Planet Fitness pobierało od ludzi roczną opłatę, mimo że siłownia była zamknięta od miesięcy

Category: Obsługi Klienta
Author:
17 lutego 2021

Zaktualizowano 3 miesiące temu

To początek miesiąca, co oznacza wiele rzeczy dla osób opłacających własne rachunki. Dla niektórych jest to dzień wypłaty, a dla większości jest to dzień, w którym należne są wszystkie nasze rachunki. Musimy zapłacić czynsz, ubezpieczenie samochodu, a dla sporej ilości osób oznaczało to dziś niespodziankę opłatę Planet Fitness . Ci zdenerwowani ludzie weszli na Twittera i zapytali: „Dlaczego firma Planet Fitness obciążyła mnie 39 USD?. I, ojej, odpowiedź podnieciła ludzi.

Dlaczego więc firma Planet Fitness obciążyła Cię 39 USD?

Według strony z często zadawanymi pytaniami Planet Fitness na swojej stronie internetowej, aby mieć dostęp do siłowni, pobierana jest roczna opłata w wysokości 39 USD, która „przeznaczona jest na utrzymanie klubu i utrzymanie. Opłata ta jest płatna raz w roku i dla wielu osób ta pora roku przypada na 1 lipca 2020 roku. Opłata zwykle nie jest zaskoczeniem dla większości ludzi – wiedzą przecież, że mają członkostwo na siłowni – ale ładunek był zaskoczeniem dla wielu w tym roku i wywołał ogromne zamieszanie na Twitterze.

Wszyscy wiemy, że w tej chwili ma miejsce ogólnoświatowa pandemia, a wraz z nią nastąpiło zamknięcie wielu firm, ponieważ zmuszono nas do fizycznego oddalenia się. Siłownie w całym kraju były zamknięte, a według strony FAQ Planet Fitness, w tym czasie bywalcy siłowni nie byli obciążani opłatami.

Planeta fitness nie wiadomo skąd dzięki tej cenie 39 USD pic.twitter.com/BYQAAatxc0

„Chociaż nasze lokalizacje są obecnie zamknięte, proaktywnie zamroziliśmy wszystkie członkostwa w Twoim imieniu – czytamy na stronie obsługi klienta. „Nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami, dopóki Twój klub nie zostanie ponownie otwarty. Chociaż nie lubimy, gdy rezygnujesz z członkostwa, możesz wysłać list polecony do swojego klubu macierzystego z prośbą o anulowanie. W przeciwnym razie skontaktuj się z naszym działem obsługi członków w przypadku pytań dotyczących członkostwa .

Ale 1 lipca ludzie zobaczyli, że 39 dolarów zostało usunięte z ich konta bankowego, nie mając pojęcia, dlaczego zostały usunięte, ponieważ ich siłownia była zamknięta przez kilka miesięcy. Wygląda na to, że Planet Fitness pobierało 39 USD od wszystkich, którzy nie płacili składek członkowskich przez kilka miesięcy. Czemu? Firma uważa, że ​​ich siłownie są teraz otwarte – ale nie było żadnych uprzedzeń, że firma będzie pobierać opłaty od ludzi.

AKTUALIZACJA (2 lipca 2020 r.): Przedstawiciel ds. PR Planet Fitness skontaktował się z Distractify w celu wyjaśnienia, że ​​członkowie zostali powiadomieni o naliczaniu rocznej opłaty:

„To jest niepoprawne – jeśli data składki rocznej członka uległa zmianie, biorąc pod uwagę zamknięcie klubu w marcu, wszyscy członkowie z zarejestrowanym e-mailem zostali powiadomieni z wyprzedzeniem o zmianie daty rozliczenia po ponownym otwarciu klubu.

Przedstawiciel wyjaśnił również: „Opłata roczna jest opłatą jednorazową, zgodnie z umową o członkostwo. W przeciwieństwie do miesięcznych składek członkowskich, nie jest ona oparta na liczbie dni rozliczeniowych ani liczbie otwartych dni i jest opłatą za utrzymanie.

Po zapytaniu o to na Twitterze, oficjalne konto odpowiedziało na Twitterze: „W przeciwieństwie do miesięcznych składek członkowskich, opłata roczna nie jest odraczana w przypadku zawieszenia członkostwa. Data, do której należy uiścić roczną opłatę, powróci do pierwotnej daty. Proszę skontaktuj się bezpośrednio ze swoim klubem macierzystym w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z rozliczeniami .

Zdecydowanie nigdy nie odnawiam mojego członkostwa bc obsługa klienta to TRASH @PlanetFitness

@PlanetFitness WIESZ, ŻE TWÓJ MARTWY BŁĄD, ŻEBY PRZYJMOWAĆ OPŁATY CZŁONKOWSKIE, GDY JEST CHOLERNA PANDEMIA I LUDZIE NIE CHODZĄ TERAZ NA SIŁOWNIĘ! WTEDY MÓWIĘ OK, ANULUJ, PONIEWAŻ NIE ZWRACAŁEM SIĘ, ŻE PIENIĄDZE WYDOSTAŁY SIĘ W OSTATNIM MIESIĄCU, A TWOJE POWTÓRKI MÓWIĄ MI, ŻE NIE MA ZWROTU, NAWET JEŚLI ANULUJĘ!

@PlanetFitness wciąż czeka na odpowiedź od was wszystkich. Trwa pandemia, ludzie zostają w domu, a mimo to masz odwagę pobierać opłaty za odnowienie członkostwa w całości? Wielu Twoich klientów próbowało anulować subskrypcję kilka miesięcy temu, ale Twoja witryna na to nie pozwalała. Proszę odpowiedz

– Zachowanie czujności (@ MatthewGillie16) 1 lipca 2020 r

Jak wielu powiedziało na Twitterze, próbowali anulować swoje członkostwo aż do tego miesiąca, ale nikt nie odbierał telefonów, a ich lokalne siłownie były zamknięte, nie można było nikogo skontaktować.

Hej, Jordan! Opłata ta byłaby roczną opłatą przeznaczoną na utrzymanie i utrzymanie klubu. Informacje na ten temat zawarte są w podpisanej umowie o członkostwo. Prosimy o kontakt z klubem macierzystym w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z rozliczeniami. Dziękuję Ci! -Hayley

„Szczerze próbowałem zadzwonić do @PlanetFitness, aby anulować 3 miesiące temu. Nie mogłem anulować rezerwacji przez telefon, musiałem anulować na siłowni (która była zamknięta), a teraz pobierają opłatę członkowską w wysokości 40 USD. Napraw to, nie robisz bezpośrednio przez klientów! napisała jedna niezadowolona osoba.

Szczerze próbowałem zadzwonić do @PlanetFitness, aby anulować 3 miesiące temu. Nie mogłem anulować rezerwacji przez telefon, musiałem zrezygnować na siłowni (która była zamknięta), a teraz pobierają opłatę członkowską w wysokości 40 USD. Napraw to, nie robisz dobrze klientom!

– Zachowanie czujności (@ MatthewGillie16) 1 lipca 2020 r

@PlanetFitness, jak zamierzasz obciążyć mnie roczną opłatą w środku pandemii, kiedy nie pracuję. 41,73 $, kiedy byliście zamknięci na 3 lub 4 miesiące. Wszyscy, co jest nie tak z Ameryką dzisiaj. WSTYD, WSTYD, WSTYD DLA WAS WSZYSTKICH.

Jak firma Planet Fitness obciąży mnie 41 $, tak jakbyśmy nie byli zamknięci w zeszłym miesiącu. suko weź swoje 25 $ i nie idź 41 $

W Planet Fitness siłownie zostały ponownie otwarte, ale ponowne otwarcie już kosztowało.

Według CBS News , 29 czerwca ponad 200 bywalców siłowni zostało narażonych na COVID-19 po tym, jak ktoś poszedł na siłownię, nie zdając sobie sprawy, że ma wirusa.

„Planet Fitness ogłosiło, że tymczasowo zamknęło siłownię, która ma zostać ponownie otwarta we wtorek o 6 rano – podaje CBS. „Mówią, że ekipa sprzątająca będąca osobą trzecią zdezynfekuje obiekty przed ponownym otwarciem.

Ze względu na dużą ostrożność nasza lokalizacja w Morgantown została zamknięta z powodu dodatkowego głębokiego czyszczenia przez osobę trzecią.

Nie daje to więc ludziom wiele pewności, że nawet jeśli ich lokalne Planet Fitness jest otwarte, to jest to naprawdę bezpieczne. Klienci wzywają firmę siłowni do zwrotu wszystkich rocznych opłat, które właśnie pobrali z rachunków bankowych. A przynajmniej ułatw im anulowanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy