Kto najdłużej pobiera emeryturę? Meldunek ZUS

  • Dom
  • Dlafirm
  • Kto najdłużej pobiera emeryturę? Meldunek ZUS
Emerytury w Polsce. Kto najdawniej pobiera świadczenia - wiadomości ZUS  Dla firm

Twórcy i twórcy to grupa, która najdłużej pobiera świadczenia emerytalne. Faktycznie wynika z danych wydanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W czołówce znaleźli się również nauczyciele oraz górnicy. Najkrócej świadczenia pobierają sklepy i księża.

ZUS podał, że osoby wychodzące w 2017 roku wraz z systemu wypłatowego pobierały zaświadczania przeciętnie przez 18 czasów i 2 miesiące.

Kto najdłużej pobiera renty?

O raporcie jak pierwszy napisał "Dziennik Czasopismo Prawna". Jak podkreślono w artykule, występują ogromne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi grupami zawodowymi. Z danych ZUS-u wynika, że najdłużej w emeryturze żyją artyści a mianowicie przeciętnie 25 lat jak i również 1 miesiąc.

- Bycie aktorem, tancerzem lub śpiewakiem operowym wymaga reżimu zdrowotnego. Nie ma mowy, by funkcjonować w zawodzie i sobie, kolokwialnie informując, pozwalać - powiedział po rozmowie z "DGP" artysta dramatyczny i prezes Związku Speców Scen Polskich Paweł Królikowski.

Z kolei demograf z SGH Zofia Lewandowska-Szweda podkreśliła, "że istotne przesłanie ma to, że dzisiaj część tej grupy zawodowej ma prawo do innych emerytur".

List z ZUS z wiadomością o podwyżce. Wysyłka obecnie się zapoczątkowała

"Na model tancerze, ekwilibryści czy kaskaderzy mogą zacząć pobierać zaświadczania już w wieku 30 (kobiety) lub 45 (mężczyźni) lat. To tłumaczy też, dlaczego kolejnymi grupami profesjonalnymi najdłużej pobierającymi emeryturę istnieją nauczyciele oraz górnicy" a mianowicie podkreśla "DGP". Jak daje, dane ZUS pokazują, iż nauczyciele żyją na emeryturze przeciętnie 24 lata i 9 miesięcy, natomiast górnicy - o rok krócej.

- Ponadto nauczyciele zazwyczaj mają wyższe wykształcenie. A korelacja między nim a stanem zdrowia jest potwierdzona naukowo. Takie ludzie wiedzą, że należy się badać, mają wyższą przytomność zdrowotną - tłumaczyła przy rozmowie z "DGP" Zofia Lewandowska-Szweda.

Grupą dla zarobku, której ZUS najkrócej wypłaca świadczenia emerytalne, są firmy. Średnio otrzymują oni świadczenia przez 15 lat jak i również 10 miesięcy.

- Między innymi dlatego, że nie mają prawa w celu wcześniejszych emerytur. Ale oddziaływanie na to ma także tryb pracy i powiązany z nią stres a mianowicie zauważyła w rozmowie spośród gazetą dr hab. Wiktoria Wróblewska z SGH.

Inne zawody, których pełnomocnicy świadczenia pobierają relatywnie krótko, to kolejarze - 18 lat i 9 miesięcy, a także księża a mianowicie 19 lat i 1 miesiąc.

Badanie ZUS zostało przeprowadzone w 2018 roku i objęło trzydziestu, 5 tysiąca emerytów razem z rencistami, którzy po 2017 roku "wyszli z systemu wypłatowego na skutek zgonu".

gPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

GPW - otwarcie, indeksy, piętnasty listopada 2016

WIG20 w otwarciu sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzrasta o 0, 19 proc. Zyskują też pozostałe indeksy, z wyjątkiem WIGdiv. WIG20 wyniósł 1757, 25 pkt. WIG…...

Czytać..
eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Eliminacja glutenu z diety nie zaakceptować spowoduje utraty wagi

Wszelkie diety eliminacyjne, w tym atrakcyjna bezglutenowa, jako sposób na schudnięcie są niekorzystne dla organizmu. Eliminacja samego glutenu z diety nie spowoduje utraty wagi, przeciwnie nierzadko może powodować utycie a mianowicie wskazuje…...

Czytać..
ekspert o rozwoju energetyki w planie Morawieckiego  Surowce

Ekspert o rozwoju energetyki w planie Morawieckiego Surowce

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać..
eksperci: Polacy nie wrócą błyskawicznie po Brexicie

Eksperci: Polacy nie wrócą błyskawicznie po Brexicie

- Histeryczna otoczka wokół Brexitu jest podkręcana przez rynki finansowe, jak widać na rynkach walutowych. Myślę, że w ciągu miesiąca się to uspokoi - uważa prof. Elżbieta Chojna-Duch. Dodała, że do niej zdaniem…...

Czytać..
ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Ekspansja IT Kontrakt w Niemczech i Skandynawii

Spółka IT Kontrakt, która posiada polskie korzenie i główną siedzibę we Wrocławiu, przy 2018 r. chce szerzej wejść na rynki zagraniczne. Mowa jest o Niemczech i o krajach skandynawskich. Spółka ma duże…...

Czytać..
eBC o projekcie Dudy ws. frankowiczów  opinia

EBC o projekcie Dudy ws. frankowiczów opinia

Europejski Bank Centralny wyżebrał pod lupę prezydencki wzór nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców. W opinii EBC banki działające w Naszym narodzie stracą na nim chociażby 20 proc. swoich profitów. Projekt Andrzeja…...

Czytać..