Kiedy upadłość na mocy rozdziału 7 zostaje usunięta?

Category: Twój Kredyt
Author:
17 lutego 2021

Po jakim czasie bankructwo na mocy rozdziału 7 zniknie z mojego raportu kredytowego? Czy opiera się na dacie zgłoszenia czy też na dacie zakończenia?

Szanowni Państwo

Upadłości są usuwane z raportów kredytowych na podstawie daty zgłoszenia. Termin umorzenia nie ma wpływu na moment, w którym upadłość lub rachunki objęte upadłością zostaną usunięte.

Rozdział 7 kontra rozdział 13

Upadłości wynikające z rozdziału 7 i 13 to dwa najczęstsze rodzaje upadłości konsumenckich. Proces dla każdego jest inny, podobnie jak czas pozostawania w raporcie kredytowym.

W przypadku upadłości na mocy rozdziału 7, zwanej również upadłością prostą lub upadłością likwidacyjną, nie ma spłaty zadłużenia. Ponieważ wszystkie Twoje długi zostały wymazane, Rozdział 7 ma najpoważniejszy wpływ na Twój kredyt i pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez 10 lat. Konta objęte upadłością są jednak wcześniej usuwane z raportu kredytowego.

W przypadku bankructwa na podstawie rozdziału 13, Twoje długi są restrukturyzowane, a ich część zazwyczaj spłacasz w ciągu trzech do pięciu lat. Upadłość na podstawie rozdziału 13 zostaje usunięta siedem lat od daty złożenia wniosku i ma mniejszy wpływ na Twój kredyt niż rozdział 7.

Jakie rachunki są objęte upadłością?

Zwykle osoba ogłaszająca upadłość ma poważne trudności ze spłatą zadłużenia, a jej konta są często bardzo zaległe.

Jeśli konto miało zaległości w spłacie, gdy zostało włączone do upadłości, zostanie usunięte siedem lat od pierwotnej daty zaległości, która jest datą, w której konto po raz pierwszy się spóźniło i nigdy nie zostało ponownie zaktualizowane. Ogłoszenie upadłości nie zmienia pierwotnej daty zaległości w spłacie ani nie przedłuża czasu, w którym konto pozostaje w raporcie kredytowym.

Jeżeli rachunek nigdy nie spóźnił się przed ogłoszeniem upadłości, zostanie usunięty po siedmiu latach od dnia ogłoszenia upadłości.

Odbudowa kredytu po bankructwie

Nie musisz czekać, aż bankructwo zostanie usunięte, aby rozpocząć odbudowę historii kredytowej. Dobrą wiadomością jest to, że w miarę upływu czasu i rozpoczynania odbudowy kredytu, noty bankructwa będą wpływać na Ciebie coraz mniej.

  • Dokonuj wszystkich płatności na czas. Historia płatności ma największy wpływ na Twój kredyt, więc jeśli masz rachunki, które nie zostały objęte upadłością, takie jak kredyt samochodowy, kredyt mieszkaniowy lub kredyt studencki, pamiętaj o ich aktualności.
  • Weź pod uwagę zabezpieczoną kartę kredytową. Jeśli jesteś w lepszej sytuacji finansowej, rozważ złożenie wniosku o kartę kredytową. Pokazanie wierzycielom, że możesz z powodzeniem zarządzać kontem kredytowym, pomoże zwiększyć Twój kredyt. Jeśli nie możesz od razu zakwalifikować się do otrzymania tradycyjnej niezabezpieczonej karty kredytowej, możesz mieć możliwość uzyskania zabezpieczonej karty kredytowej. Za pomocą zabezpieczonej karty przekazujesz wydawcy karty depozyt, który zwykle służy jako linia kredytowa. Upewnij się, że wystawca karty zgłasza aktywność na koncie do wszystkich trzech biur kredytowych (Experian, TransUnion i Equifax), abyś mógł zbudować kredyt za pomocą karty. Poproś członka rodziny o wspólne podpisanie. Jeśli masz członka rodziny z dobrym kredytem, ​​który jest skłonny do podpisania umowy, możesz kwalifikować się do otrzymania niewielkiej pożyczki lub karty kredytowej. Pamiętaj, że wszelkie nieodebrane płatności lub wysokie salda pojawią się w raporcie kredytowym Twojego współpłacącego, a także w Twoim, dlatego ważne jest, aby dokonywać wszystkich płatności na czas i utrzymywać saldo na niskim poziomie. Zostań autoryzowanym użytkownikiem. Ukochana osoba odpowiedzialna za kredyt może chcieć dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika do swojego konta karty kredytowej. Bycie autoryzowanym użytkownikiem karty kredytowej to nie to samo, co posiadanie wspólnego konta: upoważniony użytkownik ma pozwolenie na korzystanie z karty kredytowej, ale nie ponosi odpowiedzialności za dokonywanie płatności. Nie wszyscy pożyczkodawcy zgłaszają autoryzowane konta firmom sporządzającym raporty kredytowe, więc najpierw skontaktuj się z nimi. Dodaj płatności za media i telefon komórkowy do raportu kredytowego. Experian oferuje bezpłatne narzędzie o nazwie Experian Boost , które umożliwia natychmiastowe zwiększenie wyników kredytowych poprzez uwzględnienie w raporcie kredytowym informacji o płatnościach na czas i telefonem komórkowym. Proces rejestracji jest szybki, łatwy i bezpieczny. Zawiera on wynik FICO 8 na początku procesu oraz zaktualizowany wynik FICO 8 po zakończeniu procesu, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak bardzo poprawił się Twój wynik.Dzięki, że pytasz.

    Jennifer White, specjalista ds. Edukacji konsumenckiej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy