Jak kupić Bitcoin

Jak kupić Bitcoin
Category: Karty Kredytowej
Author:
16 października 2020

Jeśli chodzi o niektóre egzotyczne inwestycje, takie jak bitcoiny, inwestorzy muszą wziąć pod uwagę nie tylko wartość inwestycji, ale przede wszystkim to, jak kupić cyfrową walutę.

Ten artykuł został zaktualizowany 1 grudnia 2017 r. I pierwotnie opublikowany 6 czerwca 2017 r.

Bitcoin to cyfrowa kryptowaluta bez pośredników ani banków niezbędnych do przeprowadzania transakcji. Zostało zaprojektowane jako oprogramowanie open source w 2009 roku przez osobę lub grupę znaną tylko jako Satoshi Nakamoto w celu zminimalizowania kosztów transakcji i deregulacji waluty. Koszt bitcoina gwałtownie wzrósł w tym roku. Kiedy kalendarz przeniósł się na rok 2017, cena jednego bitcoina wynosiła zaledwie odcień poniżej 1000 USD. Jak piszę, cena bitcoina wzrosła do prawie 7500 $!

Ten ogromny wzrost ceny sprawił, że niektórzy inwestorzy nie tylko zaczęli się zastanawiać, czy powinni inwestować w bitcoin, ale nawet jak inwestować w bitcoin. W końcu to nie tak, że mogą kupić bitcoiny w swoim domu maklerskim lub banku. Do licha, nie można nawet kupić bitcoina na Amazon.com , a Amazon sprzedaje wszystko! Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się różnym sposobom, w jakie inwestorzy mogą kupować bitcoiny lub w inny sposób uzyskiwać ekspozycję na tę wyjątkową klasę aktywów.

(Jeśli nadal jesteś trochę zdezorientowany, czym dokładnie jest bitcoin, oto doskonały podkład na temat nieuregulowanej wirtualnej waluty autorstwa kolegi Matthew Frankela).

Inwestorzy mogą kupować bitcoiny na kilka sposobów. Źródło obrazu: Getty Images.

Co masz w portfelu (bitcoin)?

Najpopularniejszym sposobem kupowania bitcoinów są portfele bitcoin, portfele cyfrowe do wyłącznego użytku bitcoinów. Istnieje wiele różnych rodzajów portfeli opartych na bitcoinach i musisz bardzo uważać, aby wybrać coś, co najlepiej spełni Twoje potrzeby. Niektóre portfele bitcoin są specyficzne dla urządzenia, podczas gdy inne są oparte na sieci.

Coinbase to jeden z najpopularniejszych cyfrowych portfeli używanych do zakupu bitcoinów. Podobnie jak w przypadku prawie każdego z tych portfeli, klienci muszą założyć konto online, a następnie połączyć konto bankowe. Jeśli chcą tylko kupić, wystarczy ważny numer karty kredytowej. Coinbase akceptuje karty Mastercard i Visa . Przed jakąkolwiek transakcją bitcoin Coinbase pokazuje użytkownikom aktualną wartość waluty cyfrowej w dolarach amerykańskich. Dokonując wypłaty z konta Coinbase, właściciele kont mogą zdecydować, czy środki mają trafić do połączonego banku, czy na konto PayPal .

Ponieważ portfele kryptowalut innych firm znane są z tego, że zostały zhakowane, co prowadzi do trwałej utraty środków, inwestorzy muszą uważać, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje portfele bitcoin. Pamiętaj, że bitcoiny nie są przechowywane na kontach ubezpieczonych przez FDIC, a większość stron trzecich nie oferuje ubezpieczenia w przypadku kradzieży lub oszustwa. Jak zły jest ten problem? W sierpniu zeszłego roku Reuters poinformował, że doszło do naruszenia jednej trzeciej giełd bitcoinów.

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w zapewnianiu bezpieczeństwa kont Bitcoin. Kopie zapasowe są krytyczne w przypadku awarii komputera lub kradzieży portfeli. Portfele muszą być zaszyfrowane, aby każdy, kto wypłacił bitcoiny z Twojego konta, musiał znać hasło. Cokolwiek robisz, nie zapomnij hasła! Wiele portfeli oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, w którym unikalny kod jest wysyłany SMS-em lub e-mailem, zanim będzie można dokonać wypłaty. Hasła Bitcoin są również krytyczne, ponieważ w przeciwieństwie do kont bankowych nie ma linii obsługi klienta, aby zresetować hasło. Bitcoin.org zaleca albo zapamiętanie hasła, albo zapisanie go i przechowywanie w bezpiecznym miejscu.

Alternatywne sposoby zakupu bitcoinów

Istnieją inne sposoby zakupu bitcoinów; niektóre bardziej egzotyczne niż inne. Bitcoin Depot w połączeniu z portfelem bitcoin Airbitz umożliwia użytkownikom kupowanie bitcoinów za gotówkę w dziesiątkach specjalnych bankomatów w sześciu stanach: Alabama, Floryda, Georgia, Massachusetts, Tennessee i Teksas. Po założeniu konta klient wystarczy wpłacić gotówkę do bankomatu i zeskanować kod QR specjalnym skanerem dołączonym do bankomatu, a w ciągu kilku minut zakupione bitcoiny będą dostępne na koncie Airbitz.

ETF oparty na bitcoinach

Najwygodniejszym sposobem uzyskania ekspozycji na bitcoiny jest skorzystanie z Bitcoin Investment Trust (OTC: GBTC). Ten fundusz został utworzony po to, aby kupowanie bitcoinów było tak proste, jak zakup dowolnej akcji lub udziału w ETF. Wszystko, co trzeba zrobić, to kupić akcje za pośrednictwem swojego zwykłego brokera za pomocą symbolu giełdowego. Każdy udział stanowi około jednej dziesiątej bitcoina. Ale, jak zauważył inny Fool Jordan Wathen, ta wygoda wiąże się z dużymi kosztami. Według jego obliczeń udział często kosztuje więcej niż wartość bazowego bitcoina.

Jak w przypadku każdego zabezpieczenia, przed zakupem bitcoinów należy przeprowadzić należytą staranność. Nie tylko ze względu na swoją wartość jako inwestycję, ale także na odpowiednią platformę wymiany, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i wygody.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy