Jak działa karta kredytowa Transfer salda

Jak działa karta kredytowa Transfer salda
Category: Twoja Ocena
Author:
16 października 2020

Amerykanie lubią spędzać wokół wakacji. W 2016 roku średni dług wzrósł o nieco ponad 1000 dolarów. Wielu z tych, którzy zaciągnęli dług, nie miało planu jego spłaty (poza dokonywaniem minimalnych płatności). Kiedy nadszedł sezon zakupów świątecznych w 2017 r., Ćwierć milenialsów, którzy zgromadzili ten dług w 2016 r., Nadal go spłacała.

Jeśli walczysz o wyjście z zadłużenia, rozwiązaniem może być karta przeniesienia salda. Spłacisz dług szybciej i potencjalnie zaoszczędzisz tysiące dolarów.

Oto, co musisz wiedzieć o działaniu karty przeniesienia salda.

Zrozum swój kredyt

Lepszy kredyt zapewnia lepsze warunki; dotyczy to zdecydowanej większości pożyczek. Jeśli planujesz przenieść swój dług z jednej karty na drugą, pamiętaj, że im wyższy wynik kredytowy, tym wyższa jakość kart, do których będziesz się kwalifikować. Oznacza to dłuższe początkowe okresy 0% RRSO i prawdopodobnie niższą opłatę za transfer salda.

Znajdź kartę z najlepszymi warunkami

Wydawcy kart kredytowych będą przechodzić przez zachęty, rywalizując ze sobą o Twoją firmę. Większość oferuje 0% odsetek od przelewów za pierwsze sześć do 24 miesięcy. Ale nie zakładaj automatycznie, że dłuższy okres jest lepszy. Czasami dłuższy okres może wiązać się z wyższymi opłatami za przelew; opłaty te wahają się od 0% do 5% przekazanej kwoty. Wybierając między kartami, porównaj wszystkie funkcje i opłaty, aby znaleźć najlepszą dla siebie.

Jeśli nie ma kart odpowiadających Twoim potrzebom, zawsze możesz poczekać miesiąc lub dwa, aż rozpocznie się kolejna promocja. W międzyczasie Twoja ocena kredytowa powinna wzrosnąć, całkowity dług powinien spaść, a Ty powinieneś być w lepszej sytuacji, aby spłacić swój dług.

Zapoznaj się z opłatami

Załóżmy, że przesyłasz 10 000 USD, a karta kredytowa ma 5% opłaty za przelew salda. Zaraz po zakończeniu przelewu do kwoty, którą jesteś winien, zostanie doliczona opłata w wysokości 500 USD.

Większość głównych kart kredytowych nie wymaga spłaty odsetek, jeśli saldo nie zostanie spłacone do końca okresu promocyjnego. Jednak standardowe oprocentowanie, które wpływa na pozostałe saldo, może być wyższe niż to, co płaciłeś starą kartą. Aby uniknąć tego problemu, postaraj się spłacić zadłużenie do końca okresu promocyjnego.

Dodatkowo, nowe zakupy dokonane kartą, po pierwszym przelewie, często nie będą kwalifikować się do oferty 0%.

Przeniesienie zadłużenia na nową kartę

Wbrew naszym pragnieniom transfery nie będą natychmiastowe. Nadal musisz ubiegać się o kartę, uzyskać zgodę i przejść przez proces transferu. Jeśli płatność pojawi się w trakcie tego procesu, nadal musisz dokonać płatności lub ryzykować spóźnione opłaty i kary.

Karty transferowe przeznaczone są do przenoszenia wysokooprocentowanych sald. Możesz zostać zapytany, czy chcesz przenieść saldo podczas procesu składania wniosku. Gdy nowa karta zostanie otwarta i zatwierdzona, jeśli chcesz przenieść saldo, możesz po prostu zadzwonić do wydawcy karty i uzyskać szczegółowe informacje, jak wykonać kolejne kroki.

Po zakończeniu przelewu upewnij się, że masz otwarte konto najstarszej karty kredytowej! Część Twojej oceny kredytowej zależy od średniego wieku portfela kredytowego. Jeśli zamkniesz kartę, którą miałeś przez długi czas, skracasz swoją historię kredytową. To zakończy się obniżeniem Twojej zdolności kredytowej.

Spłacaj szybko

Zanim przelew zostanie zrealizowany, przygotuj plan dokonywania znacznych płatności, gdy nadal jesteś w początkowym okresie oprocentowania 0%. Idealnie byłoby, gdybyś mógł spłacić cały dług w tym okresie, ale czasami nie jest to do końca możliwe. Spłacając jak największą część salda, zmniejszysz kwotę odsetek, którą płacisz po zakończeniu okresu promocyjnego.

Należy pamiętać, że po zakończeniu okresu promocyjnego oferty na kolejne karty transferu salda 0% mogą być dość rzadkie. Otwarcie tych kont, używanie ich przez krótki czas, a następnie ponowna próba stworzy czerwoną flagę dla wydawców kart. Możesz to zrobić kilka razy z rzędu, ale nie licz na to.

Podsumowanie

Kiedy przelewasz saldo zadłużone na karcie kredytowej, nie spłacasz żadnego zadłużenia. Zamiast tego eliminujesz dług o wysokim oprocentowaniu i zastępujesz go innym długiem o niższym oprocentowaniu. Nie ma to na celu obniżenia miesięcznych rachunków; w rzeczywistości Twoje miesięczne raty powinny wzrosnąć, abyś mógł szybko wrócić do życia bez długów.

Znalezienie odpowiedniej karty transferu salda może pomóc w szybszym wyjściu z zadłużenia, ponieważ tymczasowo eliminujesz odsetki. Jednak ważne jest, aby mieć jasno określony plan maksymalnego wykorzystania tego okresu promocyjnego. Pozwoli Ci to uzyskać największą wartość przenosząc zadłużenie na nową kartę.

Po raz pierwszy opublikowano 25 kwietnia 2018 r., Ostatnio zaktualizowano 16 stycznia 2020 r

Tematy

O AUTORZE

Sean Bryant jest niezależnym pisarzem z Denver, specjalizującym się w podróżach, kartach kredytowych i finansach osobistych. Dzięki prawie 10-letniemu doświadczeniu w pisaniu jego prace pojawiały się w wielu czołowych publikacjach branżowych. Posiada tytuł licencjata z ekonomii. Prowadzi również OneSmartDollar.com. Kiedy nie pracuje, Sean lubi spędzać czas z żoną, córką i psem Charliem i często można go spotkać na rowerze lub snowboardzie.

Uwaga redakcyjna: Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żadnego wydawcę karty.

Credit Cards Explained może zarabiać prowizje partnerskie od naszych partnerów na tej stronie. Prowizje te nie mają wpływu na to, jak wybieramy, oceniamy lub recenzujemy produkty. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze pełne warunki użytkowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy