Gigantyczne zwolnienia w polskiej sieci delikatesów. Wierzyciel chce upadłości

  • Dom
  • Z kraju
  • Gigantyczne zwolnienia w polskiej sieci delikatesów. Wierzyciel chce upadłości
Alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może okazać się do 1321 pracowników a mianowicie podała spółka, która planuje zmniejszenie skali działalności. Jednocześnie poinformowała, że jej pożyczający Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie upadłości otaczającej likwidację majątku spółki. Alma uspokaja, że ten wniosek nie zagrozi jej reorganizacji.

Wierzyciel Almy Market Zbigniew Jurasz złożył wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki.

"Wniósł o połączenie jego morału do wspólnego rozpoznania wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który spółka złożyła w połowie września" a mianowicie podała Alma Market w komunikacie.

Ogromne kłopoty polskiej sieci delikatesów. Brak towaru, inwestorzy uciekają

Giełdowa spółka uspokaja, iż wniosek wierzyciela nie zagraża wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. Według art. 12 ust. trzech prawa restrukturyzacyjnego, sąd upadłościowy wstrzymuje rozpoznanie wniosku na temat ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego. Spółka dzierży do tego prawo, ponieważ kilka dni temu złożyła wniosek o tzw. procedura sanacyjne, które ma uzdrowić sytuację w firmie.

Zwolnienia grupowe

Restrukturyzacja oznacza masowe zwolnienia pracowników. Procesem zwolnień w Almie jest redukcja nierentownych placówek handlowych, oraz zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali.

"W związku z planowanymi zwolnieniami, spółka przystąpiła do strategie zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia należytego urzędu pracy" - napisano w komunikacie.

Alma brzytwy się chwyta. To ostatnia deska ratunku

Zwolnieniami grupowymi objętych może być do 1321 podwładnych.

Kłopoty Almy

W połówce września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie morał o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by ulepszyć sytuację finansową i uniknąć upadłości.

Jednocześnie korporacja skorygowała tegoroczne jednostkowe recenzje. Zgodnie z aktualnymi szacunkami przychody spółki wyniosą 660 mln zł, a nie zaakceptować ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z przedkładania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

O kłopotach polskiej necie delikatesów wiadomo było od momentu kilku miesięcy. Niedawno korporacja poinformowała, że podjęła decyzję o przeglądzie opcji strategicznych we wszystkich obszarach funkcjonowania biznesowej. Rozważa wszystkie opcje, w tym także zdobycie inwestora branżowego. Ostatecznie parę dni temu złożyła morał o otwarcie postępowania sanacyjnego, by uzdrowić sytuację po firmie.

Alma operuje w polsce od ponad dwadzieścia lat. Pierwszy wielkopowierzchniowy sklepik powstał przy ul. Pilotów 6 w Krakowie po 1995 roku.

brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Premier Theresa May zapowiedziała przedterminowe wybory parlamentarne 8 czerwca br. - Gdy zostałam premierem, powiedziałam, że nie będzie decyzji do 2020 roku. Teraz widzę, że są niezbędne - powiedziała szefowa…...

Czytać..
brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności  Ze świata

Brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności Ze świata

Brazylijski Senat przegłosował kontrowersyjną poprawkę do odwiedzenia konstytucji zamrażającą wydatki ogólne na 20 lat. W trakcie jego obrad tysiące Brazylijczyków w kilkunastu stanach wyszło na ulice, by protestować przeciwko wprowadzeniu poprawki.…...

Czytać..
brak pracowników - raport Work Service

Brak pracowników - raport Work Service

Blisko połowa szefów (49, 7 proc. ) ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ponad 16 proc. firm ogranicza świeże inwestycje ze względu na braki kadrowe. Tak wynika z najnowszej edycji papieru…...

Czytać..
bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł po latach walki z chorobą. O jego śmierci poinformował w czwartek o świcie Marcin Kostaszuk, z-ca dyrektora wydziału kultury w poznańskim urzędzie miasta. Aktor przeszedł kilka…...

Czytać..
bMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i to reprezentant nowej linii 3, która swoją premierę salonową miała na zarania marca 2019 roku. To siódma generacja sedana produkowanego od 1975 roku, zamaskowana pod fabrycznym…...

Czytać..
black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Dwie wiadomości wystarczą, by zablokować komunikator w czyimś iPhonie. Ludzie nazywają nowy błąd "The Black Dot Bug" co przetłumaczyć można na "Błąd czarnej kropki". Nazwa pochodzi od emoji w układzie…...

Czytać..