Oprocentowanie kredytów hipotecznych dzisiaj, 23 września 2020 r. | Ceny spadają

Author:
17 lutego 2021

Wiele kluczowych oprocentowania kredytów hipotecznych spadło dzisiaj. Spadły średnie oprocentowanie 30-letnich stałych i 15-letnich kredytów hipotecznych. Zmniejszyła się również średnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu 5/1, czyli ARM, najpopularniejszego rodzaju kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się codziennie, ale od dłuższego czasu utrzymuje się na historycznie niskim poziomie. Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, rozsądne może być zablokowanie go, jeśli zobaczysz kurs, który Ci się podoba. Po prostu upewnij się, że najpierw rozejrzysz się.

Znajdź odpowiednią stopę procentową kredytu hipotecznego dla swoich określonych kryteriów.

30-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia stopa procentowa dla 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 3,00 procent, co oznacza spadek o 4 punkty bazowe w ciągu ostatnich siedmiu dni. Miesiąc temu średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego była wyższa i wyniosła 3,07 proc.

Przy obecnym średnim kursie zapłacisz 421,60 USD miesięcznie z tytułu kapitału i odsetek za każde pożyczone 100 000 USD. To o 2,16 dolara mniej w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Możesz skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego Bankrate, aby dowiedzieć się, jakie byłyby Twoje miesięczne płatności i zobaczyć, ile zaoszczędzisz, dodając dodatkowe płatności. Pomoże Ci również określić, jakie odsetki zapłacisz w całym okresie pożyczki.

15-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych w ciągu 15 lat wynosi 2,48 procent, czyli o 6 punktów bazowych mniej niż tydzień temu.

Miesięczne spłaty 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu będą kosztować około 666 USD na 100 000 USD pożyczonych kredytów. Tak, ta rata jest znacznie większa niż w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego, ale ma kilka dużych zalet: zaoszczędzisz tysiące dolarów w całym okresie obowiązywania pożyczki na całkowitych spłaconych odsetkach i znacznie szybciej zbudujesz kapitał.

5/1 ARMs

Średnia stopa na 5/1 ARM wynosi 3,04 procent, co oznacza spadek o 29 punktów bazowych w porównaniu z tygodniem wstecz.

Te rodzaje pożyczek są najlepsze dla tych, którzy spodziewają się sprzedaży lub refinansowania przed pierwszą lub drugą korektą. Stawki mogą być znacznie wyższe, gdy pożyczka zostanie dostosowana po raz pierwszy, a następnie.

Miesięczne płatności na 5/1 ARM przy 3,04 proc. Kosztowałyby około 424 USD za każde 100 000 USD pożyczone w ciągu pierwszych pięciu lat, ale mogą później wzrosnąć o setki dolarów, w zależności od warunków pożyczki.

Dokąd zmierzają stawki

Aby zobaczyć, gdzie panel ekspertów Bankrate spodziewa się wzrostu stóp, zapoznaj się z naszą prognozą stóp procentowych kredytów hipotecznych.

Chcesz zobaczyć, jakie są obecnie stawki? Pożyczkodawcy w całym kraju odpowiadają na naszą ankietę dotyczącą stawek kredytów hipotecznych w dni powszednie, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy pożyczek na zakup:

Dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych

Termin pożyczki Dzisiejszy kurs Zeszły tydzień Zmiana 3,00%3,04%-0.042,48%2,54%-0.063,03%3,09%-0.062,97%3,07%-0,10
Oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 lat Oprocentowanie kredytu hipotecznego na 15 lat Oprocentowanie kredytu hipotecznego Jumbo na 30 lat 30-letnia stopa refinansowania kredytu hipotecznego
Ceny aktualne na 23 września 2020 r.

Zablokować oprocentowanie kredytu hipotecznego teraz lub poczekać?

Blokada kursu gwarantuje stopę procentową na określony czas. Pożyczkodawcy często oferują 30-dniowe zamki za symboliczną opłatę lub wprowadzają cenę zamka do Twojej pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy blokują stawki na dłuższe okresy, czasami na ponad 60 dni, ale takie blokady mogą być kosztowne. Na dzisiejszym niestabilnym rynku niektórzy pożyczkodawcy zablokują stopę procentową tylko na dwa tygodnie, ponieważ nie chcą podejmować niepotrzebnego ryzyka.

Z blokadą stopy procentowej, jeśli stopy procentowe wzrosną, jesteś zablokowany w gwarantowanej stopie procentowej. Niektórzy pożyczkodawcy mają opcję blokady o zmiennym oprocentowaniu, która pozwala uzyskać niższą stopę procentową, jeśli stopy procentowe spadną przed zamknięciem pożyczki. W warunkach spadku stopy blokada może być warta swojej ceny. Ponieważ nie ma gwarancji, dokąd zmierza oprocentowanie kredytów hipotecznych w przyszłości, rozsądne może być zablokowanie niskiego oprocentowania zamiast wstrzymywania się z potencjalnym dalszym spadkiem.

Należy pamiętać: podczas pandemii wszystkie aspekty zamykania nieruchomości i kredytów hipotecznych trwają znacznie dłużej niż zwykle. Spodziewaj się, że zamknięcie nowego kredytu hipotecznego zajmie co najmniej 60 dni, a refinansowanie zajmie co najmniej miesiąc.

Dlaczego zmieniają się oprocentowanie kredytów hipotecznych

Szereg czynników ekonomicznych wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Wśród nich są inflacja i bezrobocie. Wyższa inflacja zwykle prowadzi do wyższych stóp kredytów hipotecznych. Jest też odwrotnie; gdy inflacja jest niska, zazwyczaj są też stopy kredytów hipotecznych. Wraz ze wzrostem inflacji dolar traci wartość. To odsuwa inwestorów od papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS), co powoduje spadek cen i wzrost rentowności. Kiedy zyski rosną, stopy procentowe stają się droższe dla pożyczkobiorców.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy gospodarka jest silna, więcej ludzi kupuje domy. To napędza popyt na kredyty hipoteczne. Zwiększony popyt na kredyty hipoteczne może spowodować wzrost stawek. Jest też odwrotnie; mniejszy popyt może prowadzić do niższych stawek.

Jakie są aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Obecne środowisko oprocentowania kredytów hipotecznych jest niestabilne z powodu pandemii koronawirusa, ale generalnie stawki są niskie. Przez pewien czas niektórzy pożyczkodawcy podnosili stawki, ponieważ walczyli z popytem. Ogólnie jednak stawki stale utrzymują się poniżej 4 procent, a nawet spadają do średnich i niskich 3. Jest to szczególnie dobry moment dla osób z dobrym lub bardzo dobrym kredytem, ​​aby uzyskać niski oprocentowanie kredytu na zakup. Jednak pożyczkodawcy podnoszą również standardy kredytowe dla pożyczkobiorców i żądają wyższych zaliczek, próbując zmniejszyć swoje ryzyko.

Metodologia: stawki, które widzisz powyżej, są średnimi dla witryny Bankrate.com. Obliczenia te są wykonywane po zamknięciu poprzedniego dnia roboczego i obejmują kursy i / lub zyski, które zgromadziliśmy tego dnia dla określonego produktu bankowego. Średnie dla witryny Bankrate.com są niestabilne – pomagają konsumentom obserwować zmiany kursów z dnia na dzień. Instytucje uwzględnione w tabelach „Średnia witryny Bankrate.com będą się różnić z dnia na dzień, w zależności od tego, jakie stawki instytucji zbierzemy w danym dniu i przedstawimy na stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach publikowanych przez Bankrate, zobacz „Zrozumienie średnich stawek Bankrate.

Czytaj więcej:
 • Stawki refinansowania dzisiaj
 • Dzisiejsze 30-letnie stopy procentoweSzukasz odpowiedniego pożyczkodawcy hipotecznego?
 • Przegląd hipoteczny Homebridge Financial Services
 • Watermark Home Loans Mortgage ReviewPrzegląd hipoteczny Citi BankSebonic Financial Mortgage Review

  Dowiedz się więcej o stawkach poszczególnych rodzajów pożyczek

  Termin pożyczki
  Ceny zakupu
  Stawki refinansowania
  Powyższa tabela zawiera linki do stron poświęconych pożyczkom, aby pomóc naszym czytelnikom dowiedzieć się więcej o stawkach według rodzaju produktu.
  Pożyczka na 30 lat Dzisiejsze 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych 30-letnie stawki refinansowania kredytu hipotecznego
  Pożyczka na 20 lat Aktualne stawki 20-letnich kredytów hipotecznych 20-letnie stawki refi
  Pożyczka na 15 lat Oprocentowanie 15-letnich kredytów hipotecznych 15-letnie stawki refinansowania kredytu hipotecznego
  Pożyczka na 10 lat Aktualne stawki 10-letnich kredytów hipotecznych 10-letnie stopy procentowe Refi
  Pożyczka FHA Stawki kredytów hipotecznych FHA Stawki refinansowania kredytów hipotecznych FHA
  Pożyczka VA Aktualne stawki kredytów hipotecznych VA Aktualne stawki refinansowania VA
  Pożyczka ARM Stawki kredytu hipotecznego ARM Stopy procentowe refinansowania ARM
  Pożyczka Jumbo Aktualne stawki kredytów hipotecznych Jumbo Stawki refinansowania kredytów hipotecznych Jumbo


  Wideo: Świadczenia z ubezpieczenia społecznego w 2021 r .: O ile więcej pieniędzy można się spodziewać (CNBC)

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy