii dzięki temat przyznawania 500 złotych na dziecko także szerokim Polakom nie jest osamotniony. Wcześniej marszałek Senatu Stanisław Karczewski apelował do dobrze usytuowanych osób, aby powstrzymali się od używania programu Bliscy 500 Plus. - Wszelcy bogaci, którzy sięgną na te pieniądze się skompromitują - ocenił Stanisław Karczewski.

Program Rodzina pięćset plus, w zakresie którego opiekunowie otrzymają 500 zł co miesiąc na każde drugie dziecko przesłany do konsultacji społecznych, nie stawia żadnych warunków dochodowych. Za wyjątkiem osób ubiegających się o świadczenie na pierwsze dziecko (dochód nieprzekraczający 800 zł na osobę bądź dziecko niepełnosprawne (do 1, 2 tys. zł).

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
giełdy w Chinach odrabiają straty  Giełda

Giełdy w Chinach odrabiają straty Giełda

Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant…...

Czytać..

General Motors podejmuje wyzwanie. Samochód unikające wypadków? Informacje

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła porządną decyzję" GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami.…...

Czytać..
gDDKiA: włoska firma Toto posiada wybudować obejście Węgierskiej Górki

GDDKiA: włoska firma Toto posiada wybudować obejście Węgierskiej Górki

Duży gest w autosalonach. Te firmy wybierano najczęściej Zmiany przy egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..
gazprom: Ukraina negocjuje dostawy rosyjskiego gazu.  Surowce

Gazprom: Ukraina negocjuje dostawy rosyjskiego gazu. Surowce

Ukraina zwróciła się do Gazpromu o wznowienie od lipca dostaw rosyjskiego gazu, którego nie kupuje od listopada 2015 roku. Jeśli Rosjanie zaoferują pożądaną cenę, kontrakt zostanie zawarty - poinformował we wtorek ukraiński…...

Czytać..
gartner: globalny rynek smartfonów spowalnia  Tech

Gartner: globalny rynek smartfonów spowalnia Tech

Branża smartfonów przeżywa dziś najwolniejszy wzrost od 2013 r. W drugim trymestrze tego roku sprzedano krótko mówiąc 330 milionów urządzeń. Pozycję lidera zajmuje Samsung, dzięki drugim miejscu znalazło się Apple, Huawei…...

Czytać..