Tak się teraz projektuje jachty i samochody – w świat rozszerzonej

  • Dom
  • Technologie
  • Tak się teraz projektuje jachty i samochody – w świat rozszerzonej
Aplikacja AR do projektowania jachtów, maszyn i samochodów

Gdyńska firma VR Visio stworzyła aplikację wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną po wówczas, by można było zobaczyć projekt dowolnego obiektu – samochodu, statku, silnika bądź maszyny przemysłowej – odrzucić na kartce, a po trójwymiarze.

Rzeczywistość rozszerzona, czyli AR (z ang. augmented reality) kojarzona jest przede wszystkim z grami. Najczęściej z jedną grą – Pokemon Go. Wówczas ona pozwala zobaczyć jak i również łapać Pokemony w potraw, biurze czy parku, za pomocą aplikacji mobilnej.

AR wykorzystywany jest jednak nie tylko w grach itp w rozrywce.

Rzeczywistość rozszerzona - zastosowanie

Polski VR Visio tworzy wizualizację w rozszerzonej i wirtualnej świat nie tylko na zamówienie klientów z Polski, lecz zwłaszcza zagranicy. Jednym wraz z klientów firmy był Cadillac, dla którego gdynianie zrobili dwa produkty.

Grę, która umożliwiała użytkownikowi złożenie samochodu w wirtualnej rzeczywistości. I wizualizację, która "przenosiła" człowieka do wnętrza najnowszego modelu CT6 i zabierała go w podróż na Hiszpanii.

Wizualizacje startupu zostały też wykorzystane przy finale największego muzycznego dar show w Chinach, nadawanego przez TV Hunan. Widowisko powstało w oparciu na temat wymagającą technologię face mappingu. Polega ona na projekcji obrazu na twarzach uczestników programu i tworzeniu wyniku 3D. Spektakl obejrzało 400 mln widzów.

Najnowsza aplikacja VR Visio pozwala w oparciu o program Android i iOS jedenaście skanować otoczenie i nanosić na nie wirtualne towary.

Foto: materiały prasowe

Podobny produkt wypuściła niedawno Ikea - dzięki jej produktów można umeblować w AR mieszkanie i sprawdzić, jakim sposobem będą prezentowały się w nim konkretne meble z oferty sklepu.

Zastosowań aplikacji firmy z Gdyni, jest jeszcze więcej. Jakim sposobem mówią jej twórcy - sprawdza się ona głównie w branżach, gdzie przedtem wizualizacja produktów była bardzo trudna.

Foto: towary prasowe

Dla kogo rozszerzona rzeczywistość

- Nasze rozwiązanie kierujemy m. in. do branży przemysłowej. Firmy, które dotąd brały udział w targach jak i również chciały tam pokazywać swe maszyny, a wiązało się to z całą logistyką i ciężkim transportem, dzisiaj mogą używać telefonu bądź tabletu i w ów sposób pokazywać swój ekwipunek w rzeczywistym rozmiarze. Podobnie z branżą deweloperską a mianowicie mówi Adam Cegielski, CEO VR Visio.

Możliwości rzeczywistości rozszerzonej testują m. in. dwie polskie przedsiębiorstwa - Green Dream Boats, produkująca jachty i TMA Automation, działająca w branży robotyki i automatyki. Obie do prezentacji gotowych już produktów ze swojego wykazu na targach.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
andrzej Jaworski oraz Robert Pietryszyn z nowymi stanowiskami

Andrzej Jaworski oraz Robert Pietryszyn z nowymi stanowiskami

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

Czytać..
amRest kupuje w Niemczech KFC za 46 mln zł. Spółka daje nieźle zarobić

AmRest kupuje w Niemczech KFC za 46 mln zł. Spółka daje nieźle zarobić

AmRest Holdings kupuje 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim. Spodziewana cena zbytu to ok. 10, trzech mln euro (ok. 46 mln zł). - Spółka umacnia się u własnych zachodnich sąsiadów…...

Czytać..
alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma. Zwolnienia grupowe, wierzyciel złożył wniosek o upadłość

Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może okazać się do 1321 pracowników a mianowicie podała spółka, która planuje zmniejszenie skali działalności. Jednocześnie poinformowała, że jej pożyczający Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie…...

Czytać..