Temat: Chiny

Chiny zamówią u Boeinga 300 samolotów za 37 mld dolarów  Pieniądze

  • Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na rodzimym rynku. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę
  • Chińska gospodarka wyhamowała. Najgorsze dane od prawie trzydziestu lat

Chińczycy zamówią u amerykańskiego producenta pojazdów latających Boeing trzysta maszyn o łącznej wartości 37 miliardów dolarów, licząc po cenach katalogowych - wynika z jednej z umów znajdujących się w Pekinie przy szansie wizyty w Chinach prezydenta USA Donalda Trumpa.

Wiele wskazuje jednak na to, że część naszej liczby stanowią samoloty, które już wcześniej znajdowały się na liście zamówień.

Szczegóły zamówienia

Piechociński o relacjach z Chinami: Nasze państwo musi grać aktywniej

Państwowa firma China Aviation Supplies, która wypożycza samoloty chińskim liniom lotniczym, ogłosiła, iż zawarte w czwartek porozumienie dotyczy 260 wąskokadłubowych pojazdów latających typu B-737s i 30 szerokokadłubowych samolotów typu B-787s. Nie podano na razie, ile z tych zamówień dzierży charakter wiążący.

Agencja Reutera sugeruje, że świeża umowa może się przy znacznej części pokrywać wraz z podobnym zamówieniem ogłoszonym w czasie wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w USA po 2015 roku. Kontrakt tenże, oceniany wówczas na 38 mld dolarów, dotyczył metrów. in. zakupu 190 samolotów B-737s, 50 maszyn szerokokadłubowych i wynajmu 60 suplementarnych B-737s.

Rzecznik Boeinga odmówił komentarza na temat proporcji nowych i starych zleceń w ogłoszonym w czwartek porozumieniu. Boeing najczęściej pozostawia klientom decyzję, jakie detale umów będą ujawnione jawnie - wyjaśnia Reuters.

Odpowiedzi na to wątpliwość, pomimo prób Bloomberga, nie zaakceptować udało się również otrzymać od China Aviation Supplies.

Rywalizacja z Airbusem

Niezależnie od wątpliwości w kwestii liczby faktycznie zamówionych poprzez Chiny samolotów, według Boeinga jedna na cztery robione przez niego obecnie machiny trafią do chińskich odbiorców, co sugeruje duże zapotrzebowanie na tym rynku.

Kontrakty warte miliardy dolarów. Pierwsze efekty spotkania Trumpa w Chinach

"Boeing rywalizuje o chiński zbyt z europejskim Airbusem, an obie firmy otworzyły w poniższym kraju montażownie. Obecnie floty chińskich przewoźników składają się z porównywalnej liczby urządzeń obu producentów, ale ostatnimi czasy Boeing wyszedł na zachowanie w zakresie nowych zamówień z tego kraju" - oceniła cytowana przez Reutera badaczka rynku transportu pasażerskiego Corrine Png.

Trzy największe chińskie linie lotnicze - Air China, China Eastern Airlines i China Southern Airlines - planują powiększyć swoje floty łącznie o 600 samolotów do 2020 roku - wynika ze sprawozdań finansowych tych przedsiębiorstw.

Kilkanaście kontraktów

Umowa na samoloty Boeinga jest jednym z kilku kontraktów podpisanych w czwartek w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie przy udziale prezydentów Chin i USA. Porozumienia te opiewają ogółem na 253 mld dolarów, ale według komentatorów ilość ta została przez Chińczyków sztucznie "napompowana", by wywrzeć większe wrażenie.

Trump wielokrotnie sygnalizował, że jednym z głównych celów swoim trwającej i zarazem czołowej podróży do Azji jest zmniejszenie deficytu USA przy handlu z Chinami, Japonią czy Koreą Południową. Ujemne saldo obrotów handlowych NA JUKATAN z Chinami wyniosło przy ubiegłym roku prawie 350 mld dolarów.

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
chiny o wojnie handlowej: nie zaakceptować wystrzelimy jako pierwsi  Ze świata

Chiny o wojnie handlowej: nie zaakceptować wystrzelimy jako pierwsi Ze świata

Chińskie ministerstwo finansów oświadczyło w środę, że nie nałoży ceł odwetowych na amerykańskie przedmioty, dopóki nie wejdą przy życie karne taryfy NA JUKATAN na produkty z Chińskiej Republiki Ludowej. Rozwiano tymże…...

Czytać..

Chce ochrony przed smogiem jak i również odszkodowania. Chińczyk pozwał państwo Informacje

Chińska inicjatywa budzi zastrzeżeń. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant liderem…...

Czytać..
ceny w październiku wzrosły o 2, 1 proc. rdr i o 0, pięć proc. mdm - GUS  Pieniądze

Ceny w październiku wzrosły o 2, 1 proc. rdr i o 0, pięć proc. mdm - GUS Pieniądze

Ceny towarów i usług w październiku tego r. wzrosły o 2, 1 procent rok do roku kalendarzowego i były wyższe na temat 0, 5 procenta po porównaniu z poprzednim miesiącem - poinformował…...

Czytać..