Tak się teraz projektuje jachty i samochody – w świat rozszerzonej

  • Dom
  • Technologie
  • Tak się teraz projektuje jachty i samochody – w świat rozszerzonej
Aplikacja AR do projektowania jachtów, maszyn i samochodów

Gdyńska firma VR Visio stworzyła aplikację wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną po wówczas, by można było zobaczyć projekt dowolnego obiektu – samochodu, statku, silnika bądź maszyny przemysłowej – odrzucić na kartce, a po trójwymiarze.

Rzeczywistość rozszerzona, czyli AR (z ang. augmented reality) kojarzona jest przede wszystkim z grami. Najczęściej z jedną grą – Pokemon Go. Wówczas ona pozwala zobaczyć jak i również łapać Pokemony w potraw, biurze czy parku, za pomocą aplikacji mobilnej.

AR wykorzystywany jest jednak nie tylko w grach itp w rozrywce.

Rzeczywistość rozszerzona - zastosowanie

Polski VR Visio tworzy wizualizację w rozszerzonej i wirtualnej świat nie tylko na zamówienie klientów z Polski, lecz zwłaszcza zagranicy. Jednym wraz z klientów firmy był Cadillac, dla którego gdynianie zrobili dwa produkty.

Grę, która umożliwiała użytkownikowi złożenie samochodu w wirtualnej rzeczywistości. I wizualizację, która "przenosiła" człowieka do wnętrza najnowszego modelu CT6 i zabierała go w podróż na Hiszpanii.

Wizualizacje startupu zostały też wykorzystane przy finale największego muzycznego dar show w Chinach, nadawanego przez TV Hunan. Widowisko powstało w oparciu na temat wymagającą technologię face mappingu. Polega ona na projekcji obrazu na twarzach uczestników programu i tworzeniu wyniku 3D. Spektakl obejrzało 400 mln widzów.

Najnowsza aplikacja VR Visio pozwala w oparciu o program Android i iOS jedenaście skanować otoczenie i nanosić na nie wirtualne towary.

Foto: materiały prasowe

Podobny produkt wypuściła niedawno Ikea - dzięki jej produktów można umeblować w AR mieszkanie i sprawdzić, jakim sposobem będą prezentowały się w nim konkretne meble z oferty sklepu.

Zastosowań aplikacji firmy z Gdyni, jest jeszcze więcej. Jakim sposobem mówią jej twórcy - sprawdza się ona głównie w branżach, gdzie przedtem wizualizacja produktów była bardzo trudna.

Foto: towary prasowe

Dla kogo rozszerzona rzeczywistość

- Nasze rozwiązanie kierujemy m. in. do branży przemysłowej. Firmy, które dotąd brały udział w targach jak i również chciały tam pokazywać swe maszyny, a wiązało się to z całą logistyką i ciężkim transportem, dzisiaj mogą używać telefonu bądź tabletu i w ów sposób pokazywać swój ekwipunek w rzeczywistym rozmiarze. Podobnie z branżą deweloperską a mianowicie mówi Adam Cegielski, CEO VR Visio.

Możliwości rzeczywistości rozszerzonej testują m. in. dwie polskie przedsiębiorstwa - Green Dream Boats, produkująca jachty i TMA Automation, działająca w branży robotyki i automatyki. Obie do prezentacji gotowych już produktów ze swojego wykazu na targach.

brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Brexit - przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii

Premier Theresa May zapowiedziała przedterminowe wybory parlamentarne 8 czerwca br. - Gdy zostałam premierem, powiedziałam, że nie będzie decyzji do 2020 roku. Teraz widzę, że są niezbędne - powiedziała szefowa…...

Czytać..
brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności  Ze świata

Brazylijczycy protestują przeciwko planowi gospodarności Ze świata

Brazylijski Senat przegłosował kontrowersyjną poprawkę do odwiedzenia konstytucji zamrażającą wydatki ogólne na 20 lat. W trakcie jego obrad tysiące Brazylijczyków w kilkunastu stanach wyszło na ulice, by protestować przeciwko wprowadzeniu poprawki.…...

Czytać..
brak pracowników - raport Work Service

Brak pracowników - raport Work Service

Blisko połowa szefów (49, 7 proc. ) ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ponad 16 proc. firm ogranicza świeże inwestycje ze względu na braki kadrowe. Tak wynika z najnowszej edycji papieru…...

Czytać..
bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdań Smoleń nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł po latach walki z chorobą. O jego śmierci poinformował w czwartek o świcie Marcin Kostaszuk, z-ca dyrektora wydziału kultury w poznańskim urzędzie miasta. Aktor przeszedł kilka…...

Czytać..
bMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i nowa seria trzech - cena, test, recenzja

BMW 330i to reprezentant nowej linii 3, która swoją premierę salonową miała na zarania marca 2019 roku. To siódma generacja sedana produkowanego od 1975 roku, zamaskowana pod fabrycznym…...

Czytać..
black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Dwie wiadomości wystarczą, by zablokować komunikator w czyimś iPhonie. Ludzie nazywają nowy błąd "The Black Dot Bug" co przetłumaczyć można na "Błąd czarnej kropki". Nazwa pochodzi od emoji w układzie…...

Czytać..