Dlaczego spłata kredytu hipotecznego wzrosła lub spadła?

Category: Kredyt Hipoteczny
Author:
17 lutego 2021

Co miesiąc spłacasz kredyt hipoteczny. Czy to online, czy za pośrednictwem poczty, miesiąc po miesiącu, jest zawsze tak samo; identyczne oświadczenie, identyczna płatność. Pewnego dnia pytasz: dlaczego wzrósł mój kredyt hipoteczny? Albo dlaczego spadł? Czy to pomyłka? Oto najczęstsze powody, dla których zmieniają się spłaty kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowejChociaż nie jest to najpopularniejszy kredyt mieszkaniowy, wielu właścicieli domów ma kredyt hipoteczny o regulowanym oprocentowaniu. Ten rodzaj kredytu hipotecznego „dostosowuje się, jak sama nazwa wskazuje, co oznacza, że ​​oprocentowanie kredytu może się okresowo zmieniać. W zależności od rynku, wahania stóp procentowych mogą mieć wpływ na spłatę kredytu hipotecznego.

Ponowna ocenaGminy dokonują ponownej oceny nieruchomości, która może wpłynąć na podatki od nieruchomości, powodując wzrost lub spadek spłat kredytu hipotecznego. Kiedy tak się stanie, zmiana zostanie odzwierciedlona w płatności Escrow. Escrow jest uwzględniony w miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego i obejmuje takie elementy, jak podatki od nieruchomości i szkoły oraz ubezpieczenie domu.

ZwolnieniaWiele domów kwalifikuje się do zwolnień, które zmniejszają kwotę podatku od nieruchomości należnego od właściciela domu. Na przykład, zwolnienie z gospodarstwa domowego pozwala właścicielom domów płacić podatki od wartości niższej niż szacunkowa wartość domu – ale zazwyczaj wymaga, abyś mieszkał w miejscu zamieszkania, aby się kwalifikować. Jeśli przeprowadzisz się z posiadłości, ale zachowasz własność, zwolnienie z gospodarstwa zostanie utracone, a podatki (i Twoja płatność) wzrosną. Konkluzja: każda zmiana zwolnień wpłynie na podatki od nieruchomości, co może skutkować zmianą miesięcznej płatności.

Ubezpieczenie domówUbezpieczenie domów jest zwykle odnawiane corocznie. Wówczas wielu pożyczkobiorców zauważy wzrost składek. Gdy wzrosną składki, wzrośnie również miesięczna kwota depozytu, a także miesięczna rata kredytu hipotecznego.

Dodanie rachunku EscrowRachunki powiernicze, które są naliczane na podatki od nieruchomości i ubezpieczenia domów, są często wliczane do kredytu hipotecznego i są zbierane co miesiąc wraz ze spłatą kredytu hipotecznego. W większości przypadków rachunki te są zakładane na początku hipoteki, ale w niektórych przypadkach rachunki powiernicze są zakładane w późniejszym terminie. W takim przypadku rata kredytu hipotecznego wzrośnie, aby pokryć koszty tych wydatków.

Brak środków na rachunku EscrowCzasami koszt podatków od nieruchomości i / lub ubezpieczenia domu rośnie na tyle, że powoduje niedobór środków na rachunku escrow. W takim przypadku niedobór plus wszelkie podwyżki zostaną dodane do kwoty pobieranej co miesiąc za escrow. Ostatecznie zwiększy to miesięczną ratę kredytu hipotecznego.

Chociaż wiele podwyżek jest poza twoją kontrolą, możesz być w stanie obniżyć koszty innych, takie jak zakup nowego, tańszego ubezpieczenia domu lub refinansowanie kredytu hipotecznego o regulowanym oprocentowaniu (ARM) na kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu.

Więc kiedy zadajesz sobie pytanie, dlaczego moja spłata kredytu hipotecznego wzrosła lub spadła? , prawdopodobnie znajdziesz tutaj odpowiedź. Jeśli nadal nie masz pewności lub masz inne pytania dotyczące spłaty kredytu hipotecznego, skontaktuj się z nami teraz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy