Gigantyczne zwolnienia w polskiej sieci delikatesów. Wierzyciel chce upadłości

  • Dom
  • Z kraju
  • Gigantyczne zwolnienia w polskiej sieci delikatesów. Wierzyciel chce upadłości
Alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może okazać się do 1321 pracowników a mianowicie podała spółka, która planuje zmniejszenie skali działalności. Jednocześnie poinformowała, że jej pożyczający Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie upadłości otaczającej likwidację majątku spółki. Alma uspokaja, że ten wniosek nie zagrozi jej reorganizacji.

Wierzyciel Almy Market Zbigniew Jurasz złożył wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki.

"Wniósł o połączenie jego morału do wspólnego rozpoznania wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który spółka złożyła w połowie września" a mianowicie podała Alma Market w komunikacie.

Ogromne kłopoty polskiej sieci delikatesów. Brak towaru, inwestorzy uciekają

Giełdowa spółka uspokaja, iż wniosek wierzyciela nie zagraża wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. Według art. 12 ust. trzech prawa restrukturyzacyjnego, sąd upadłościowy wstrzymuje rozpoznanie wniosku na temat ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego. Spółka dzierży do tego prawo, ponieważ kilka dni temu złożyła wniosek o tzw. procedura sanacyjne, które ma uzdrowić sytuację w firmie.

Zwolnienia grupowe

Restrukturyzacja oznacza masowe zwolnienia pracowników. Procesem zwolnień w Almie jest redukcja nierentownych placówek handlowych, oraz zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali.

"W związku z planowanymi zwolnieniami, spółka przystąpiła do strategie zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia należytego urzędu pracy" - napisano w komunikacie.

Alma brzytwy się chwyta. To ostatnia deska ratunku

Zwolnieniami grupowymi objętych może być do 1321 podwładnych.

Kłopoty Almy

W połówce września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie morał o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by ulepszyć sytuację finansową i uniknąć upadłości.

Jednocześnie korporacja skorygowała tegoroczne jednostkowe recenzje. Zgodnie z aktualnymi szacunkami przychody spółki wyniosą 660 mln zł, a nie zaakceptować ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z przedkładania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

O kłopotach polskiej necie delikatesów wiadomo było od momentu kilku miesięcy. Niedawno korporacja poinformowała, że podjęła decyzję o przeglądzie opcji strategicznych we wszystkich obszarach funkcjonowania biznesowej. Rozważa wszystkie opcje, w tym także zdobycie inwestora branżowego. Ostatecznie parę dni temu złożyła morał o otwarcie postępowania sanacyjnego, by uzdrowić sytuację po firmie.

Alma operuje w polsce od ponad dwadzieścia lat. Pierwszy wielkopowierzchniowy sklepik powstał przy ul. Pilotów 6 w Krakowie po 1995 roku.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
algorytmy za kierownicą. Słowo na temat rewolucji w logistyce

Algorytmy za kierownicą. Słowo na temat rewolucji w logistyce

Sztuczna rozum już od dawna nie jest historią z opowiadań jak i również filmów SF. Choć tegoż nie zauważmy, to już teraz rozwiązania oparte na skomplikowanych algorytmach i systemach zostały codziennością.…...

Czytać..
akcelerator foodtech. ac - na rzecz kogo? Szczegóły programu

Akcelerator foodtech. ac - na rzecz kogo? Szczegóły programu

Dwóch polskich przedsiębiorców uważa, hdy branża spożywcza jest nieco zaśniedziała i potrzebuje pomocy, by rozwiązać problemy, wraz z którymi boryka się od bardzo dawna. Piotr Grabowski, przedsiębiorca i współorganizator festiwalu Kazimiernikejszyn…...

Czytać..
aFP: Rada nadzorcza PSA zatwierdziła przejęcie Opla  Moto

AFP: Rada nadzorcza PSA zatwierdziła przejęcie Opla Moto

Rada nadzorcza francuskiego koncernu motoryzacyjnego PSA dała zielone nasłonecznienie dla zakupu europejskiej frakcji koncernu General Motors (marki Opel i Vauxhall) - poinformowała w piątek agencja AFP. Oficjalnie decyzja dzierży być podana…...

Czytać..