Do czego powinieneś (a czego nie powinieneś) używać swojej karty kredytowej

Category: Kredytowa Może
Author:
17 lutego 2021

Karty kredytowe oferują więcej korzyści i ochronę przed oszustwami, dzięki czemu są lepszym sposobem płatności niż karty debetowe lub gotówka w przypadku większości zakupów. To powiedziawszy, są pewne wydatki, których nie powinieneś płacić kartą kredytową.

Kiedy przychodzi czas na zakup, zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem są karty kredytowe. Obciążenie karty zakupem lub wydatkiem może pomóc w gromadzeniu nagród, uzyskaniu lepszej ochrony przed oszustwami i skorzystaniu z dodatkowych korzyści, o których niewielu wie, a wszystko to bez płacenia odsetek, o ile zawsze spłacasz saldo wyciągu w całości.

Oto, kiedy mądrze jest używać karty kredytowej i kiedy powinieneś zamiast tego zostawić ją w portfelu.

Karty kredytowe to najlepszy sposób płatności online

Sprytnie jest używać karty kredytowej do wszystkiego, co kupujesz online. Karty kredytowe zapewniają lepszą ochronę przed oszustwami niż debetowe, jeśli numer Twojej karty trafi w niepowołane ręce.

Zgodnie z prawem, użytkownicy kart kredytowych są odpowiedzialni maksymalnie za nieautoryzowaną lub oszukańczą działalność do 50 USD. Natomiast użytkownicy kart debetowych są odpowiedzialni za nieautoryzowane lub fałszywe obciążenia do 50 USD, jeśli zgłoszą problem w ciągu dwóch dni, i do 500 USD, jeśli zgłoszą oszustwo w ciągu 60 dni. Po 60 dniach cała odpowiedzialność spada na posiadacza karty, a nie na bank.

W praktyce większość banków nie korzysta z przysługującego im prawa, aby pociągnąć posiadacza karty do odpowiedzialności za wszelkie nieuczciwe zakupy, które są szybko zgłaszane, obawiając się negatywnej uwagi public relations, która z tego wyniknie, ale faktem jest, że znacznie lepiej jest mieć oszusta używaj karty kredytowej niż debetowej, zwłaszcza że Twoje saldo może zostać zawieszone w stanie zawieszenia, podczas gdy bank kończy dochodzenie w sprawie nieautoryzowanej działalności.

Karty kredytowe to dobry sposób na opłacenie większości zakupów, ale z pewnością nie za wszystkie. Źródło obrazu: Getty Images.

Jeśli jest drogie, powinno iść na kartę kredytową

Karty kredytowe zapewniają cenną ochronę przed wadliwymi produktami lub usługami oraz płaceniem zbyt wysokich cen. Niektóre typowe funkcje kart kredytowych obejmują:

 • Obciążenia zwrotne – chociaż obciążenia zwrotne można przeprowadzić za pomocą karty debetowej lub kredytowej, bank ma znacznie większą motywację do cofania opłat za karty kredytowe niż opłaty za karty debetowe. Cofnięcie zakupu z karty debetowej powoduje zwrot pieniędzy. Obciążenie zwrotne na karcie kredytowej zwraca pieniądze banku, co jest istotną różnicą.
 • Rozszerzone gwarancje – większość kart kredytowych oferuje pewnego rodzaju rozszerzoną gwarancję na zakupy dokonywane za pomocą karty, zazwyczaj dodając rok gwarancji po gwarancji udzielonej przez producenta. Istnieją pewne oczywiste wyjątki od większości gwarancji (na przykład nie otrzymasz gwarancji na zabytkowy lub używany przedmiot), ale rozszerzona gwarancja może być naprawdę cenna w przypadku szczególnie drogich zakupów, takich jak telewizory lub komputery.Ochrona ceny – ochrona ceny oferowana przez karty kredytowe może być doskonałą cechą, o której wie zbyt mało osób. Jeśli kupisz produkt i jest on reklamowany po niższej cenie 30 lub 60 dni później, możesz kwalifikować się do ochrony ceny, która obniża zapłaconą cenę, aby dopasować ją do nowej ceny przedmiotu.Karty kredytowe były praktycznie przeznaczone do zakupów w podróży

  Większość zakupów związanych z podróżami najlepiej nadaje się do płatności kartą kredytową, a nie debetową lub gotówką. Powody różnią się w zależności od rodzaju zakupu.

  • Wynajem samochodów – większość wypożyczalni samochodów utrudnia płacenie za wypożyczony samochód w inny sposób niż kredyt. Gotówka jest często odrzucana. Można używać kart debetowych, ale tylko z dużym depozytem, ​​który może zablokować pieniądze na koncie do czasu zwrotu samochodu. Karty kredytowe umożliwiają wpłacenie depozytu za pomocą linii kredytowej i zapewniają dodatkową ochronę w przypadku zwrotu samochodu z uszkodzeniem. Większość kart kredytowych oferuje ubezpieczenie wynajmu samochodu, gdy płacisz za wynajem kartą kredytową. Najlepsze karty oferują podstawowe ubezpieczenie, które poprzedza osobiste ubezpieczenie samochodu, pomagając uniknąć roszczenia i wynikającego z tego wzrostu składek.
  • Bilety lotnicze – karty kredytowe są najlepsze do zakupów biletów lotniczych. Często podróżne karty kredytowe oferują tak zwane „ubezpieczenie od opóźnienia podróży, co jest cenną korzyścią, jeśli zostaniesz zatrzymany, czekając na opóźniony lot. Po upływie określonego czasu, który może wynosić od trzech do 12 godzin, Twoja karta kredytowa może pokryć do 500 USD zakupów za rozsądne „wydatki poniesione na posiłki, zakwaterowanie, przybory toaletowe, leki i inne przedmioty osobistego użytku ze względu na ubezpieczenie opóźnienie na bilet, zgodnie z przewodnikiem po korzyściach dla jednej karty kredytowej. Jeśli nigdy nie miałeś przywileju obserwowania, jak Twój lot jest ciągle opóźniany w ciągu świątecznego weekendu, może się to wydawać niewielką korzyścią. Ale jeśli tak, to wiedziałbyś, jak miło jest móc zapłacić za niektóre udogodnienia w firmie obsługującej karty jest grosza, aby złagodzić ból czekania.Pobyty w hotelach – Większość hoteli preferuje płatności kartą debetową lub kredytową, ale dużą zaletą kredytu jest to, że nie zablokujesz salda bankowego, gdy hotel pobierze depozyt na Twoje konto.Oczywiście, wszystko powyższe pomija jedną z najbardziej oczywistych korzyści: zakupy podróżne to jedna z kategorii wydatków, w której firmy obsługujące karty kredytowe przyznają szczególnie wysokie nagrody za każdym przesunięciem.

   Kiedy nie powinieneś płacić kartą kredytową

   W przypadku większości zakupów kredyt jest lepszy lub na równych warunkach z kartami debetowymi i gotówką. Ale jest kilka przypadków, w których opłata absolutnie nie powinna obciążać karty kredytowej.

   • Podatki, czynsz i niektóre media – Płacenie federalnych lub stanowych podatków, czynszu i mediów w Stanach Zjednoczonych za pomocą karty kredytowej jest wygodne, ale często płacisz opłatę wygodną w wysokości 2% -3% kwoty, aby to zrobić. W przypadku płatności w wysokości 1000 USD, która nie jest poza normą w przypadku podatków lub czynszu, opłata za wygodę może wynieść nawet 30 USD. Uniknij opłaty, płacąc za pomocą bezpłatnych metod.
   • Rzeczy, na które nie możesz sobie pozwolić na płatność gotówką lub debetem – może się to wydawać oczywiste, ale jeśli nie dokonałeś zakupu gotówką lub kartą debetową, nie powinieneś też płacić za to kartą kredytową. Dane z Rezerwy Federalnej sugerują, że aż 60% rachunków kart kredytowych było używanych do utrzymywania salda przez co najmniej jeden miesiąc w 2015 r. Chociaż niektórzy ludzie prawdopodobnie korzystali z 0% początkowych APR przy zakupach lub transferach salda, prawdopodobnie że wielu również płaciło odsetki od swoich sald. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić bez płacenia odsetek, z pewnością nie możesz sobie na to pozwolić, jeśli będziesz musiał zapłacić typowe oprocentowanie karty kredytowej w wysokości 18%.Używane odpowiedzialnie karty kredytowe to nic innego jak potężne narzędzie finansowe. Biorąc pod uwagę ich zalety w przypadku oszustw, ponadwymiarowe programy nagród i korzyści, takie jak rozszerzone gwarancje i ochrona zakupów, można śmiało powiedzieć, że odpowiedzialni wydawcy skorzystaliby, używając karty kredytowej do większości swoich wydatków. Ale te korzyści są tego warte tylko wtedy, gdy zawsze płacisz w całości co miesiąc, aby uniknąć płacenia odsetek od salda.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy