Nie jesz glutenu, choć nie posiadasz alergii? „To niekorzystne gwoli organizmu”

  • Dom
  • Rozwoj osobisty
  • Nie jesz glutenu, choć nie posiadasz alergii? „To niekorzystne gwoli organizmu”
Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje Natalia Drabińska z Polskiej Akademii Nauk przy Olsztynie.

Eksperta pokazuje, że dieta bezglutenowa powinna być stosowana tylko przez osoby, które mają wskazania medyczne, czyli problemy zdrowotne stwierdzone przez lekarza gastroenterologa.

Nie może być zaś ona stosowana ot tak sobie, przez ludzie zdrowe, ale chcące zapodziać zbędne kilogramy. Panująca od czasu kilku lat powszechna moda na odchudzanie i używanie diet, jak na przykład dieta białkowa, paleo - przypominająca dietę człowieka pierwotnego polegająca w spożywaniu produktów naturalnych i nieprzetworzonych, czy dieta bezglutenowa, to najbardziej niekorzystne rozwiązanie dla naszego organizmu.

Na dwoje babka wróżyła. A zdrowie cierpi

Natalia Drabińska wyjaśnia, że dieta bezglutenowa, która jest popularna pośród osób chcących schudnąć, aplikowana bez wskazań lekarskich, może spowodować faktycznie utratę nadmiernych kilogramów. Stanie się tak jednak tylko dlatego, hdy wyeliminuje się wówczas spośród jadłospisu wszystko, co mieści gluten, czyli takie artykuły jak chleb, makaron jak i również produkty skrobiowe. Ale często zdarza się tak, że zamiast utraty wagi, stosujących dietę bezglutenową wyczekuje niemiła niespodzianka, czyli przyrost masy ciała.

- Produkty bezglutenowe, które istnieją dostępne w sklepach, w zamian glutenu zawierają tłuszcz, wraz z tego względu są wiele bardziej kaloryczne i tuczące. Białko w postaci glutenu jest zastępowane w produktach bezglutenowych przez tłuszcze, które są substancją zapasową i odłożą się w naszym własnym organizmie - podkreśliła Natalia Drabińska. I dodaje, że także z tego powodu osoba, która ma zdiagnozowaną celiakię, po przejściu w dietę bezglutenową, może przytyć.

Co to wydaje się być gluten?

Gluten to mieszanina białek występująca w pszenicy. Nie ma wartości odżywczych. Walorem glutenu jest wówczas, że wpływa on w teksturę i jakość chleba. Dzięki glutenowi bochenki chleba są ładne, miękkie jak i również chrupiące.

Naukowcy i specjaliści od żywienia przekonują, że warunkiem schudnięcia jest ograniczenie jedzenia, w diecie powinno się zmienić proporcje pomiędzy produktami mięsnymi a warzywnymi - z dominacją tych drugich. Do piramidy zdrowego odżywiania został również dodany ruch jako czynnik zwiększający skuteczność diety.

Tagi: dieta wigor Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..

Szukaj

Kategoria

Popularny