Pekao S. A. z świeżą aplikacją na smartfony. Przelewy potwierdzisz odciskiem palca

  • Dom
  • Twoje pieniadze
  • Pekao S. A. z świeżą aplikacją na smartfony. Przelewy potwierdzisz odciskiem palca
Bank Pekao S. A. a mianowicie nowa aplikacja

Bank Pekao S. Natomiast. wprowadza nową aplikację mobilną dla swoich klientów, czyli PeoPay. To pierwsza zastosowanie bankowa w Polsce, jaka pozwala na autoryzację umowy do 200 złotych odciskiem palca. Do tej pory biometria służyła klientom banków głównie do logowania się w aplikacjach.

Aplikacja dostępna zarówno dla kontrahentów detalicznych, jak i mikroprzedsiębiorstw, będzie do pobrania po sklepach na Androidzie i iOS jeszcze 11 października.

Biometria to nie jedyna ciekawa funkcja po nowej aplikacji banku Pekao S. A. Dzięki PeoPay zapłacimy też w innej walucie za granicą. O ile mamy w banku konta bankowego walutowe, to aplikacja odruchowo wykryje, w jakiej walucie chcemy płacić – również w tradycyjnym, jak i internetowym sklepie. Dzięki temu ominiemy kosztowne przewalutowania.

Gdyby na koncie walutowym zabrakło jednak środków, to aplikacja pobierze brakujące nakłady z konta w złotych. Na bieżąco w produktów możemy przelewać środki z konta głównego na konta walutowe, korzystając z opcji wymiany walut po preferencyjnym kursie.

Foto: Pekao S. A. Potwierdzenie umowy odciskiem palca w programów PeoPay

Dzięki PeoPay i biometrii przyspieszono również płatności w sklepach internetowych – w momencie, w którym zamawiamy coś na telefonie. Przy znanych nam opcjach płatności przez internet pojawi się niebawem ikona PeoPay. Po kliknięciu zostaniemy automatycznie translokacja do aplikacji. Transakcję potwierdzić będzie można odciskiem palca.

Nowa wersja PeoPay

- Nowego PeoPay utworzyliśmy razem z naszymi odbiorcami. Podczas badań poprosiliśmy pierwotnego, żeby pokazali nam, jakie opcje aplikacji bankowości mobilnej są dla nich najważniejsze. To na nich się skoncentrowaliśmy i to te opcje zostały dopracowane. Inspiracje czerpaliśmy również z naszych istniejących rozwiązań, które spodobały się klientom m. in. lekkiego serwisu mobilnego mPekao24 jak i również płatności mobilnych PeoPay, a także karty wielowalutowej – twierdzi Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao S. A. odpowiedzialny za Pion Bankowości Szczegółowej.

PeoPay korzysta wraz z odcisków palców zapisanych po telefonie. Nie pobiera nowych, nie zapisuje ich w chmurze.

Logowanie do aplikacji banku Pekao S. A. i obsługa jej funkcji nie musi odbywać się jednak za wsparciem odcisku palca. Można wybrać autoryzację czterocyfrowym PIN-em lub hasłem maskowanym.

Wygodne jest podstawowe menu, które jest w kształcie okręgu. Dzięki temu poszczególne alternatywy są w zasięgu kciuka.

Foto: Pekao S. A. Tak prezentuje się nowa aplikacja banku Pekao S. A.

W "Pulpicie" otrzymamy z kolei dostęp do najpotrzebniejszych funkcji: salda rachunku, ostatnich transakcji i przelewów. Jest tam także przedstawienie ostatnich wydatków podzielonych na kategorie.

W części transakcyjnej klient ma możliwość wykonywać przelewy, przelewy do ZUS oraz US, poprawiać, zakładać i zrywać inwestycji, przejrzeć produkty inwestycyjne, spłacać karty kredytowe, rozkładać pożyczka na nich na rayt kredytu lub zamawiać nowe, a także przejrzeć stan jak i również historię kredytów.

W szczegółach salda pojawia się też opcja wzięcia szybciej pożyczki, którą bank nazywa Klikiem Gotówki. Bartosz Zborowski, dyrektor Biura Projektów Strategicznych w Pekao S. A., który prezentował działanie programów, wziął na oczach redaktorów pożyczkę na 18 400 zł w paręnaście sekund. Musiał autoryzować ją kodem, który otrzymał w SMS-ie.

Aplikacja hybrydowa

Nową aplikację PeoPay stworzono w technologii hybrydowej. Oznacza to, że natywne fragmenty przeplatane są szczegółami działający w HTML-u. Nie zauważyliśmy problemów z działanie podczas prezentacji. Za pomocą temu bank będzie miał szansę wdrażać nowe funkcje w aplikacji, bez potrzeby umieszczania nowej wersji programu po sklepie App Store lub Google Play.

Pekao S. A. w ów sposób ostatecznie łączy swoje aplikacje. Do tej okresy istniały bowiem dwie oddzielne: Pekao24 (sprawdzania salda, opowieści transakcji itd. ) jak i również właśnie stara wersja PeoPay, która służyła głównie do płatności. Stare aplikacje wspierane będą do finiszu roku. Później klientom zasugerowane zostanie przeniesienie się na nową aplikację PeoPay.

Firma ogłosiła też, że wraz z publikacją wyników za trzeci kwartał roku ogłosi też strategię na najbliższe lata.

brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Premier Theresa May zapowiedziała przedterminowe wybory parlamentarne 8 czerwca br. - Gdy zostałam premierem, powiedziałam, że nie będzie decyzji do 2020 roku. Teraz widzę, że są niezbędne - powiedziała szefowa…...

Czytać..
brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności  Ze świata

Brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności Ze świata

Brazylijski Senat przegłosował kontrowersyjną poprawkę do odwiedzenia konstytucji zamrażającą wydatki ogólne na 20 lat. W trakcie jego obrad tysiące Brazylijczyków w kilkunastu stanach wyszło na ulice, by protestować przeciwko wprowadzeniu poprawki.…...

Czytać..
brak pracowników - raport Work Service

Brak pracowników - raport Work Service

Blisko połowa szefów (49, 7 proc. ) ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ponad 16 proc. firm ogranicza świeże inwestycje ze względu na braki kadrowe. Tak wynika z najnowszej edycji papieru…...

Czytać..
bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł po latach walki z chorobą. O jego śmierci poinformował w czwartek o świcie Marcin Kostaszuk, z-ca dyrektora wydziału kultury w poznańskim urzędzie miasta. Aktor przeszedł kilka…...

Czytać..
bMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i to reprezentant nowej linii 3, która swoją premierę salonową miała na zarania marca 2019 roku. To siódma generacja sedana produkowanego od 1975 roku, zamaskowana pod fabrycznym…...

Czytać..
black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Dwie wiadomości wystarczą, by zablokować komunikator w czyimś iPhonie. Ludzie nazywają nowy błąd "The Black Dot Bug" co przetłumaczyć można na "Błąd czarnej kropki". Nazwa pochodzi od emoji w układzie…...

Czytać..