Jak zainwestować 500 000 $ bez zdmuchnięcia tego

Jak zainwestować 500 000 $ bez zdmuchnięcia tego
Author:
16 października 2020

Jeff Rose, CFP® | 23 września 2020 r

„Jeff, mamy 500 000 dolarów i nie mamy pojęcia, jak to zainwestować”.

Przyznaję, mając 500 000 dolarów na koncie czekowym gotowym do zainwestowania, ale zarabianie niewielkich lub zerowych odsetek jest jednym z tych „dobrych problemów”. Ale jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji i masz płaską głowę na ramionach, może to być bardzo przytłaczające.

Kiedy masz dużą, ryczałtową sumę pieniędzy, jedną z ważnych rzeczy do zapamiętania jest to, że dywersyfikacja jest Twoim największym przyjacielem. Mając to na uwadze, zalecałbym podzielenie 500 000 $ na kilka z tych opcji.

Jak zainwestować 500 000 $

500 000 $ to duża suma pieniędzy, którą należy odpowiednio zdywersyfikować. Chociaż ten zasób wskazuje na wiele wspaniałych sposobów inwestowania tej kwoty, naprawdę wierzę w wartość pracy z profesjonalistą finansowym.

 1. Gwarantowane zwroty
 2. Zapasy indywidualne
 3. Robo-inwestowanie
 4. Certyfikat depozytu
 5. Fundusze giełdowe
 6. Pożyczki typu peer to peer
 7. Inwestowanie w renty
 8. 529 Plan

Najlepsze sposoby inwestowania 500 000 USD

Gwarantowane zwroty

 • Wysokie oszczędności

Handel akcjami DIY

 • Ally Invest: 1200 – 2500 USD w promocji

Doradcy Robo

 • Betterment: 0 USD opłaty handlowej

Certyfikat depozytu

 • CIT Bank 18-miesięczny CD: 1,35%
 • M1 Finance: 0 USD opłaty handlowej

Pożyczki typu peer-to-peer

 • Klub pożyczkowy: 5,06% – 8,74%

Gwarantowane inwestycje

Kiedy dojdziesz do punktu, w którym możesz zainwestować 500 000 USD za jednym razem, uzyskanie gwarantowanego zwrotu pieniędzy może być całkiem atrakcyjne. Oto trzy najlepsze sposoby.

Konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu

Wiem, że to może być najnudniejsza inwestycja na liście, ale zostań ze mną.

Jeśli obecnie nie masz funduszu awaryjnego, część inwestycji musi zostać przeznaczona na oszczędności. Powinno to być około sześciu miesięcy wydatków Twojej rodziny

Teraz możesz otworzyć konto w lokalnym banku stacjonarnym, ale uzyskasz znacznie lepsze oprocentowanie dzięki jednemu z najlepszych dostępnych obecnie wysokoprocentowych kont oszczędnościowych online.

Obecnie dostępnych jest mnóstwo takich kont.

Polecam skorzystanie z naszego narzędzia online, aby wybrać najlepsze stawki dla kont oszczędnościowych w Twojej okolicy.

Kup poszczególne akcje

Jeśli jesteś gotowy do przeprowadzenia badań lub wykazałeś się talentem do wiedzy, które firmy będą duże, zakup pojedynczych akcji może być świetnym sposobem na zainwestowanie części z 500 000 $.

Możesz to zrobić za pośrednictwem maklera giełdowego, ale uzyskasz znacznie lepsze stawki za swoje transakcje, korzystając z pośrednictwa internetowego, które sam kontrolujesz.

Firmy maklerskie, takie jak Ally Invest, pozwalają na przeprowadzanie własnych badań i dokonywanie transakcji za 0 USD.

To ogromna oszczędność dzięki samodzielnemu inwestowaniu za pośrednictwem internetowego biura maklerskiego.

