Jak naprawić kredyt i poprawić wyniki FICO®

Jak naprawić kredyt i poprawić wyniki FICO®
Category: Fico Score
Author:
16 października 2020

Możesz poprawić swoje wyniki FICO, najpierw naprawiając błędy w historii kredytowej (jeśli występują błędy), a następnie postępując zgodnie z niniejszymi wskazówkami, aby zachować spójną i dobrą historię kredytową. Naprawa złego kredytu lub budowanie kredytu po raz pierwszy wymaga cierpliwości i dyscypliny. Nie ma szybkiego sposobu na ustalenie zdolności kredytowej. W rzeczywistości najprawdopodobniej szybka naprawa przyniesie odwrotny skutek, więc uważaj na wszelkie porady, które twierdzą, że szybko poprawią Twoją zdolność kredytową.

Najlepszą radą dotyczącą odbudowy kredytu jest odpowiedzialne zarządzanie nim w czasie. Jeśli tego nie zrobiłeś, musisz naprawić swoją historię kredytową, zanim zobaczysz poprawę swojej zdolności kredytowej. Poniższe kroki pomogą Ci w tym.

Kroki prowadzące do poprawy wyniku FICO

Sprawdź raport kredytowy pod kątem błędów

Dokładnie przejrzyj raport kredytowy wszystkich trzech agencji sporządzających raporty kredytowe pod kątem wszelkich nieprawidłowych informacji. Zakwestionuj niedokładne lub brakujące informacje, kontaktując się z agencją informacji kredytowej i pożyczkodawcą. Przeczytaj więcej o kwestionowaniu błędów w raporcie kredytowym.

Pamiętaj: sprawdzenie własnego raportu kredytowego lub FICO Score nie ma wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Płać rachunki na czas

Dokonywanie terminowych płatności pożyczkodawcom i wierzycielom jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na Twoją ocenę kredytową – stanowi 35% obliczeń FICO Score. Wcześniejsze problemy, takie jak brakujące lub opóźnione płatności, nie są łatwe do naprawienia.

Płać rachunki na czas : zaległe płatności, nawet jeśli są opóźnione tylko o kilka dni, a windykacja należności może mieć znacząco negatywny wpływ na Twoje wyniki FICO. Korzystaj z przypomnień o płatnościach za pośrednictwem portali internetowych swoich banków, jeśli oferują taką opcję. Rozważ skorzystanie z płatności automatycznych za pośrednictwem karty kredytowej i dostawców pożyczek, aby automatycznie pobierać płatności z konta bankowego.

Jeśli przegapiłeś płatności, bądź na bieżąco i bądź na bieżąco : słabe wyniki kredytowe nie będą Cię prześladować na zawsze. Im dłużej będziesz płacić rachunki w terminie po spóźnieniu, tym bardziej Twoje wyniki FICO powinny wzrosnąć. Wpływ wcześniejszych problemów kredytowych na Twoje wyniki FICO zanika wraz z upływem czasu, a ostatnie dobre wzorce płatności pojawiają się w Twoim raporcie kredytowym.

Pamiętaj, że spłacenie konta windykacyjnego nie spowoduje usunięcia go z raportu kredytowego : pozostanie on w Twoim raporcie przez siedem lat.

Jeśli masz problem ze związaniem końca z końcem, skontaktuj się z wierzycielami lub udaj się do prawowitego doradcy kredytowego : nie spowoduje to natychmiastowego przywrócenia zdolności kredytowej, ale jeśli możesz zacząć zarządzać swoim kredytem i spłacać w terminie, wynik powinien z czasem wzrosnąć. Poszukiwanie pomocy w doradztwie kredytowym nie zaszkodzi wynikom FICO.

Zmniejsz kwotę długu, który jesteś winien

Wykorzystanie twojego kredytu lub saldo twojego zadłużenia do dostępnego kredytu przyczynia się do 30% kalkulacji FICO Score. Może to być łatwiejsze do wyczyszczenia niż historia płatności, ale wymaga dyscypliny finansowej i zrozumienia poniższych wskazówek.

Utrzymuj niskie salda na kartach kredytowych i innych kredytach odnawialnych : wysokie niespłacone zadłużenie może negatywnie wpłynąć na wynik kredytowy.

Spłacaj zadłużenie zamiast go przenosić : najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyników kredytowych w tym obszarze jest spłata zadłużenia odnawialnego (karty kredytowej). W rzeczywistości posiadanie tej samej kwoty, ale posiadanie mniejszej liczby otwartych kont może obniżyć Twoje wyniki. Opracuj plan płatności, który w pierwszej kolejności przeznacza większość budżetu na płatności na karty o najwyższym oprocentowaniu, zachowując jednocześnie minimalne płatności na innych kontach.

Nie zamykaj niewykorzystanych kart kredytowych jako krótkoterminowej strategii podniesienia swoich wyników.

Nie otwieraj kilku nowych kart kredytowych, których nie musisz zwiększać dostępnego kredytu : takie podejście może przynieść odwrotny skutek i obniżyć Twoje wyniki kredytowe.

Zobacz, jak możesz zarządzać swoimi wynikami FICO:

Zamknij Zamknij -> Zamknij Zarządzanie wynikami FICO

Więcej wskazówek, jak poprawić wynik FICO i utrzymać dobry kredyt:

Jeśli zarządzasz kredytem przez krótki czas, nie otwieraj zbyt szybko wielu nowych kont : nowe konta obniżą średni wiek konta, co będzie miało większy wpływ na twoje wyniki, jeśli nie masz dużo inne informacje kredytowe. Ponadto szybkie gromadzenie konta może wyglądać ryzykownie, jeśli jesteś nowym użytkownikiem kredytu.

Poszukaj kredytu w określonym przedziale czasowym : wyniki FICO rozróżniają wyszukiwanie pojedynczej pożyczki od wyszukiwania wielu nowych linii kredytowych, częściowo na podstawie czasu, w którym zadajesz pytania.

Jeśli miałeś problemy, przywróć swoją historię kredytową : odpowiedzialne otwieranie nowych rachunków i spłacanie ich w terminie podniesie Twoją zdolność kredytową w dłuższej perspektywie.

Poproś o raport kredytowy i sprawdź go : nie wpłynie to na Twój wynik, o ile zamawiasz raport kredytowy bezpośrednio w agencji informacji kredytowej lub za pośrednictwem organizacji upoważnionej do dostarczania raportów kredytowych konsumentom.

Złóż wniosek i otwórz nowe konta kredytowe tylko w razie potrzeby : nie otwieraj kont tylko po to, aby mieć lepszą mieszankę kredytową – prawdopodobnie nie podniesie to Twojej zdolności kredytowej.

Posiadaj karty kredytowe, ale zarządzaj nimi odpowiedzialnie : ogólnie rzecz biorąc, posiadanie kart kredytowych i pożyczek ratalnych (i dokonywanie płatności na czas) odbuduje Twoją zdolność kredytową. Na przykład osoba, która nie ma kart kredytowych, jest bardziej ryzykowna niż osoba, która odpowiedzialnie zarządza kartami kredytowymi.

Pamiętaj, że zamknięcie konta nie oznacza, że ​​zniknie : zamknięte konto nadal będzie widoczne w raporcie kredytowym i może być brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej.

Gotowy, aby zacząć poprawiać swoje wyniki FICO? Dołącz do forów myFICO, na których podróżują tysiące ludzi.

Wyniki kredytowe :: 01_credit_scores :: Wyniki

kredytowe Raporty kredytowe :: 02_credit_reports :: Raporty kredytowe

Blog :: 03_blog :: / blog

Kalkulatory finansowe :: 04_kalkulatory_finansowe :: Kalkulatory finansowe

Poznaj swoje prawa :: 05_know_your_rights :: Poznaj swoje prawa

Kradzież tożsamości :: 06_identity_theft :: Identity Theft

Faq :: 07_faq :: Faq

Glossary :: 08_glossary :: / glossary ->

Oszacuj swój zakres FICO Score

Odpowiedz na 10 prostych pytań, aby otrzymać bezpłatną ocenę zakresu FICO Score

Produkty

 • Dom
 • Dlaczego FICO
 • Jak to działa
 • cennik
 • Plany rodzinne

Uczyć się

 • Edukacja
 • Społeczność
 • Wsparcie
 • Blog

Firma

 • O nas
 • Warunki korzystania
 • Polityka prywatności
 • Program partnerski

Pobierz naszą aplikację

Podążaj za nami

Edukacja kredytowa

 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?
 • Wersje FICO Score
 • Jak obliczane są wyniki
 • Historia płatności
 • Kwota długu
 • Długość historii kredytowej
 • Mix kredytów
 • Nowy kredyt
 • Raporty kredytowe
 • Co jest w twoim raporcie
 • Biura
 • Zapytania
 • Błędy w raporcie?
 • Kalkulatory
 • Poznaj swoje prawa
 • Kradzież tożsamości
 • FAQ
 • Słownik

Copyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

WAŻNA INFORMACJA:

Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej”, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy” lub „ulepszenia” Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy