"Tutaj odrzucić zrobi się interesu poprzez telefon ani internet". Szef biura PAIH o inwestowaniu w Tajlandii

  • Dom
  • Finanse
  • "Tutaj odrzucić zrobi się interesu poprzez telefon ani internet". Szef biura PAIH o inwestowaniu w Tajlandii
Inwestycje w Tajlandii. Współpraca Naszego kraju z Tajlandią

Tajlandia to ciekawy dla Polski rynek, ale trzeba na jego wejść z konkretną wizją i pamiętać o lokalnych uwarunkowaniach – uważa szef Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Bangkoku Norbert Maluch.

Tajlandia eksportuje do odwiedzenia Polski około trzykrotnie większą ilość niż importuje. - W ostatnich latach deficyt komercyjny Polski wyraźnie się jednakże zmniejsza, a rozwój ekonomiczny Tajlandii sprawia, że może ona być dla naszą firmę atrakcyjnym rynkiem eksportowym – zauważa kierownik biura Naszej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Bangkoku. Zaznacza, że jeszcze pięć latek temu tajlandzki eksport do Polski sześciokrotnie przewyższał import.

Duży potencjał po eksporcie do Tajlandii dzierży - jego zdaniem - sfera usług medyczna, w poniższym przemysł lekarstw i sprzętu medycznego. Tajlandia pozycjonuje się w lidera prywatnych usług medycznych w regionie, a jej luksusowe szpitale odwiedzane będą też przez rosnącą cyfrę „turystów medycznych” z całkowitego świata.

Wymiana handlowa między Polską i Tajlandią

Dobrze rokuje również rynek kosmetyków, który jest jednym wraz z najszybciej rosnących rynków po Tajlandii. - Społeczeństwo tego kraju starzeje się, natomiast jednocześnie staje się raz za razem bogatsze, co produkuje szczególne szanse dla producentów kremów i innych preparatów przeciwdziałających starzeniu – wykrywa kierownik ZBH.

Do największych tajlandzkich inwestycji przy Polsce należy zakup części udziałów w firmie drobiarskiej SuperDrob przez tajlandzką CP Foods oraz przejęcie manufaktury PET we Włocławku przez tajlandzką grupę Indorama.

W Tajlandii zainwestowały spośród kolei takie polskie firmy jak Mercator Medical, która to jest znaczącym uczestnikiem światowego rynku rękawic medycznych, lub Comarch, którego systemy INFORMATYKĄ zostały wdrożone w ogromnych bankach w Tajlandii jak i również w jednej z dominujących firm telekomunikacyjnych w tym kraju.

Awans Tajlandii w rankingu Banku Światowego

W przygotowanym przez Bank Międzynarodowy rankingu „Ease of Doing Business 2018” Tajlandia zauważała drugi pod względem skali awans ze wszystkich 190 uwzględnionych krajów - wraz z pozycji 48. na 26.

Szef biura PAIH podkreśla jednak, że Tajlandia wciąż jest rynkiem narzucającym konieczność, a kluczowe znaczenie gwoli biznesu ma uwzględnienie miejscowych warunków, w tym kulturowych. a mianowicie Tutaj nie zrobi się interesu przez telefon oraz internet. Trzeba wielokrotnie spotkać się osobiście - zaznacza Norbert Bąk.

Przestrzega również przed oszustwami, które wciąż się tutaj zdarzają, i polecił weryfikację ewentualnych tajlandzkich partnerów przed podpisywaniem umów. Zapewnia jednocześnie na temat wsparciu ze strony ZBH Bangkok.

inovo stworzył nowy fundusz a mianowicie Inovo Venture Partners

Inovo stworzył nowy fundusz a mianowicie Inovo Venture Partners

Zespół, który stworzył fundusz Inovo i zainwestował w Booksy oraz Brand24, znów będzie polował na startupy. Startuje z nowym funduszem - Inovo Venture Partners, z którym zamierza inwestować po firmy…...

Czytać..
indie. Rząd unieważnił banknoty na temat najwyższych nominałach  Pieniądze

Indie. Rząd unieważnił banknoty na temat najwyższych nominałach Pieniądze

Grożą śmiercią aktorce. Kontrowersyjny film wszedł na ekrany kin w Indiach Basen, odnowy biologicznej i fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy hotel dla psów Nagroda za ścięcie głowy gwiazdy Bollywood. Za rolę po…...

Czytać..
ile LOT kosztowałyby podwyżki dla pilotów i stewardes

Ile LOT kosztowałyby podwyżki dla pilotów i stewardes

Co w żadnym wypadku 108 mln zł rocznie - według PLL AMERICAN AIRWAYS takie byłyby dodatkowe wydatki spełnienia ostatnich żądań związków zawodowych. Czy Polskie Linie Lotnicze stać…...

Czytać..
ile będą kosztować waluty pod koniec czerwca?  Waluty

Ile będą kosztować waluty pod koniec czerwca? Waluty

Brytyjczycy rezolucję ws. swojej obecności po Unii Europejskiej podejmą w ewentualnym tygodniu. Najnowsze sondaże wskazują na tek krok, że obóz sympatyków opuszczenia Wspólnoty powiększa się. Ma to bezpośredni działanie m. in.…...

Czytać..
iDC: Rynek smartfonów skurczył się w I kw. 2018 r. o 2, dziewięć proc.  Tech

IDC: Rynek smartfonów skurczył się w I kw. 2018 r. o 2, dziewięć proc. Tech

Spada sprzedaż smartfonów - wynika z raportu przygotowanego przez firmę analityczną IDC. W pierwszym kwartale 2018 roku na rynek trafiło 344, 4 milionów sprzętów, co stanowi spadek o 2, 9 procent przy…...

Czytać..

HP zapłaci 108 mln dolarów kary za korupcję w Polsce. Ale te pieniądze do Polski nie trafią Informacje

108 mln dolarów ugody zapłaci koncern Hawlett-Packard (HP) Departamentowi Sprawiedliwości USA jak i również tamtejszej Komisji Giełd jak i również Papierów Wartościowych za wówczas, że próbował korumpować firmy…...

Czytać..