Nowy błąd przy iPhone’ach może zablokować twój komunikator. Wystarczy wysłać 2 wiadomości

  • Dom
  • Technologie
  • Nowy błąd przy iPhone’ach może zablokować twój komunikator. Wystarczy wysłać 2 wiadomości
Black Dot Bug - nowy błąd w iPhone’ach blokuje Wiadomości

Dwie wiadomości wystarczą, by zablokować komunikator w czyimś iPhonie. Ludzie nazywają nowy błąd "The Black Dot Bug" co przetłumaczyć można na "Błąd czarnej kropki".

Nazwa pochodzi od emoji w układzie czarnego koła, które wydaje się sprawcą całego zamieszania. Gdy pojawi się na ekranie, dojdzie do wyłączenia produktów Wiadomości. Ponowne włączenie aplikacji skutkuje wyświetleniem jedynie białego ekranu. Wyłączenie programów ani ponowne uruchomienie komórkowy nie naprawi sytuacji.

Telefon wciąż będzie działał bez zarzutu – w istocie, może będzie chodzić odrobinę wolniej do czasu, aż naprawisz błąd. A funkcjonuje dość proste lekarstwo.

Za błąd odpowiada odrzucić tyle samo emoji, jak stojące za nim dziesiątki – byc możę i wiele – linii znaków Unicode. To one przeciążają procesor telefonu.

Filip Koroy, Youtuber znany jako EverythingApplePro, tłumaczy, że wiadomości do odwiedzenia wysłania znaleźć można na stronie internetowej. Nie jawi się być wówczas zatem coś, co przekazać można przypadkiem.

Na szczęście istnieje rozwiązanie. Wymuś zamknięcie aplikacji Wiadomości, wciśnij mocniej jej ikonę (skorzystaj z funkcji 3D Touch) i wybierz z ewidencje "Nowa wiadomość". Wszystko powinno już działać jak uprzednio. Może przejść zatem do skrzynki odbiorczej i skasować problematyczną wiadomość.

Apple nie stworzył jeszcze oficjalnego lekarstwa, ale niebawem winna pojawić się stosowna odświeżenie.

Jak działa Black Dot Bug:

Na szczęście "czarnej kropki śmierci" nie można wysłać przypadkiem. Działanie tego typu musi być zamierzone.

Rada: nie róbcie naprawdę. Nie spodoba się wówczas twojej rodzinie ani rodzinie. Jeśli nie znają rozwikłania, to nie będą mógł poradzić sobie szybko spośród problemem.

Tak prezentuje się strona, z której rozsyłane są wiadomości. Potrzebne będą aż dwie.

Foto: zrzut ekranu

Po kliknięciu w alternatywę wysłania pierwszej wiadomości ukazuje się taki tekst. On sam nic jeszcze nie robi, ale to nieodzowny pierwszy krok.

Foto: zrzut ekranu

Tak wygląda druga wieść. Wygląda jak setki linii znaków Unicode.

Foto: zrzut ekranu

Mój telefon przegrzewał się od samego wczytywania ludzi znaków. Bateria szybko się rozładowywała.

Zajęło mniej więcej 20 minut zanim całość się wczytało i miałam prawo kliknąć "Wyślij drugą wiadomość (długo się ładuje)". Później jeszcze 10 minut musiałam poczekać zanim pojawiła się klawiatura i zanim umiałam wpisać imię odbiorcy.

Tak aplikacja wygląda u adresata wiadomości. Możesz spośród niej wyjść i stosować telefonu, ale "Wiadomości" nie zaakceptować będą działać.

Foto: zrzut ekranu

Koroy sprawdził, że bug działa na iPhone’ach: X, 8 i 7. Im starszy telefon, tym jest gorzej.

Próbowałam uruchomić ponownie telefon i wymusić zatrzymanie aplikacji. Jedyne jak działało, to otworzenie oryginalnej wiadomości z użyciem opcji 3D Touch. Skasuj wieść z kropkami po wejściu do skrzynki odbiorczej.

Foto: zrzut ekranu

Proces jest niesłychanie długi. Trzeba chcieć zablokować komuś wiadomości.

Koroy twierdzi, że bug używany był wcześniej w Indiach do blokowania aplikacji WhatsApp na telefonach z Androidem.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
biuro podróży z Pruszcza Gdańskiego ogłosiło niewypłacalność

Biuro podróży z Pruszcza Gdańskiego ogłosiło niewypłacalność

Biuro podróży REJSCLUB. PL z Pruszcza Gdańskiego specjalizujące się w organizacji rejsów statkami turystycznymi poinformowało na temat swojej niewypłacalności. Klienci posiadają wrócić do domu. Prawa osób, które nie pojadą na wycieczki…...

Czytać..
bieńkowska: Unia Europejska jest silniejsza niż trzy lata nim  Ze świata

Bieńkowska: Unia Europejska jest silniejsza niż trzy lata nim Ze świata

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów dla Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni" Tani jak Kowalski. Eurostat porównał koszty roboty w Unii Unia szykuje rewolucję w…...

Czytać..
bIEC: Wskaźnik Dobrobytu w Naszym kraju w grudniu spadł na temat 0, 4 pkt.

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu w Naszym kraju w grudniu spadł na temat 0, 4 pkt.

300 plus po nowej odsłonie. "Większa gwarancję co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odrębna propozycja Cztery śmigłowce zbytnio ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać..