Kiedy zaczyna tykać zegar przy 0-procentowym obciążeniu karty?

Category: Sobie Pozwolić
Author:
17 lutego 2021

Podsumowanie

Podpowiedź: To jest zanim włożysz pierwsze obciążenie na kartę

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi Otwarciu Kredytów

Jeśli dostanę kartę kredytową z 0-procentową RRSO przez 12 miesięcy, dokonam zakupu na 500 $, a następnie spłacę ją w ciągu kilku miesięcy, a następnie dokonam kolejnego zakupu kilka miesięcy później, czy nadal mam rok na spłatę, czy transakcja jest tylko rok od aktywacji karty? Inaczej mówiąc, co jeśli aktywuję kartę z oprocentowaniem 0 proc. Na rok na zakupy, ale nie używam jej do 10 miesięcy po aktywacji – czy mam jeszcze rok na spłatę czy czy mam tylko dwa miesiące na spłatę przed naliczeniem odsetek? – Justin

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Na przykład załóżmy, że otrzymujesz nową kartę z limitem kredytowym w wysokości 1500 USD. Natychmiast obciążasz kartę za 1000 $ za telewizor. Możesz mieć 12 cykli rozliczeniowych na spłatę 1000 USD bez ponoszenia odsetek (83,33 USD miesięcznie) lub 12 miesięcy od otwarcia konta. Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz dokładnie, jak działa 0-procentowa transakcja na karcie, przeczytaj warunki dołączone do karty lub zadzwoń do obsługi klienta (numer znajduje się zwykle na odwrocie karty). Gdy się dowiesz, po prostu upewnij się, że saldo wynosi 0 USD do tego terminu.

Załóżmy, że w okresie promocyjnym z 0-procentowym odsetkiem zdecydujesz się kupić nową szafkę telewizyjną za 500 USD trzy miesiące później. Możesz to również dodać do karty, ale teraz zostało Ci tylko dziewięć miesięcy lub cykli rozliczeniowych na spłatę całego salda bez ponoszenia odsetek.

Po wygaśnięciu 12-miesięcznego bezodsetkowego okresu promocyjnego, za wszelkie pozostałe saldo będą naliczane odsetki. Kiedy to się stanie, pracuj szybko, aby to spłacić, a następnie traktuj wszelkie przyszłe transakcje kartą kredytową tak, jak gotówką, pobierając tylko tyle, ile możesz sobie pozwolić na spłatę na koniec miesiąca. Karty kredytowe są objęte okresem karencji wynoszącym około miesiąca, więc jeśli saldo spadnie do zera w momencie płatności wyciągu, nadal możesz uniknąć płacenia odsetek od zakupów.

Oczywiście mogą się zdarzyć sytuacje, w których zdecydujesz się zapłacić opłatę przez kilka miesięcy, a nie wszystkie naraz. Po prostu wiedz, że im dłużej przeciągasz płatności, tym więcej zapłacisz odsetek.

Dlatego zawsze najlepiej jest zapłacić kwotę wyższą niż minimalna, płacąc z czasem i mieć plan spłaty, aby sfinansować większe zakupy, zanim umieścisz je na karcie.

To samo dotyczy Twojej nowej 0-procentowej karty – jeśli płacisz tylko minimalną należną kwotę podaną na wyciągu z karty każdego miesiąca, najprawdopodobniej zostaniesz obciążony odsetkami pod koniec 12-miesięcznego okresu . Ważne jest, aby samodzielnie obliczyć, ile musisz zapłacić co miesiąc, aby po wygaśnięciu okresu promocyjnego saldo wyniosło 0 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy