Pekao S. A. z świeżą aplikacją na smartfony. Przelewy potwierdzisz odciskiem palca

  • Dom
  • Twoje pieniadze
  • Pekao S. A. z świeżą aplikacją na smartfony. Przelewy potwierdzisz odciskiem palca
Bank Pekao S. A. a mianowicie nowa aplikacja

Bank Pekao S. Natomiast. wprowadza nową aplikację mobilną dla swoich klientów, czyli PeoPay. To pierwsza zastosowanie bankowa w Polsce, jaka pozwala na autoryzację umowy do 200 złotych odciskiem palca. Do tej pory biometria służyła klientom banków głównie do logowania się w aplikacjach.

Aplikacja dostępna zarówno dla kontrahentów detalicznych, jak i mikroprzedsiębiorstw, będzie do pobrania po sklepach na Androidzie i iOS jeszcze 11 października.

Biometria to nie jedyna ciekawa funkcja po nowej aplikacji banku Pekao S. A. Dzięki PeoPay zapłacimy też w innej walucie za granicą. O ile mamy w banku konta bankowego walutowe, to aplikacja odruchowo wykryje, w jakiej walucie chcemy płacić – również w tradycyjnym, jak i internetowym sklepie. Dzięki temu ominiemy kosztowne przewalutowania.

Gdyby na koncie walutowym zabrakło jednak środków, to aplikacja pobierze brakujące nakłady z konta w złotych. Na bieżąco w produktów możemy przelewać środki z konta głównego na konta walutowe, korzystając z opcji wymiany walut po preferencyjnym kursie.

Foto: Pekao S. A. Potwierdzenie umowy odciskiem palca w programów PeoPay

Dzięki PeoPay i biometrii przyspieszono również płatności w sklepach internetowych – w momencie, w którym zamawiamy coś na telefonie. Przy znanych nam opcjach płatności przez internet pojawi się niebawem ikona PeoPay. Po kliknięciu zostaniemy automatycznie translokacja do aplikacji. Transakcję potwierdzić będzie można odciskiem palca.

Nowa wersja PeoPay

- Nowego PeoPay utworzyliśmy razem z naszymi odbiorcami. Podczas badań poprosiliśmy pierwotnego, żeby pokazali nam, jakie opcje aplikacji bankowości mobilnej są dla nich najważniejsze. To na nich się skoncentrowaliśmy i to te opcje zostały dopracowane. Inspiracje czerpaliśmy również z naszych istniejących rozwiązań, które spodobały się klientom m. in. lekkiego serwisu mobilnego mPekao24 jak i również płatności mobilnych PeoPay, a także karty wielowalutowej – twierdzi Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao S. A. odpowiedzialny za Pion Bankowości Szczegółowej.

PeoPay korzysta wraz z odcisków palców zapisanych po telefonie. Nie pobiera nowych, nie zapisuje ich w chmurze.

Logowanie do aplikacji banku Pekao S. A. i obsługa jej funkcji nie musi odbywać się jednak za wsparciem odcisku palca. Można wybrać autoryzację czterocyfrowym PIN-em lub hasłem maskowanym.

Wygodne jest podstawowe menu, które jest w kształcie okręgu. Dzięki temu poszczególne alternatywy są w zasięgu kciuka.

Foto: Pekao S. A. Tak prezentuje się nowa aplikacja banku Pekao S. A.

W "Pulpicie" otrzymamy z kolei dostęp do najpotrzebniejszych funkcji: salda rachunku, ostatnich transakcji i przelewów. Jest tam także przedstawienie ostatnich wydatków podzielonych na kategorie.

W części transakcyjnej klient ma możliwość wykonywać przelewy, przelewy do ZUS oraz US, poprawiać, zakładać i zrywać inwestycji, przejrzeć produkty inwestycyjne, spłacać karty kredytowe, rozkładać pożyczka na nich na rayt kredytu lub zamawiać nowe, a także przejrzeć stan jak i również historię kredytów.

W szczegółach salda pojawia się też opcja wzięcia szybciej pożyczki, którą bank nazywa Klikiem Gotówki. Bartosz Zborowski, dyrektor Biura Projektów Strategicznych w Pekao S. A., który prezentował działanie programów, wziął na oczach redaktorów pożyczkę na 18 400 zł w paręnaście sekund. Musiał autoryzować ją kodem, który otrzymał w SMS-ie.

Aplikacja hybrydowa

Nową aplikację PeoPay stworzono w technologii hybrydowej. Oznacza to, że natywne fragmenty przeplatane są szczegółami działający w HTML-u. Nie zauważyliśmy problemów z działanie podczas prezentacji. Za pomocą temu bank będzie miał szansę wdrażać nowe funkcje w aplikacji, bez potrzeby umieszczania nowej wersji programu po sklepie App Store lub Google Play.

Pekao S. A. w ów sposób ostatecznie łączy swoje aplikacje. Do tej okresy istniały bowiem dwie oddzielne: Pekao24 (sprawdzania salda, opowieści transakcji itd. ) jak i również właśnie stara wersja PeoPay, która służyła głównie do płatności. Stare aplikacje wspierane będą do finiszu roku. Później klientom zasugerowane zostanie przeniesienie się na nową aplikację PeoPay.

Firma ogłosiła też, że wraz z publikacją wyników za trzeci kwartał roku ogłosi też strategię na najbliższe lata.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..

Baniak: jeszcze w wakacje Komitet Europejska może zatwierdzić pomocną dłoń dla PLL LOT Informacje

Wiceminister skarbu dodał, że jest warunkowa zgoda na uruchomienie nowej transzy pomocy dla LOT-u. - Maksymalna kwota, jaką może dostać LOT nie ma możliwość przekroczyć 381 mln złotych - podkreślił Rafał Baniak. Wiceminister…...

Czytać..
autogaz tańszy na święta? Szczęśliwe prognozy ekspertów  Surowce

Autogaz tańszy na święta? Szczęśliwe prognozy ekspertów Surowce

W przedświątecznym tygodniu sytuacja dzięki stacjach paliw powinna się ustabilizować. Podwyżki - jeżeli będą - nie muszą wyższe niż 3-5 groszy na litrze. Autogaz może wręcz stanieć - przewidują analitycy.…...

Czytać..
arabia Saudyjska, OPEC, Iran, Rosja

Arabia Saudyjska, OPEC, Iran, Rosja

Ostatnie wydarzenia w OPEC nakręciły falę spekulacji, że w czasie zaplanowanych na 26-28 września nieformalnych rozmów w stolicy Algierii Algierze fabrykanci ropy faktyczne mogą coś uzgodnić. Chodzi głównie o to, że…...

Czytać..