Robo-inwestowanie

Jeśli chcesz być na giełdzie, ale nie jesteś pewien, czy chcesz wybierać własne akcje, to robo-inwestor, taki jak Betterment, będzie świetnym sposobem na rozpoczęcie

Robo-inwestorzy umożliwiają Ci wypełnienie krótkiej ankiety, aby ocenić Twoją tolerancję na ryzyko, a następnie zebrać te informacje i zainwestować swoje fundusze za Ciebie. Betterment ma nawet taktykę, aby zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe i upewnić się, że unikasz jak największej liczby opłat.

Robo-doradcy zapewniają Ci wygodę inwestowania bez użycia rąk, wiedząc, że Twoje pieniądze są aktywnie zarządzane przez ich platformę.

Certyfikaty depozytowe

Płyty w końcu zaczęły wracać do rozsądnych stóp procentowych. Działają w ten sposób, że wpłacasz pieniądze przez określony czas na gwarantowaną kwotę odsetek.

Podczas wielkiej recesji zwroty z płyt CD spadły do ​​1%, ale wraz ze wzrostem stóp procentowych stopy stały się znacznie bardziej rozsądne i sprawiają, że płyty CD są bardziej atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą uzyskać gwarantowany strumień dochodu z 500 000 USD.

Fundusze giełdowe

Fundusze Exchange Traded to świetny sposób na dywersyfikację wielu różnych akcji przy jednoczesnym dokonywaniu tylko jednej transakcji.

Fundusze ETF działają podobnie do funduszy inwestycyjnych, ponieważ kupujesz jednocześnie dużą liczbę akcji wchodzących w skład funduszu. Działają również jak pojedyncza akcja, ponieważ kupujesz część ETF z giełdy. Oznacza to, że kupujesz małe części funduszu na giełdzie, zamiast przechodzić przez rodzinę funduszy, tak jak w przypadku funduszy inwestycyjnych.

Jednym z najlepszych domów maklerskich, aby rozpocząć korzystanie z funduszy ETF, jest M1 Finance. Mają ponad 1400 różnych funduszy ETF, w które możesz inwestować bez prowizji. To sprawia, że ​​fundusze ETF są jednym z najtańszych sposobów inwestowania na giełdzie.

Opłaty doradcze

Opłaty handlowe

Minimalny depozyt

0 $ na instalację, 100 $ na inwestycje

Pożyczki typu peer to peer

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z pożyczkami peer-to-peer, uważam to za jeden z najlepszych sposobów inwestowania, który nie stawia Cię na giełdzie

Firmy takie jak Klub pożyczkowy pozwalają inwestować pieniądze w pożyczki, które trafiają do innych osób. Osoby te spłacają pożyczki wraz z odsetkami, a Ty otrzymasz niezły zwrot.

To, co naprawdę podoba mi się w tej platformie, to to, że możesz zainwestować zaledwie 25 USD w pożyczkę. Oznacza to, że możesz zainwestować w wiele różnych pożyczek i rozłożyć ryzyko w Lending Club.

Średnie zwroty

Minimalna wpłata początkowa

Na przykład osoba, która zainwestuje 10 000 USD, będzie mogła zainwestować w 400 różnych pożyczek. W ten sposób, jeśli ktoś nie spłaci pożyczki, stracisz tylko 25 dolarów inwestycji

Osobiście osiągałem średnią 8% na moim koncie Lending Club i to przy dość konserwatywnej strategii inwestowania.

Renty

Renty zyskały złą sławę przez lata, ponieważ było wielu podejrzanych sprzedawców, którzy wykorzystali złożoność produktu na swoją korzyść. Są sytuacje, w których renty mogą być bardzo dobrym wyborem, a osoba, która ma 500 tysięcy dolarów do zainwestowania, jest jedną z tych sytuacji, w których renta może być właściwą decyzją za część tych pieniędzy.

Chociaż istnieje wiele różnych opcji rent, podstawową ideą jest to, że dostarczasz ryczałtową sumę pieniędzy firmie ubezpieczeniowej, która zapewnia gwarantowaną stopę zwrotu z tych pieniędzy. Kiedy zaczniesz czerpać pieniądze z tej renty, będziesz otrzymywał stałą kwotę dochodu w przyszłości. Opcji dożywotnich jest wiele, dlatego niezwykle ważne jest, aby współpracować z dobrym doradcą finansowym.

529 Plan oszczędności na uczelni

Jeśli masz dzieci, które nie są jeszcze na studiach, możesz zainwestować w plan oszczędnościowy 529 uczelni i sprawić, by pieniądze te rosły wolne od podatku, dopóki nie będą gotowe do wykorzystania ich w szkole. Każdy stan ma swój własny plan, a korzyści różnią się znacznie w zależności od stanu.

W niektórych stanach pozwalają nawet na odliczenie inwestycji od podatków stanowych. Sprawdź więc w swoim stanie, czy możesz uzyskać te odliczenia.

Jeśli mieszkasz w stanie, w którym nie ma żadnych korzyści z inwestowania w plan Twojego stanu, polecam rozważenie Wealthsimple jako miejsca zamieszkania dla planu oszczędnościowego 529. Wealthsimple to robo-doradca, który poprowadzi Cię w kierunku ukierunkowanych inwestycji, aby pomóc Ci osiągnąć konkretny cel, w tym przypadku oszczędzanie na studia.

Jaki proces podjąłbym, gdybym zainwestował 500 000 USD

Ciotka, która nie miała dzieci, zostawiła swojemu jedynemu siostrzeńcowi i jego żonie 500 000 dolarów spadku. Para, która nigdy wcześniej tak naprawdę nie zainwestowała, była przerażona tym, ile zainwestować, niezależnie od tego, czy zainwestuje 20000 USD, 100000 USD, czy całe 500000, i że źle zainwestują pieniądze i wszystko stracą.

To się nie wydarzy na moim zegarku, nawet gdyby inwestowali 1000 dolarów, a nawet 100 dolarów swoich pieniędzy!

Oto podstawowe zasady, które im wyjaśniłem i jak chciałbym porozmawiać z każdym, kto szuka najlepszego sposobu na zainwestowanie 500 000 $.

Jeśli jesteś gotowy do inwestowania, zapoznaj się z naszymi recenzjami, takimi jak przegląd Motif Investing Review lub nasz post na temat najlepszych inwestycji krótkoterminowych, zanim podejmiesz ostateczną decyzję inwestycyjną!

1. Nie mów nikomu, że to masz – i nie chwal się tym!

Szkoda, że ​​za każdym razem, gdy ktoś wpada w pieniądze, nagle zyskuje nowych przyjaciół, których nigdy wcześniej nie miał. Może się nawet okazać, że niektórzy dawno zagubieni członkowie rodziny szukają „ożywienia związku, który nigdy nie istniał…

Pieniądze mogą wydobyć z ludzi to, co najgorsze, dlatego im mniej osób poinformujesz o swojej gratce, tym lepsze będzie Twoje życie. Każdy będzie szukał jałmużny, a to pozostawi jeden z dwóch kiepskich wyników:

 1. Albo spełnisz każdą prośbę – dopóki gratka nie zniknie, albo
 2. Zrazisz do siebie wielu ludzi, którzy myślą, że gratka jest czymś, czym należy się podzielić.

Możesz uniknąć tego całego bałaganu, milcząc o swoim nowo odkrytym bogactwie.

2. Spłacić „zły” dług, jaki masz

Większość długów ma różny stopień nieściągalności, więc można przedstawić argumenty za spłatą całego długu raz na zawsze. Ale jest to zbyt ogólne i ignoruje korzyści, jakie zapewniają niektóre długi .

To powiedziawszy, polecam to polecenie dziobania spłaty zadłużenia:

 • Pożyczki od rodziny i przyjaciół. Chodzi bardziej o osobistą odpowiedzialność niż o sens finansowy, choćby dlatego, że ludzie często zapominają, że nawet mają te pożyczki. Ale jeśli to zrobisz, teraz masz szansę je spłacić i zabezpieczyć / chronić swoje relacje. Niektóre rzeczy są ważniejsze niż pieniądze, a to z pewnością jedna z nich.
 • Karty kredytowe i inne niezabezpieczone długi. Spłacaj im. Obejmuje to linię kredytową pod zastaw domu (HELOC) w Twoim domu. HELOCY nie są cnotliwe – to tylko gigantyczne karty kredytowe zabezpieczone przez Twój dom. Dalsza dyskusja nie jest konieczna.
 • Kredyty studenckie. Jedynym sposobem, aby te zniknęły, jest spłacenie ich, więc do dzieła. Nawet jeśli masz niskie oprocentowanie, to są to po prostu duże, grube niezabezpieczone długi iz tego powodu musisz uczynić je historią w swoim życiu. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli masz cosign dla rodziców, ponieważ nie możesz dostać kredytu studenckiego bez cosignera. Poczujesz się gorzej niż okropnie, jeśli w jakiś sposób wysadzisz swój pół miliona dolarów przed spłatą.
 • Pożyczki samochodowe – może. Jeśli używasz pojazdu do celów biznesowych i jest to odpis podatkowy, lub jeśli i tak jesteś w ciągu dwóch lat od jego spłaty, można złożyć sprawę o pozostawienie go otwartego. W przeciwnym razie spłać.
 • Twój kredyt hipoteczny – jeszcze większa szansa. Ponieważ dom jest aktywem o bardzo długiej perspektywie, kredyt hipoteczny ma sens, szczególnie jeśli w trakcie tego procesu otrzymujesz hojne odliczenie podatkowe. Jeśli jednak Twój kredyt hipoteczny jest egzotyczny – tylko oprocentowanie, ARM, balon lub sub-prime – porzuć go. Nie potrzebujesz w swoim życiu takiej niepewności.

3. Dokonaj jednorazowej, wielkiej darowizny na cele charytatywne

Aby w pełni docenić posiadanie dużych pieniędzy, musisz najpierw udowodnić sobie, że nie są one Twoją własnością. Oznacza to oddanie jej części i zrobienie tego jak najwcześniej.

Jestem chrześcijaninem, więc dla mnie oznacza to płacenie dziesięciny. Która polega oddawanie 10% mojego wzrostu do wspierania Ewangelię Jezusa Chrystusa. Jeśli jesteś chrześcijaninem, polecam zrobić to samo.

Łatwo jest udawać, że ta biblijna wskazówka nie odnosi się do nieszczęśliwych wypadków, ale tak jest. Chodzi o to, aby „chodzić ścieżką swojej wiary. Jak mówi Dobra Księga,

„Od każdego, komu dano wiele, wiele będzie się wymagać… – Łukasza 12:48 (NASB).

Jesteś teraz bogaty, więc poprzeczka dawania właśnie wzrosła w twoim życiu.

Jeśli nie jesteś chrześcijaninem, wszędzie są różne potrzeby. Wybierz swoją ulubioną organizację charytatywną lub grupę organizacji charytatywnych i bądź hojny. To Twoja szansa, aby coś zmienić. Chodzi o pomaganie innym, gdy zostałeś obficie pobłogosławiony, a także o ćwiczenie panowania nad swoimi pieniędzmi.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że będzie to też cholernie dobre…

4. Zdecyduj, jakie życie chcesz stworzyć

W poprzednich postach na ten temat jako pierwszy, najlepszy sposób na poradzenie sobie z dużą gratką rekomendowałem nic nie robić . To da ci czas na uporanie się ze swoją nowo zdobytą fortuną i miejmy nadzieję na podjęcie lepszych decyzji, co z tym zrobić. Ale doprecyzowałem nieco tę rekomendację i myślę, że będzie lepiej, jeśli spędzisz czas na nic nie robiącego, głęboko myśląc o tym, jakie życie chcesz stworzyć dla siebie i dla swojej rodziny.

Rzecz w tym, że nagroda w wysokości 50 000 dolarów może wiele zdziałać, aby poprawić Twoje finanse. Niestety, tego rodzaju pieniądze prawdopodobnie nie odmienią Twojego życia. Ale 500 000 dolarów – jestem pewien, że dotarłeś do celu, wyobraź sobie, co zrobić z milionem dolarów! Łał!

Tego rodzaju gratka stwarza wiele nowych możliwości. I spójrzmy prawdzie w oczy, takie pieniądze prawdopodobnie nie pojawią się więcej niż raz w życiu. Z tego powodu powinieneś poważnie pomyśleć o tym, jak najlepiej wykorzystać pieniądze, aby stworzyć taki rodzaj życia, o jakim do tej pory tylko marzyłeś.

Dokładnie to, jak to się rozegra, będzie inne dla każdego, ale oto kilka wskazówek, które warto rozważyć:

 • Czy chcesz przejść na emeryturę, tak jak teraz?
 • Czy masz inne aktywa lub pasywne źródła dochodu, które to umożliwią? A może uda ci się to osiągnąć za jedyne 500 000 $?
 • Czy chcesz zmienić karierę i wykonywać pracę, która sprawia Ci całkowitą przyjemność, nawet jeśli nie przynosi ona takich pieniędzy, jakie robiłeś do tej pory?
 • Chcesz mieszkać w radykalnie innym miejscu, na przykład na farmie, a nawet w obcym kraju?
 • Chcesz założyć firmę?
 • Czy istnieje marzenie, które zawsze chciałeś realizować, ale nie mogłeś z powodu ograniczeń finansowych?

Zdobycie 500 000 $ oznacza, że ​​możesz odważyć się marzyć. I powinieneś, bo takie pieniądze mogą spełniać marzenia. Twój wybór wpłynie na wszystko, co robisz z pieniędzmi, dlatego tę przeszkodę należy pokonać wcześnie.

5. Przeprowadź głębokie poszukiwanie duszy dotyczące tolerancji na ryzyko

Ten krok jest ważny, ponieważ prawdopodobnie zainwestujesz większość zysków i musisz z góry zdecydować, z jakim ryzykiem chcesz żyć w tym procesie.

Bardziej niż cokolwiek innego, tolerancja ryzyka dotyczy tego, jak się poczujesz i zareagujesz na utratę znacznej części swojego majątku. Najlepiej zacząć od założenia, że ​​zainwestujesz 100% swoich 500 000 USD na giełdzie. Następnie zadaj sobie pytanie, jak się poczujesz, jeśli Twój portfel spadnie o 10%, 20%, 50% lub nawet więcej.

Biorąc pod uwagę wyniki giełdy w ciągu ostatnich 15 lat, założenie utraty 50% nie jest bezzasadne. Jeśli tego rodzaju strata naprawdę cię niepokoi, będziesz musiał zatrzymać tylko niewielką część swoich pieniędzy na giełdzie.

Na przykład, jeśli nie przeszkadza Ci strata 10%, prawdopodobnie nie chcesz inwestować więcej niż 20% swoich pieniędzy w akcje. Dzieje się tak, ponieważ 50% strata na 20% pozycji akcji przełoży się na 10% stratę całego portfela.

Musisz rozwiązać ten problem, zanim zainwestujesz jakąkolwiek gratkę w ryzykowne inwestycje.

6. Podkreśl bezpieczeństwo zleceniodawcy

W punkcie 4 powyżej powiedziałem, że nagroda w wysokości 500 000 $ zmienia zasady gry, jeśli chodzi o tworzenie życia dla siebie. Ale jest to także przełom w kwestii inwestowania pieniędzy. Jeśli jesteś nowym inwestorem, który ma, powiedzmy, 10 000 USD do zainwestowania, możesz chcieć agresywnie zainwestować pieniądze, aby móc je zwiększyć. Ale kiedy masz 500 000 $, masz dużo do stracenia.

Ten pomysł musi zdominować Twoją strategię inwestycyjną. Dlatego bezpieczeństwo kapitału staje się ważniejsze, gdy rośnie Twoje bogactwo. Z tego powodu należy podkreślić aktywa o stałym dochodzie.

Oto kilka, które naprawdę mi się podobają:

 • Załóż hojny fundusz ratunkowy. Mówię tutaj o wydatkach na życie do 24 miesięcy, więc bez względu na to, co się stanie, będziesz mieć pokrycie w krótkim okresie. Możesz zarobić przyzwoite stopy zwrotu, korzystając z funduszy rynku pieniężnego o wysokim dochodzie lub certyfikatów depozytowych w bankach internetowych, takich jak Capital One, Synchrony lub CIT Bank.
 • Pożyczki typu peer-to-peer (P2). Są to internetowe platformy pożyczkowe, na których działasz jako bezpośredni pożyczkodawca dla indywidualnych pożyczkobiorców. Jako bezpośredni pożyczkodawca zarabiasz na swoich pieniądzach oprocentowanie, które znacznie przewyższa wszystko, co możesz uzyskać dzięki inwestycji bankowej. Jest to działalność inwestycyjna, w którą sam zajmuję się od 2008 roku. Uśredniam średnio około 9% rocznie. Jest to nie tylko o wiele lepsze niż to, co można dostać w banku, ale także konkuruje z długoterminowymi stopami zwrotu z akcji. Tylko inwestycje P2P są dużo mniej zmienne niż akcje.

Dwóch najlepszych pożyczkodawców P2P to Lending Club i Prosper, i powinieneś rozważyć podzielenie swojej alokacji P2P mniej więcej po równo między nimi.

Z pewnością nie chcesz przeznaczać całej swojej alokacji stałego dochodu na pożyczki P2P, ale posiadanie dużego udziału w tych alternatywnych inwestycjach może naprawdę poprawić ogólną stopę zwrotu.

 • Więzy. Ponieważ stopy procentowe są tak niskie, jak są, musisz wykazać się trochę kreatywnością. Wolałabym zwolnione z podatku obligacje komunalne, ponieważ oszczędności podatkowe zapewniają wyższy zysk netto. Posiadałbym również obligacje korporacyjne od krótkich do pośrednich, a może nawet niektóre papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką i obligacje zamienne. Obligacje powinny stanowić co najmniej połowę alokacji w Twoim portfelu o stałym dochodzie. Tak, są niesamowicie nudne, ale są też dość bezpieczne, a bezpieczeństwo kapitału musi stać się jedną z nowych wytycznych inwestycyjnych.

Kupowanie pojedynczych obligacji jest nie tylko czasochłonne, ale może też być kosztowne. Z tego powodu posiadane obligacje powinny być utrzymywane za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub funduszy typu ETF, które specjalizują się w każdej kategorii obligacji.

Jaki procent twojego portfela powinien być zainwestowany w aktywa o stałym dochodzie? Myślę, że jak najwięcej!

Ale nawet jeśli myślisz o sobie jako o agresywnym inwestorze, nadal powinieneś mieć co najmniej 50% środków zainwestowanych w aktywa o stałym dochodzie. Ludzie agresywnie inwestują, aby otrzymać 500 000 dolarów; teraz, gdy już to masz, Twoja strategia musi się całkowicie zmienić.

7. Zainwestuj w siebie

Gdzieś pośrodku całej tej alokacji inwestycji powinieneś być przygotowany na zainwestowanie w siebie pieniędzy. Powinno to nastąpić jakiś czas po skonfigurowaniu alokacji stałego dochodu, ale zdecydowanie przed rozpoczęciem inwestowania w aktywa ryzykowne, takie jak akcje.

Inwestowanie w siebie jest okazją zarówno do poprawy jakości życia, jak i do zwiększenia dochodów i wartości netto w bardzo namacalny sposób. Musisz potraktować ten krok bardzo poważnie.

Co dokładnie mam na myśli mówiąc „zainwestuj w siebie? Z punktu widzenia finansów / kariery może to oznaczać jedno z poniższych:

 • Inwestowanie w nowe przedsięwzięcie biznesowe
 • Inwestowanie w Twój obecny biznes (nowy sprzęt, kampanie marketingowe, linie produktów itp.)
 • Tworzenie pasywnych strumieni dochodu, takich jak wynajem nieruchomości lub ciche umowy partnerskie
 • Zdobywanie lub doskonalenie kluczowych umiejętności biznesowych lub zawodowych
 • Poprawa / zwiększanie swojej edukacji
 • Udział w kursach inwestycyjnych lub seminariach inwestycyjnych

Każdy z nich może zwiększyć Twoje dochody w przyszłości, co jest dokładnie tym, co powinna przynieść dobra inwestycja.

Z osobistego punktu widzenia warto zainwestować w możliwości poprawy zdrowia, takie jak ćwiczenia lub programy odchudzania. Możesz także zechcieć wydać trochę na obszary, które pomogą poprawić jakość Twojego życia.

Na przykład, może zawsze chciałeś nauczyć się grać na instrumencie muzycznym lub opanować język obcy, ale ponieważ byłeś tak zajęty zarabianiem na życie, po prostu nie miałeś czasu ani pieniędzy. Teraz już wiesz, więc miej na to ochotę.

8. Dodaj inwestycje w ryzyko w mierzonych krokach

Chcę tylko jeszcze raz podkreślić, że jest to teren inwestycyjny, na którym nie trzeba szaleć. Jeśli masz już co najmniej 500 000 USD, nie jesteś już małym inwestorem i nie powinieneś tak myśleć.

Mimo to będziesz musiał wbudować wzrost w swój portfel, choćby po to, aby upewnić się, że nadąża za inflacją. To właśnie potrafią akcje, przynajmniej na dłuższą metę. Ale nie przesadzaj! Utrzymuj alokację akcji na poziomie znacznie poniżej 50% całkowitego portfela. Zapewni ci to wzrost, którego potrzebujesz, ale bez narażania cię na absurdalny poziom ryzyka.

To powiedziawszy, oto kilka możliwości:

Fundusze powiernicze i fundusze giełdowe (ETF). Jeśli nie jesteś odnoszącym sukcesy i doświadczonym inwestorem, prawdopodobnie wolisz fundusze od pojedynczych akcji. To wyeliminuje potrzebę martwienia się o analizę bezpieczeństwa, kupowanie i sprzedawanie oraz ponowne równoważenie. Lubię aktywnie handlować funduszami inwestycyjnymi, ponieważ oferują one możliwość pokonania rynku, a nie tylko nadążania za nim.

Ale jeśli chcesz tylko nadążyć, możesz preferować fundusze ETF oparte na indeksach. Prawdopodobnie będziesz chciał rozłożyć swoje alokacje funduszy inwestycyjnych na co najmniej 10 różnych funduszy, szczególnie tych, które są aktywnie zarządzane. Dzięki temu będziesz mógł iść naprzód w przypadku, gdy jeden lub dwóch zarządzających funduszami zacznie tracić kontakt inwestycyjny.

Doradcy Robo. Jeśli wolisz całkowicie bezobsługowe podejście do inwestowania w akcje (lub nawet obligacje), zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy Robo. Są to internetowe platformy inwestycyjne, które zapewniają profesjonalne zarządzanie inwestycjami przy wyjątkowo niskich opłatach.

Na przykład Betterment pobiera tylko 0,15% twojego portfela za zarządzanie kontem o wartości co najmniej 100 000 USD. Określają twoją tolerancję na ryzyko, alokują twoje pieniądze między kilkanaście funduszy ETF na akcje i obligacje, regularnie równoważą twoje konto, a nawet zbierają straty podatkowe, aby zminimalizować twoje zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych. To bardzo dużo wartości przy bardzo niskich kosztach. Dowiedz się więcej o nich w naszym przeglądzie Betterment Investing Review!

Zapasy indywidualne. Nawet jeśli niewiele wiesz o inwestowaniu w akcje, i tak możesz spróbować swoich sił. W końcu może się okazać, że masz ukryty talent inwestycyjny. Po prostu zrozum, że inwestowanie w pojedyncze akcje jest znacznie bardziej ryzykowne niż alternatywy. Z tego powodu powinieneś trzymać tylko bardzo mały procent swojego portfela w pojedynczych akcjach, dokładnie badać wszelkie kupowane akcje i utrzymywać konto handlowe w tanim brokerze.

Przyjrzyj się bliżej firmom, takim jak E * Trade, Ally Invest i TD Ameritrade. Nie tylko mają niskie (lub NIE) opłaty, ale także mają najszerszy dostępny wybór inwestycji. Zobacz więcej o naszym ulubionym pośrednictwie w tych recenzjach:

AssetLock. To nie jest inwestycja w akcje, ale raczej pakiet oprogramowania do ochrony aktywów. AssetLock obniża ryzyko inwestycyjne, tworząc coś, co nazywają wartością AssetLock . Korzystają z zastrzeżonego oprogramowania, aby ostrzegać Twojego doradcę finansowego, aby skontaktował się z Tobą w przypadku niekorzystnych warunków rynkowych. Umożliwi to wyjście z pewnych inwestycji, zanim straty osiągną punkt bez zwrotu.

Właściwie jestem doradcą zatwierdzonym przez AssetLock, nie tyle dlatego, że zarabiam na programie, ale dlatego, że kocham ten produkt. Ludzie zazwyczaj lepiej kupują pozycje inwestycyjne niż je sprzedają. AssetLock pomaga w tym zaskakująco trudnym procesie i chroni Cię przed utratą pieniędzy w najgorszym możliwym momencie.

Plan sukcesu finansowego. To jest mój własny kompleksowy przegląd planu emerytalnego, który pomoże Ci zachować kontrolę nad inwestowaniem w emeryturę. Dzięki temu programowi mogę Ci zaoferować:

 • Konkretna strategia przechodzenia na emeryturę, kiedy chcesz i jak chcesz – nawet jeśli uważasz, że nie jest to możliwe.
 • Specjalna technika, której używam, aby pomóc klientom wyobrazić sobie, jak naprawdę wygląda ich idealna emerytura.
 • Łatwy sposób na uporządkowanie wszystkich inwestycji w logiczne ramy, dzięki czemu można naprawdę zobaczyć, co się dzieje.

Dzięki Planowi możemy zrobić o wiele więcej. Jeśli podoba Ci się to, co czytasz w tym artykule, sprawdź The Financial Success Blueprint i zobacz wszystko, co ma do zaoferowania.

9. Wydaj trochę na kilka rzeczy, których NAPRAWDĘ chcesz

W tym momencie dochodzimy do przyjemnej części zdobywania gratki. Ale potraktuj ten krok poważnie – spotkanie z gratką powinno być zabawne!

Jeśli przez ostatnie kilka lat jeździłeś starym clunkrem, teraz byłby dobry czas, aby rozbić bank i ulepszyć swój pojazd. Jeśli są wymarzone wakacje, na które chciałeś pojechać, masz pieniądze, więc zrób to. Wydanie niewielkiej kwoty na kilka luksusów może pomóc uniknąć późniejszego szaleństwa konsumpcji.

Oczywiście nie chcesz dać się ponieść temu krokowi. Miałem klientów, którzy otrzymali bardzo duże spadki, tylko po to, by wydać większość pieniędzy na nowe domy, nowe samochody, łodzie i bogate życie. To nie jest błąd, który chcesz popełnić! Może to bardzo dobrze ustawić styl życia, na który nie będziesz mógł sobie pozwolić w ciągu zaledwie kilku lat.

Więc masz to – dziewięciostopniowa strategia zachowania i powiększania kapitału, ulepszania swojego życia, a nawet odrobiny zabawy!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy