Program CalHFA FHA

Category: Złożyć Wniosek
Author:
17 lutego 2021

Program CalHFA FHA to pożyczka ubezpieczona przez FHA, obejmująca 30-letni kredyt hipoteczny CalHFA o stałym oprocentowaniu.

Przejrzyj poniższe sekcje, aby dowiedzieć się więcej o programie CalHFA FHA.

Program CalHFA FHA

Kwalifikowalność do programu

Czy kwalifikuję się do udziału w tym programie?

Zapoznaj się z poniższymi wytycznymi dotyczącymi wymagań „pożyczkobiorcy i „nieruchomości, aby określić, czy możesz kwalifikować się do ubiegania się o udział w programie CalHFA FHA.

Wymagania pożyczkobiorcy

 • Zajmować nieruchomość jako główne miejsce zamieszkania; współpożyczkobiorcy niebędący mieszkańcami nie są dopuszczani.
 • Pożyczkobiorcy CalHFA muszą ukończyć poradnictwo edukacyjne dla kupujących domy i uzyskać zaświadczenie o ukończeniu za pośrednictwem uprawnionej organizacji doradztwa dla kupujących domy.Przestrzegaj limitów dochodów CalHFA dla tego programu.* W przypadku sprzecznych wytycznych pożyczkodawca musi przestrzegać bardziej restrykcyjnych.

  Wymagania dotyczące nieruchomości

  • Być rezydencją jednorodzinną z jedną jednostką, w tym zatwierdzonym kondominium / PUD
   • Kwalifikować się mogą pensjonaty, kwatery dla babci i teściów
   • Dozwolone są obudowy fabryczneMieszkania mieszkaniowe muszą spełniać wytyczne dotyczące pierwszej hipotekiMaksymalny rozmiar nieruchomości wynosi pięć akrów* W przypadku sprzecznych wytycznych pożyczkodawca musi przestrzegać bardziej restrykcyjnych.

    Program CalHFA FHA

    Oprocentowanie

    Jaka jest stopa procentowa?

    Stopy procentowe będą się różnić w zależności od Twojej sytuacji finansowej, opłat pożyczkodawcy i innych czynników. Stopy procentowe mogą również zmieniać się codziennie. Zalecamy skontaktowanie się z urzędnikiem ds. Pożyczek zatwierdzonym przez CalHFA w celu uzyskania dokładnej oferty cenowej dla tego programu.

    CalHFA nie pożycza pieniędzy bezpośrednio konsumentom. CalHFA sprawdza i korzysta z usług zatwierdzonych pożyczkodawców, aby kwalifikować konsumentów i udzielać wszystkich kredytów hipotecznych. Opłaty, które płacisz, mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy i programu. Zobacz przykładowe roczne stopy procentowe (APR) tutaj.

    Program CalHFA FHA

    Wymóg edukacyjny nabywcy domu

    CalHFA mocno wierzy, że edukacja i doradztwo dla kupujących domy mają kluczowe znaczenie dla sukcesu i szczęścia właściciela domu, i wymaga edukacji i poradnictwa dla kupujących domy korzystających z programu CalHFA.

    Kto musi wziąć udział w kursie edukacji i poradnictwa dla kupujących w domu?

    Tylko jeden zajmujący pożyczkobiorcę po raz pierwszy w każdej transakcji pożyczki

    Jak przejść ten kurs edukacyjno-doradczy?

     ONLINE: ośmiogodzinny kurs edukacji i doradztwa dla kupujących w domu jest jedynym kursem online akceptowanym przez CalHFA. (opłata: 99 USD) Inne kursy online, takie jak Frameworks, są niedopuszczalne, ponieważ nie zapewniają godzinnej sesji konsultacyjnej 1 na 1.

   • OSOBISTE: bezpośrednia edukacja i doradztwo dla kupujących domy przez NeighborWorks America lub jakąkolwiek agencję doradztwa mieszkaniowego zatwierdzoną przez HUD

    (opłata: zależy od agencji)
   • Program CalHFA FHA

    Jak złożyć wniosek

    Jak ubiegać się o ten program pożyczkowy?

    Ponieważ CalHFA nie jest bezpośrednim pożyczkodawcą, nasze produkty hipoteczne są oferowane przez osoby zajmujące się pożyczkami prywatnymi, które zostały zatwierdzone i przeszkolone przez naszą Agencję. Ci specjaliści ds. Pożyczek mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o programach CalHFA i poprowadzić Cię przez proces zakupu domu.

    Odwiedź zakładkę Find a Loan Officer, aby skontaktować się z urzędnikiem ds. Pożyczek w Twojej okolicy.

    Jakie dokumenty powinienem mieć pod ręką, kontaktując się z pożyczkodawcą?

    Kiedy początkowo kontaktujesz się z urzędnikiem ds. Pożyczek, możesz chcieć mieć dostępną listę dokumentów i informacji, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytania, które ci zadają:

    • Odcinki wypłaty
    • wyciągi bankoweHistoria zatrudnieniaPoprzednie zeznania podatkoweWideo: Rodzina Viramontes znajduje dom z pomocą wspaniałego zespołu.

     Pytania kwalifikacyjne?

     Edukacja dla kupujących w domu przez CalHFA

     ONLINE: ośmiogodzinny kurs edukacji i doradztwa dla kupujących w domu jest jedynym kursem online akceptowanym przez CalHFA. (opłata: 99 USD) Inne kursy online, takie jak Frameworks, są niedopuszczalne, ponieważ nie zapewniają jednogodzinnej sesji konsultacyjnej 1 na 1.

     OSOBISTE: bezpośrednia edukacja dla nabywców domów za pośrednictwem NeighborWorks America lub jakiejkolwiek agencji doradztwa mieszkaniowego zatwierdzonej przez HUD

     Zadzwoń pod bezpłatny numer 877.9.CalHFA (877.922.5432)

     Jeśli szukasz dokumentu, który nie został opublikowany w naszej witrynie internetowej, złóż wniosek o udostępnienie wersji. Dostępny dokument oznacza, że ​​dokument został sformatowany w celu odczytania go na głos przez czytnik ekranu lub inne technologie wspomagające. Wnioski dotyczące ustawy o aktach publicznych można przesyłać do urzędnika CalHFA ds. Rejestrów publicznych za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]

     SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMISiedziba główna Sacramento

     500 Capitol Mall, Ste. 1400

     Sacramento, CA 95814

     877.9 CalHFA (877.922.5432)

     Lista

     kontaktów działu Enews Rejestracja

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy