Kiedy należy zerwać z bankiem?

Category: Konto Bankowe
Author:
17 lutego 2021

Możesz zmienić, kiedy chcesz, ale najpierw poznaj dostępne opcje

 • Dzielić
 • KołekE-mailKiedy myślisz o sposobach spędzenia dnia, zmiana banku prawdopodobnie nie jest na szczycie Twojej listy. Jest to czasochłonne zadanie, a błędy mogą być kosztowne. Ale twoje konta bankowe mają kluczowe znaczenie dla zarządzania twoimi finansami, a korzystanie z odpowiedniego banku może zaoszczędzić pieniądze i poprawić twoje życie przez kilka lat (lub dłużej).

  Skąd więc wiesz, kiedy należy zerwać z bankiem? Poniższe sytuacje są dobrym powodem, aby rozpocząć zakupy w nowej relacji bankowej.

  Płacisz opłaty

  Konta bankowe nie muszą być drogie. Zwłaszcza gdy stopy procentowe są niskie, miesięczne opłaty i inne opłaty mogą wyczerpać Twoje konto. Kiedy płacisz wysokie opłaty, rzadko uzyskujesz wartość swoich pieniędzy.

  Opłaty miesięczneDarmowe sprawdzanie nadal istnieje i łatwo je znaleźć. Oto trzy sposoby, aby przestać płacić za konto czekowe.

 • Sprawdź lokalne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe pod kątem bezpłatnych rachunków bieżących. Małe instytucje mogą mieć dostępne darmowe konta, nawet jeśli nie masz wysokiego salda.
 • Dowiedz się o zwolnieniach w bankach krajowych. Banki, które pobierają opłaty miesięczne, często rezygnują z tych opłat, jeśli spełniasz określone kryteria. Na przykład możesz uniknąć opłat za utrzymanie, jeśli ustawisz bezpośrednią wpłatę na swoje konto lub utrzymasz saldo konta powyżej minimalnego poziomu. Przejdź do trybu online aby bezpłatnie sprawdzić. Kilka banków internetowych oferuje bezpłatne sprawdzanie wraz z bezpłatną płatnością rachunków online, wpłatą czeków za pomocą telefonu komórkowego i nie tylko.W przypadku banków, które działają wyłącznie w trybie online, wpłata gotówki lub natychmiastowy zakup czeku kasjerskiego może być trudna. Prowadzenie konta stacjonarnego lub planowanie może zapobiec większości problemów.

  Opłaty bankomatoweNigdy nie jest przyjemnie płacić wysokich opłat za własne pieniądze lub sprawdzić saldo konta. Jeśli często korzystasz z bankomatów, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, eliminując opłaty związane z bankomatami. Niektóre banki zwracają opłaty za bankomaty – lub ich część – dzięki czemu możesz zatrzymać więcej pieniędzy na koncie. Możesz też otworzyć konto w instytucji z siecią bankomatów, która jest wygodna w miejscu zamieszkania, pracy i podróży. Jeśli należysz do unii kredytowej, możesz już mieć dostęp do tysięcy lokalizacji w całym kraju za pośrednictwem wspólnych oddziałów.

  Chcesz wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego

  Jeśli zarabiasz na swoim koncie oszczędnościowym stawki bliskie zeru, warto rozważyć alternatywy. Ale same niskie stopy mogą nie być powodem do zmiany banku. Przeniesienie konta ma sens tylko wtedy, gdy możesz zarobić znacznie więcej gdzie indziej, więc sprawdź kilka liczb i zdecyduj, czy warto podjąć działania.

  Przykład : Twój bank jest w większości zadowolony, ale oprocentowanie wydaje się niskie. Konkurencyjny bank płaci stawkę o 0,5% wyższą niż stawka obecnego banku. Czy zmiana ma sens?

 • Jeśli saldo konta oszczędnościowego zwykle oscyluje wokół 1000 USD, ta różnica 0,5% powoduje dodatkowe 5 USD odsetek rocznie. Przełączanie kont może nie być warte zachodu.
 • Jeśli zazwyczaj posiadasz 3000 USD oszczędności, nowy bank zwróci dodatkowe 15 USD rocznie.Mając 10 000 dolarów oszczędności, zmiana banku może przynieść dodatkowe 50 dolarów rocznie.Oblicz, ile dodatkowych odsetek możesz zarobić, zanim otworzysz nowe konto.

  Chcesz nowoczesnych funkcji

  Technologia sprawia, że ​​zarządzanie finansami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale niektóre banki odmawiają rozwoju.

  Narzędzia do zarządzania finansami osobistymi (PFM) pomagają śledzić wydatki, przewidywać aktywność na koncie i dążyć do osiągnięcia celów. Banki mogą dostarczać te narzędzia we własnym zakresie lub mogą udostępniać dane Twojego konta narzędziom innych firm (takim jak Mint, Tiller i inne). Wcześniejsze 

  Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe uniemożliwiają korzystanie z narzędzi firm trzecich. Jeśli pragniesz informacji o swoich finansach, ale Twój bank pozostawia Ci ochotę, może nadszedł czas, aby się zmienić.

  Chcesz uprościć

  Zmiana banku może być okazją do uporządkowania Twoich finansów. Jeśli przez lata zgromadziłeś wiele kont lub łączysz finanse z partnerem, nowe konto bankowe może pomóc. Ponadto posiadanie wszystkiego w jednym miejscu ułatwia szybkie przenoszenie pieniędzy, zrozumienie sytuacji finansowej i zminimalizowanie nazw użytkowników i haseł.

  Jeśli znajdziesz bank, który ci się podoba, możesz zdecydować się na korzystanie z tej instytucji do wszystkich swoich potrzeb związanych z wpłatami. Poszukaj banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej z niskimi opłatami i konkurencyjną ofertą oprocentowanych rachunków:

 • Rachunki czekowe i oszczędnościowe
 • Rachunki rynku pieniężnegoCertyfikaty depozytowe (CD)Jeśli masz szczęście, że masz znaczną kwotę w gotówce, przed konsolidacją aktywów sprawdź limity ubezpieczenia FDIC (lub zakres ubezpieczenia NCUSIF w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych).

  Chcesz banku, z którego możesz być dumny

  Niezależnie od tego, czy przechowujesz gotówkę na koncie oszczędnościowym, czy wydajesz ją kartą kredytową (i spłacasz ją co miesiąc), generujesz przychody dla banków. Dlaczego więc nie zapewnić zarobków organizacji, które są zgodne z Twoimi wartościami?

  Możesz czuć się nieswojo, pracując z bankiem, który wielokrotnie zachowuje się niewłaściwie lub ma kulturę korporacyjną, z którą się nie zgadzasz. Poza tym musisz się zastanawiać, w jaki sposób bank o wątpliwej etyce może cię wykorzystywać – być może jeszcze nie wiesz o problemie. Jeśli martwisz się o swój bank, możesz wyświadczyć sobie i światu przysługę, przenosząc firmę w inne miejsce.

  Nawet jeśli banki sprawiedliwie traktują klientów, pracowników i innych interesariuszy, możesz preferować małe instytucje finansowe niż banki międzynarodowe. Lokalne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe odgrywają ważną rolę w regionalnej gospodarce, pomagając przedsiębiorstwom i właścicielom nieruchomości przy świadczeniu usług dla osób fizycznych. Wcześniejsze 

  Gotowy do zmiany?

  Jeśli nadszedł czas, aby zmienić bank, zrób to w sposób, który zminimalizuje ból głowy podczas procesu przejścia, i przenieś się do banku, który prawdopodobnie zapewni Ci satysfakcję na dłuższą metę. Wybierz bank o doskonałej reputacji, w tym wyróżnione przez nas banki i lokalnych konkurentów.

  Następnie użyj listy kontrolnej, aby zakończyć zmianę. Dzięki temu uzyskasz mapę drogową dla każdego etapu procesu, pomagając uniknąć opłat i problemów, które marnują Twój czas. Gdy skończysz, pogratuluj sobie przejęcia kontroli nad swoimi finansami i współpracy z bankiem, który spełnia Twoje potrzeby.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy