Gdzie zrealizować czek bez wnoszenia opłaty

Category: Będziesz Mieć
Author:
17 lutego 2021

Otrzymanie czeku jest prawie zawsze dobrą rzeczą. Jedyny haczyk polega na tym, że musisz coś zrobić z czekiem, zanim wydasz te pieniądze. Realizacja czeku jest często bezpłatna, ale niektóre miejsca pobierają wysokie opłaty za zamianę czeku na gotówkę. Płacenie za czek może być frustrujące i pozostawia mniej pieniędzy do wydania. Gdzie więc możesz zrealizować czeki za darmo (lub jak najmniej)?

Twój bank lub SKOK

Najlepszym sposobem na wypłatę darmowych czeków jest dowolny bank lub unia kredytowa, w której masz konto. W większości instytucji posiadacze kont nic nie płacą za czeki gotówkowe. Dodatkowo możesz zdeponować czek i wypłacić gotówkę później.

Pełna suma?W zależności od polityki Twojego banku „dostępności środków i typu czeku, który realizujesz, możesz nie uzyskać dostępu do pełnej wartości czeku. Ale zwykle dozwolone jest uzyskanie 200 $. Wcześniejsze  

Brak konta bankowegoJeśli nie masz konta bankowego, prawdopodobnie warto je otworzyć. Życie bez konta bankowego jest z pewnością możliwe, ale życie w ten sposób wymaga dodatkowej energii i kreatywności. Odejście od banku prawdopodobnie będzie miało sens tylko wtedy, gdy z jakiegoś powodu nie możesz otworzyć konta. Jeśli masz czek w ręku – a zwłaszcza jeśli spodziewasz się kolejnych czeków w przyszłości – możesz użyć tego czeku do otwarcia pierwszego konta. Otwarcie konta najprawdopodobniej pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i energii.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oferują więcej lokalizacjiJeśli jesteś członkiem unii kredytowej, możesz mieć więcej możliwości zrealizowania tego czeku niż myślisz. W całym kraju istnieją tysiące wspólnych oddziałów, w których możesz odwiedzić inne spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (których nie jesteś członkiem), aby zrealizować czek. Wcześniejsze  

Checkwriter’s Bank

Inną opcją jest zrealizowanie czeku, oddając go do banku, w którym zostały wypłacone środki. Innymi słowy, udaj się do banku, w którym osoba, która wypisała czek, ma konto.

Na przykład, jeśli czek jest pobierany z konta w Bank of America, możesz wejść do oddziału Bank of America i zażądać gotówki. Aby ustalić, który bank wystawił czek, poszukaj nazwy banku lub kasy pożyczkowej w lewej dolnej części czeku.

Jeśli masz do czynienia z czekiem wystawionym przez rząd, sytuacja wygląda inaczej. Chociaż nie możesz wejść do Departamentu Skarbu USA w celu uzyskania gotówki, powinieneś łatwiej zrealizować te czeki w bankach i punktach sprzedaży detalicznej, ponieważ są one uważane za bezpieczne. Wcześniejsze  

Realizacja czeków nie zawsze jest darmowa – nawet jeśli odwiedzasz bank, w którym zostały wypłacone środki.

Banki mogą pobierać opłaty od klientów niebędących klientami, dlatego przed kontynuowaniem należy zapytać o koszty. Wcześniejsze  

Jeśli nie możesz odwiedzić oddziału banku czekowego, możesz wypróbować inne banki (banki, w których ani ty, ani właściciel czeku nie masz konta). Jednak możesz mieć trudności ze znalezieniem kogoś chętnego do zrealizowania czeku i będziesz mieć szczęście, że zrobisz to za darmo. Zawsze możesz jednak zapytać.

Sklepy detaliczne

Większość sprzedawców detalicznych pobiera opłatę za zrealizowanie czeku, chociaż niektóre sklepy mogą to zrobić bezpłatnie. Prawdopodobnie mają nadzieję, że wydasz część tych pieniędzy, gdy tam będziesz. Z ich perspektywy realizacja czeków nie jest najgorszym pomysłem na świecie – kiedy masz gotówkę w dłoni, jesteś bardziej skłonny do wydania. Jednak sklepy nie podejmują ryzyka związanego ze złymi czekami, więc nie oczekuj, że zadziała to za każdym razem. Twoje szanse są najlepsze, jeśli jesteś stałym klientem, a personel Cię zna. Zaplanuj podpisanie czeku lub podpisz go w sklepie, aby otrzymać gotówkę.

Niektóre sklepy krajowe oferują usługi związane z realizacją czeków, ale zwykle można spodziewać się opłaty w wysokości co najmniej kilku dolarów. Kmart przechowuje wybrane czeki w gotówce za 1 $ (lub potencjalnie mniej), jeśli jesteś członkiem programu Shop Your Way. Walmart realizuje czeki o wartości 1000 USD lub mniejszej w swoich centrach pieniężnych za 4 USD (czeki większe niż 1000 USD kosztują 8 USD). Anegdotycznie, Walmart był również znany z tego, że czasami realizował czeki za darmo – zwłaszcza czeki wydawane przez rząd (takie jak czeki stymulacyjne i zwroty podatków). Inną opcją są sklepy spożywcze (zwykle około 4 USD) i mogą nawet realizować niewielkie czeki osobiste. Zapytaj o realizację czeków w punkcie obsługi klienta.

Karty przedpłacone

Jeśli nie potrzebujesz gotówki od razu, możesz zdeponować czeki na przedpłacone konto – przypuszczalnie powiązane z przedpłaconą kartą debetową. Będziesz mógł wydać te pieniądze, gdy tylko czek zostanie zrealizowany. Niektóre środki mogą być nawet dostępne natychmiast, w zależności od funkcji karty i zasad dostępności środków. W końcu możesz zamienić te środki na gotówkę, dokonując wypłaty w bankomacie.

Aby dokonać wpłaty, użyj aplikacji i zrób zdjęcie czeku za pomocą urządzenia mobilnego. Ta aplikacja jest szczególnie dobrą opcją, jeśli nie możesz otworzyć konta bankowego.

Karty przedpłacone mogą zastępować w pełni funkcjonujące konta (chociaż prawdopodobnie najlepsze jest standardowe konto bankowe): możesz zdeponować czeki, zabezpieczyć pieniądze i wydać za pomocą plastiku.

Sklepy z czekiem

Przemierzając ruchliwe ulice, najprawdopodobniej obok lub wewnątrz sklepów z szybkimi pożyczkami zobaczysz sklepy z czekami. Te miejsca czekają na gotówkę, ale nie będą darmowe. Przed zrealizowaniem czeku w sklepie realizującym płatności dokładnie sprawdź opłaty. Istnieje duża szansa, że ​​gdzie indziej zapłacisz mniej.

Rodzaje czeków

Ważny jest rodzaj posiadanego czeku. Czeki wydawane przez rząd są najlepsze, ponieważ są uważane za bezpieczne – mniej prawdopodobne, że zostaną odbite. Obejmuje to zwroty podatków, świadczenia z ubezpieczenia społecznego i inne czeki wystawione na Departament Skarbu USA. Czeki samorządowe są również w pewnym stopniu „bezpieczne. Czeki osobiste – z informacjami wypisanymi odręcznie, a nie wydrukowanymi komputerowo – są generalnie najbardziej ryzykownym rodzajem czeków na gotówkę. Możesz je spieniężyć, jeśli są stosunkowo małe, ale zapłacisz więcej.

Bez względu na rodzaj posiadanego czeku, sprawdź, czy jest on prawdziwy. Czasami czeki rządowe i czeki kasjerskie są podróbkami wykorzystywanymi do oszustw.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy