Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową
Category: Karty Kredytowej
Author:
16 października 2020

Plus zabójców kredytowych, których należy unikać

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Zdjęcie: Lara Antal The Balance 2019

Kiedy jesteś w trybie naprawy kredytu, chcesz wiedzieć jedno: co zrobić, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją zdolność kredytową. W międzyczasie upewnij się, że unikasz tych poważnych zabójców zdolności kredytowej, którzy mogą cofnąć poczynione postępy.

Miej otwarte, aktywne konta w dobrej kondycji

Twoja ocena kredytowa jest miarą tego, jak dobrze radziłeś sobie z kontami kredytowymi w przeszłości. Nie uzyskasz dobrej zdolności kredytowej, jeśli nie masz żadnych kont lub jeśli wszystkie konta, które masz, są zamknięte lub zaległe z płatnościami.

Dodanie dobrych kont do raportu kredytowego zwiększy Twoją zdolność kredytową. Może to oznaczać rozpoczęcie od nowa z zabezpieczoną kartą kredytową lub inną kartą kredytową w przypadku złego kredytu.

Płać wszystkie rachunki na czas

Największy wpływ na Twoją zdolność kredytową to historia płatności. Im bardziej terminowe płatności dodasz do swojej historii kredytowej, tym bardziej poprawi się Twoja zdolność kredytowa. Nawet jedna spóźniona płatność może oznaczać, że nie zmieniłeś swoich złych nawyków kredytowych, więc pamiętaj, aby za każdym razem płacić na czas.

Ważne jest, aby płacić również rachunki, które nie są wymienione w raporcie kredytowym, ponieważ można je w końcu dodać, jeśli zostaniesz w tyle, a jednostka obsługująca zgłosi to do biur informacji kredytowej.

Nie pozwól, aby Twoje konta znalazły się w windykacji

Konta windykacyjne są jednym z najpoważniejszych rodzajów zaległości, jakie możesz mieć. Ponieważ każde konto – nawet niewielka grzywna za bibliotekę lub opłaty za kafeterię Twojego dziecka – może potencjalnie znaleźć się na Twoim raporcie kredytowym, ważne jest, aby spłacić wszystkie swoje długi lub przynajmniej dokonać uzgodnień dotyczących płatności z wystawcą.

Zmniejsz swoje saldo i utrzymuj je na niskim poziomie

Wysokość zadłużenia to kolejny czynnik, który w znaczący sposób wpływa na Twoją zdolność kredytową. Niższe salda są lepsze dla Twojej zdolności kredytowej, więc jeśli masz duże salda, spłać je. Idealny wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 30%, chociaż im niższy, tym lepiej. Staraj się, aby saldo osiągnęło ten poziom lub mniej. Wcześniejsze  

Upewnij się, że Twoje limity kredytowe są zgłaszane prawidłowo

Nie tylko kwota zadłużenia, które posiadasz, ma wpływ na Twoją zdolność kredytową, ale także stosunek zadłużenia Twojej karty kredytowej do limitu na tych kartach. Jeśli Twoje limity kredytowe nie są dokładnie raportowane, może wyglądać na to, że Twoja karta kredytowa została przekroczona. Możesz zakwestionować niedokładne limity kredytowe w biurze kredytowym lub zadzwonić do wierzyciela, aby zapytać, dlaczego Twój limit kredytowy nie został dokładnie zgłoszony.

Niektórzy ludzie proszą o zwiększenie limitów kredytowych, aby poprawić ich wykorzystanie. Ale bądź ostrożny, żądając zwiększenia limitu. Niektórzy wydawcy kart kredytowych robią ciężko, gdy dodatkowe zapytanie jest umieszczane w raporcie kredytowym i uwzględniane w Twojej ocenie kredytowej. Miękkie ściągnięcia są lepsze, ale mogą nie być tym, czego potrzebuje kredytodawca, aby przetworzyć wniosek o zwiększenie limitu kredytu.

Pozostaw stare konta otwarte i zachowaj je aktywne

Wiek kredytowy jest ważny, jeśli chodzi o Twoją zdolność kredytową. Twoja ocena kredytowa uwzględnia zarówno wiek najstarszego konta, jak i średni wiek wszystkich kont. Utrzymywanie aktywnych kont pomaga w osiągnięciu dojrzałego wieku kredytowego.

Otwieraj nowe konta, ale oszczędnie

Kiedy otwierasz nowe konto, Twój średni wiek kredytowania jest obniżany. Nie tylko to, ale dodatkowe zapytanie w raporcie kredytowym może również zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej.

Oczywiście nie można całkowicie uniknąć otwarcia nowych kont. To właściwie niezbędny krok, jeśli odbudowujesz uszkodzoną zdolność kredytową. Otwieraj konta tak, jak ich potrzebujesz.

Miej różne rodzaje kont

Twoja ocena kredytowa poprawia się, gdy masz doświadczenie z różnymi typami kont kredytowych. Oznacza to posiadanie w historii kredytowej zarówno kart kredytowych, jak i pożyczek ratalnych, zwłaszcza hipotecznych.

Nie powinieneś koniecznie brać nowych kont, zwłaszcza dużych pożyczek, na które nie możesz sobie pozwolić, wyłącznie w celu zwiększenia swojej zdolności kredytowej. Zamiast tego otwieraj rachunki, kiedy ich potrzebujesz, ale pamiętaj o typach otwieranych kont.

Pozbądź się negatywnych informacji

Usunięcie negatywnych informacji z raportu kredytowego może zwiększyć Twoją zdolność kredytową, ale wymazanie danych z raportu nie jest łatwe. Możesz zakwestionować negatywne wpisy, które są niedokładne, poczekać, aż upłynie limit czasu raportowania kredytu (zwykle siedem lat) lub spróbować poprosić dostawcę informacji o usunięcie wpisu z raportu kredytowego z zapłatą za usunięcie lub ofertą dobrej woli. Wcześniejsze  

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy