Kiedy zadłużenie karty kredytowej spada?

Category: Nasze Treści
Author:
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 17 września 2014 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajSzanowny Doradcy ds. Kart Kredytowych

  jestem winien pieniądze firmie obsługującej karty kredytowe. Pierwotna opłata wynosiła 300 USD. Chcą 1800 $, więc nigdy nie zapłaciłem. Po jakim czasie nie pojawi się on już w moim bezpłatnym raporcie kredytowym?

  – Alicia T.

  Droga Alicio

  Konta kart kredytowych z zaległościami są zwykle odpisywane z ksiąg wydawcy po 180 dniach przeterminowania. Biorąc pod uwagę, jak gwałtownie wzrosła kwota, którą jesteś winien, istnieje duża szansa, że ​​przekroczyłeś to okno i Twój dług wszedł lub wkrótce wejdzie do windykacji. (Albo to, albo masz „najgorsze oprocentowanie karty kredytowej w historii, mówi John Ulzheimer, prezes ds. Edukacji konsumenckiej w CreditSesame).

  Konta windykacyjne pozostają na raporcie kredytowym przez siedem lat. Co więcej, będą znacząco wpływać na twoje wyniki w tym okresie.

  „Ogólnie rzecz biorąc, im starsza spóźniona płatność, tym mniejszy ma wpływ – mówi Rod Griffin, dyrektor ds. Edukacji publicznej w biurze kredytowym Experian. „Z kontem zbiorczym… z czasem będzie to minimalna zmiana. W tym momencie znajdujesz się na dnie beczki i jest daleko w górę .

  Jedna odrobina dobrych wiadomości: siedmioletnie odliczanie zaczyna się „od dnia, w którym pierwotne konto stało się niewykonalne, i ani dnia dłużej – mówi Ulzheimer. Innymi słowy, nie zostaniesz ukarany, jeśli dług nie zostanie spłacony i sprzedany od razu lub jeśli przejdzie od windykatora do windykatora.

  Kolejna dobra wiadomość: niektóre nowsze modele oceny zdolności kredytowej, w tym VantageScore 3.0 i wkrótce wydany FICO 9, całkowicie pominą konta płatnych kolekcji. Więc wyrównanie długu może leżeć w najlepszym interesie twojego wyniku, przynajmniej w przypadkach, gdy ten konkretny model jest w użyciu. (Pamiętaj: pożyczkodawcy używają więcej niż jednej oceny kredytowej i / lub modelu oceny kredytowej podczas gwarantowania pożyczek).

  Aby pokryć wszystkie podstawy, jeśli twój dług nie jest jeszcze w windykacji i nadal jest tylko zaległy, „siedem lat zaczyna się od tego miesiąca, mówi Ulzheimer, że konto zostało zaległe.

  W obu przypadkach w twoim najlepszym interesie leży, aby przynajmniej spróbować wypracować jakiś rodzaj planu płatności z wierzycielem lub komornikiem. Niezastosowanie się do tego może skutkować orzeczeniem sądu dającym im prawo do zajęcia majątku i wynagrodzenia. Orzeczenia mogą również pojawić się w raporcie kredytowym i wpłynąć na bezpłatną zdolność kredytową przez siedem lat od daty zgłoszenia.

  „Zgłoszenie wyroku nie ma nic wspólnego z oryginalną relacją – mówi Ulzheimer.

  Uzyskaj więcej wiadomości, wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy i porad ekspertów, zapisz się na bezpłatny biuletyn Bankrate.

  Zapytaj doradcę

  Aby zadać pytanie doradcy ds. Kart kredytowych, przejdź do strony „Zapytaj ekspertów i wybierz „Karty kredytowe. Przeczytaj więcej kolumn Doradcy karty kredytowej.

  Treść Bankrate, w tym wskazówki zawarte w jej kolumnach z poradami i ekspertami oraz ta strona internetowa, ma na celu wyłącznie pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych. Treść ma szeroki zakres i nie uwzględnia Twojej osobistej sytuacji finansowej. Bankrate zaleca, aby przed podjęciem ostatecznych decyzji lub wdrożeniem jakiejkolwiek strategii finansowej zasięgnąć porady doradców, którzy są w pełni świadomi Twoich indywidualnych okoliczności. Pamiętaj, że korzystanie z tej witryny podlega Warunkom użytkowania Bankrate.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy