Dlaczego karta kredytowa traci ważność i jak ją odnowić?

Category: Twoja Ocena
Author:
17 lutego 2021

Dowiedz się, dlaczego karta kredytowa wygasa, jak ją odnowić i na co uważać.

Oprócz serii liczb jednym elementem charakteryzującym Twoją kartę kredytową jest data jej ważności. Zastanówmy się teraz, dlaczego tę datę należy traktować naprawdę poważnie, mimo że większość z nas nawet nie wie o jej istnieniu.

Zwykle kredytodawcy automatycznie wysyłają Twoją kartę odnowienia na kilka tygodni do miesiąca przed jej wygaśnięciem. Musisz zdawać sobie sprawę z dat wygaśnięcia karty kredytowej na swoich kartach, aby wiedzieć, kiedy spodziewać się odnowienia karty. Jeśli nie masz nowej karty co najmniej 1 tydzień przed terminem wygaśnięcia, skontaktuj się z wydawcą karty kredytowej, ponieważ mogła zostać skradziona!

Każdego stycznia weź jeden z wielu darmowych kalendarzy, które wszyscy otrzymujemy, przejrzyj i wypisz datę ważności każdej posiadanej karty. Trzymaj go w pobliżu miejsca, w którym zwykle płacisz rachunki lub przeglądasz pocztę.

Najważniejsze powody, dla których karta kredytowa ma datę ważnościZwiązane z:Dowiedz się więcej o kartach kredytowych i swojej zdolności kredytowej z tych powiązanych artykułów:

Wszystko o kartach kredytowych… seria artykułów na temat wyboru kart kredytowych, sposobu ich oceny i miejsca, w którym można je zdobyć, szybko i łatwo!

Twoja ocena kredytowa… co robić, gdzie się udać i jak sobie z tym poradzić…

Przede wszystkim karty kredytowe mają datę ważności, ponieważ ich paski magnetyczne nie mogą działać wiecznie. Chociaż plastikowa karta prawdopodobnie nie zostanie zniszczona w miarę upływu czasu, paski w końcu się zużyją, przez co terminale kart kredytowych lub bankomaty nie będą już w stanie ich akceptować.

Niektóre firmy wykorzystują tę datę, aby pozostać w kontakcie ze swoimi klientami. W rzeczywistości może stanowić okazję do spotkania, a nawet porozmawiania o opiniach lub zastrzeżeniach klientów. Może to również przyczynić się do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy, która naprawdę dba o swoich klientów. Aby zatrzymać Cię jako klienta, firmy prawdopodobnie wyślą Ci pismo przypominające o dacie wygaśnięcia, a także oferujące możliwość przedłużenia umowy z tą samą, rzetelną firmą.

Oprócz tych powodów, bezpieczeństwo jest również ważną kwestią w świecie rosnącej liczby przypadków kradzieży tożsamości. W ten sposób firmy mogą dokładnie sprawdzić Twoją tożsamość, a co za tym idzie zmniejszyć możliwość otwarcia karty na Twoje nazwisko bez Twojej zgody.

Ponadto w przypadku klientów, którzy nie używają często swoich kart, data ważności może służyć do przypomnienia im o samej karcie oraz o obecności za nią określonej firmy.

Zbliża się data ważności karty kredytowejOdnowienie karty kredytowej jest często łatwym zadaniem. Firmy zazwyczaj wysyłają pocztą nową kartę na około miesiąc przed wygaśnięciem starej. Jeśli zamierzasz wyjechać poza miasto, pamiętaj, aby sprawdzić swoją kartę z wyprzedzeniem i skontaktować się z firmą, aby otrzymać nową kartę, jeśli wygaśnie przed powrotem.

Kredytodawcy często aktualizują warunki w pobliżu wygaśnięcia karty kredytowej, więc po otrzymaniu nowej karty zawsze przeczytaj zaktualizowane warunki. W rzeczywistości może to obejmować nowe terminy. Jeśli nie odpowiadają one Twoim potrzebom, nie wahaj się zadzwonić do wystawcy karty w celu dalszej weryfikacji. Dopóki to się nie stanie, nie używaj swojej karty. Jeśli nie możesz zgodzić się z firmą, możesz oczywiście anulować kartę i poszukać innej firmy obsługującej karty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy