Kiedy obrabować bank

Category: Możesz Mieć
Author:
17 lutego 2021

Pobierz kopię

Recenzje znajomych

Pytania i odpowiedzi czytelnika

 • lubić
 • 5 lat temuDodaj swoją odpowiedźListy z tą książką

  Recenzje społeczności

  DNF’d. Ta książka jest naprawdę niejednolita. Blogi – bo tym właśnie były – przechodzą od naprawdę złych, niemal żartobliwych i źle zbadanych tematów do ciekawych pomysłów. Odsetek interesujących bla wynosi tylko około 10%, więc zamiast tracić 90% czasu, spędzę go na czytaniu czegoś bardziej satysfakcjonującego. Jako ekonomiści jestem pewien, że autorzy docenią moje rozumowanie.

  _____

  Odłóż kawę, zanim zaczniesz nurkować, czytając to.Podniesienie znacznie wyższych pensji polityków w celu przyciągnięcia gracza, który nie maszans. Ta książka jest naprawdę niejednolita. Blogi – bo tym właśnie były – przechodzą od naprawdę złych, niemal żartobliwych i źle zbadanych tematów do ciekawych pomysłów. Odsetek rzeczy interesujących to tylko około 10%, więc zamiast tracić 90% czasu, spędzę go na czytaniu czegoś bardziej satysfakcjonującego. Jako ekonomiści jestem pewien, że autorzy docenią moje rozumowanie.

  _____

  Odłóż kawę, zanim zaczniesz nurkować, czytając to.Podniesienie znacznie wyższych pensji polityków, aby przyciągnąć polityków lepszej jakości, którzy będą wtedy całkowicie uczciwi i nie będą szukać innego sposobu na zwiększenie swoich dochodów.Świnie w korycie pełnym jabłek nadal nie zignorują beczki pomadek za nimi. Autorzy posługują się przykładem premiera maleńkiego narodu Singapuru, który podwyższył własne pensje do 3,2 mln dolarów, a innych członków rządu do innych skandalicznie wysokich poziomów, a autorzy twierdzą, że udowodnili swoją tezę.

  Wszyscy oprócz bardzo odważnych w Singapurze zgadzają się z absolutnie wszystkim, co robi rząd. Jest to demokracja autorytatywna, nominalnie, i gwarantuje wolność słowa wszystkim, z wyjątkiem tych, którzy łamią dowolną liczbę praw, które mają zapewnić „odpowiedzialne dziennikarstwo. Wszystko, co może zaszkodzić reputacji któregokolwiek członka rządu lub sposobu, w jaki rządzi on krajem, lub. lub. lub. dotyczy to wszystkich mediów, w tym filmów dokumentalnych i blogerów.

  Nikt tak naprawdę nie zatwierdził, o czym książka nie wspomina, i ostatecznie premier został zmuszony do obniżenia wynagrodzenia do 1,7 miliona dolarów. Obama zarabia 400 dolarów KIEDY.

  Również esej o NHS zdradza ignorancję autorów. Zakładają, że NHS jest używany przez ludzi w taki sam sposób, jak prywatna amerykańska służba zdrowia. Porównywanie jabłek i pomarańczy i wymyślanie teorii, ponieważ oba są owocami, nie wystarcza.

  Nie radzę sobie z tą książką tak dobrze, jak się spodziewałem.

  _____

  To jest zbiór postów na blogu i też tak się czyta. Czy to dobra czy zła rzecz? Źle, ponieważ chciałem przeczytać książkę o zagadnieniach ekonomicznych / socjologicznych, dogłębnie omówionych, ale dobrze, ponieważ słuchanie przemyśleń na różne tematy jest interesujące.

  Codziennie czytam o książce. To jest zaleta powrotu do zdrowia po operacji. Niewiele więcej do roboty (poza jedzeniem, to też robię).

  Pełne ujawnienie, nie skończyłem tej książki. Musiałem to odłożyć po mniej więcej 50 stronach, ponieważ moje ciśnienie krwi przekraczało dach, a oko drgało.

  Zbiór postów na blogach w tej książce waha się od interesujących do nieracjonalnie szalonych. Niestety, jak na mój gust, było ich zbyt wiele w tej drugiej kategorii. Uważam się za dość otwartą osobę, ale kiedy ktoś pisze, że Ameryka powinna przyjąć system, w którym ludzie muszą płacić za głosowanie w wyborach i można mieć nieograniczoną liczbę głosów. Pełne ujawnienie, nie skończyłem tej książki. Musiałem to odłożyć po około 50 stronach, ponieważ moje ciśnienie krwi przekraczało dach, a oko drgało.

  Zbiór postów na blogu w tej książce waha się od interesujących do nieracjonalnie szalonych. Niestety, jak na mój gust, było ich zbyt wiele w tej drugiej kategorii. Uważam się za dość otwartą osobę, ale kiedy ktoś pisze, że Ameryka powinna przyjąć system, w którym ludzie muszą płacić za głosowanie w wyborach i możesz mieć nieograniczoną liczbę głosów, o ile za nie płacisz, to przekracza moją zdolność słuchania . To absolutnie nieodpowiedzialne. To rodzaj pomysłu, który może być interesujący do przemyślenia, ale tak naprawdę nie sugerujesz go szczerze, ponieważ. to jest absolutnie straszne. A jednak było to sugerowane. A potem usiłował znaleźć uzasadnienie w przekonaniu, że „bogaci i tak już wpływają na wybory.

  Wiem, że ekonomiści mają wyjątkowy światopogląd, ale ci pisarze nie wydają się być świadomirzeczywistości.Inny post sugeruje wyłączenie lotniska LaGuardia jako rozwiązania dla ruchu lotniczego, ponieważprzypadkowo spotkał pilota, którego spotkał podczas oczekiwania na lot.Inny post sugerował pozbycie się etatu w szkołach (czego nie jestem przeciwny ani nic) i powiedział, że to zadziała, ponieważ zadziała dla autora, więc wyraźnie wszyscy inni podzielają tę opinię. A ludzie, którzy nie podzielają tej opinii, to „źli nauczyciele. Jeden z postów w brytyjskiej służbie zdrowia przedstawił plan, a następnie poparł go, mówiąc: „Zapytałem kierowców taksówek w Londynie, czy im się spodobał, a oni w większości się zgodzili.

  To zdumiewa umysł.

  Obawiam się liczby ludzi, którzy przeczytają te krótkie fragmenty i uważają, że pomysły są rozsądne po zerowym zbadaniu lub uzyskaniu faktycznych informacji, ponieważ „brzmi to dobrze. A może dlatego, że autorzy są sławni. Tak, niektóre z nich brzmią dobrze. Niektóre z nich brzmią jednak tak, jakby pisarz absolutnie nie mieszkał na planecie Ziemia z innymi ludźmi. Wydaje im się, że ludzkie życie jest tylko strumieniem danych i tak długo, jak liczby się zgadzają, cokolwiek to jest, jest automatyczniedobrym pomysłem.

  Istoty ludzkie to nie tylko dane i liczby. Dzięki Bogu. . więcej

  Ta książka jest publikacją na blogu i brakuje jej całej analitycznej głębi, którą przyciągały mnie wcześniejsze prace tych „zbuntowanych ekonomistów. Efekt jest taki, że inteligentny przyjaciel wspomina zabłąkane myśli, które miał wcześniej tego popołudnia, z których wiele mogłoby doprowadzić do wielkiej dyskusji, gdybyś nie był w głośnym barze, a on był zbyt pijany, aby sformułować jakiekolwiek nowe pomysły na temat tematy.

  Przynajmniej dotyczy to niektórych z nich. Inni po prostu nie wydają się dobrze przemyślani od samego początku. Na przykład, jedna Ta książka jest tematem na blogu i brakuje jej całej analitycznej głębi, z jaką wciągnęły mnie wcześniejsze prace tych „zbuntowanych ekonomistów. Efekt jest taki, że inteligentny przyjaciel wspomina zabłąkane myśli, które miał wcześniej tego popołudnia, z których wiele mogłoby doprowadzić do wielkiej dyskusji, gdybyś nie był w głośnym barze, a on był zbyt pijany, aby sformułować jakiekolwiek nowe pomysły na temat tematy.

  Przynajmniej dotyczy to niektórych z nich. Inni po prostu nie wydają się dobrze przemyślani od samego początku. Na przykład, jeden z autorów pisze cały post, nie rozumiejąc, dlaczego książki „przeciw Bogu są bestsellerami. Potrafi zrozumieć, dlaczego konserwatyści, którzy nienawidzą liberałów, umieszczą antyliberalną książkę na liście bestsellerów, ale nie może pojąć, dlaczego niewierzący miałby taką motywację do nienawidzenia Boga, że ​​zapłaciliby 20 dolarów za przeczytanie książki o to. Najwyraźniej nie widzi, że te typy przeciwne Bogu nie nienawidzą dobroczynnego człowieka-chmury, którego uważają za fikcyjną, nienawidzą wpływu ideologii religijnej na instytucje, dyskryminacji opartej na wierze i okrucieństw popełnianych przez jednostki w imię Boga. Nie jest to trudne uświadomienie sobie. Inne,całkowicie bezmyślny post zawiera listę 10 powodów, dla których warto polubić Steelers, serię NFL w Pittsburgu w stylu Buzzfeed. (Moja lista powodów, dla których nie lubię ich nie jest zauważana: rozgrywający Ben Roethelisberger był wielokrotnie oskarżany o gwałt).

  Inne posty to po prostu historie, które nie przedstawiają żadnych nowych pomysłów ani nie oferują żadnych teoretycznych spostrzeżeń. Jeden z autorów miał w swojej torbie kilka dokumentów dotyczących terroryzmu, które przeszukano, gdy kupił w ostatniej chwili bilet na lot krajowy w jedną stronę. TSA była podejrzliwa i poprosiła przedstawiciela FBI będącego rezydentem, aby oczyścił autora przed wpuszczeniem go na swój lot. I to cały post.

  Wpisy gościnne nie wypadają lepiej, a jeszcze mniej mają wspólnego z analizowaniem trudnych do wyjaśnienia zjawisk na świecie za pomocą teorii ekonomii. Przywrócenie prostytutki z poprzedniej książki w celu udzielenia odpowiedzi na pytania czytelnika było całkowicie nieuzasadnione, podobnie jak bardzo publicznie wątpiony „łotr [Człowieku, czy to słowo się męczy.] Socjolog Sudhir Venkatesh opowiada o swoich doświadczeniach z oglądania piątego sezonu The Wire z rzeczywistymi przestępcami handlu narkotykami z Nowego Jorku.

  W tym wszystkim wydaje się, że wydawcy mogą sięgnąć po pieniądze. Po prostu nie wiem, dla kogo jest ta książka. Dedykowani czytelnicy bloga już przeczytali te posty i przynajmniej mieli tę korzyść, że nie zgadzali się z tematami w sekcji komentarzy lub rozszerzali je. Czytelnicy książek, którzy nie czytali bloga, tak jak ja, będą zawiedzeni tym, że nie jest to prawdziwa książka, a gwałtowne tematy nie mają żadnej głębi lub reprezentują jakiekolwiek teorie oprócz najbardziej pieszych. Zasadniczo, jeśli w ciągu ostatnich kilku lat wymyślili coś naprawdę wspaniałego, muszą zachować to na swoją następną prawdziwą książkę.

  Aha, i żeby zepsuć mylący tytuł: ich odpowiedź brzmi „nigdy, co nie podając powodu, dla którego pewien człowiek obrabował sześć banków, ale zawsze w czwartki, poczuł się trochę jak przynęta i zamiana. Pomocnie wspomnieli jednak, że branie jest większe średnio rano, a mimo to mężczyźni robią większość swoich rabunków popołudniami. Najwyraźniej ci, którzy chcą ryzykować uwięzienie za poważne przestępstwo z jednym z najwyższych wskaźników skazań, za marną średnią 7500 dolarów, nie mają środków ani ochoty na dostęp do danych. . więcej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy