Dlaczego dobry kredyt ma znaczenie – nawet jeśli nie planujesz pożyczać

Category: Limitu Kredytowego
Author:
17 lutego 2021

Nawet jeśli nie planujesz pożyczyć ani grosza, dobra historia kredytowa jest cenna. Pomyśl o tym jak o domowej gaśnicy: dobrze jest mieć dobrą, nawet jeśli nie planujesz jej używać.

Twój kredyt może wpłynąć na twoje życie w sposób wykraczający poza zaciąganie pożyczek. Oto dlaczego dobry kredyt jest tak cenny.

Elastyczność w sytuacji kryzysowej, więcej opcji w ogóle

Jeśli nowa pandemia koronawirusa niczego innego nas nie nauczyła, to tego, że nie możemy liczyć na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Elastyczność to podstawa.

Dobra ocena kredytowa może pomóc w zaciągnięciu pożyczki za rozsądną cenę. To z kolei może pomóc w zakupie artykułów spożywczych i innych artykułów pierwszej potrzeby, nawet gdy Twój fundusz ratunkowy maleje.

Jeśli korzystasz z inwestycji, aby pomagać w opłacaniu kosztów utrzymania, tak jak robi to wielu emerytów, dostęp do kredytu może pomóc Ci przetrwać kryzys na rynkach.

Dobry kredyt może być również przydatny przy wynajmowaniu mieszkania, ponieważ właściciele czasami sprawdzają kredyt, aby ocenić wnioski najemców. Podobnie, niektórzy pracodawcy sprawdzają raporty kredytowe podczas procesu rekrutacji (chociaż niektóre jurysdykcje ograniczają korzystanie z raportów kredytowych w ten sposób).

Oszczędności, które możesz umieścić (lub zatrzymać) w banku

Dobry kredyt może również obniżyć niektóre rachunki. W skali kraju dobry kierowca ze słabym kredytem płaciłby średnio 2506 USD rocznie za ubezpieczenie samochodu. Przy dobrym kredycie to samo ubezpieczenie kosztowałoby 1427 USD. Tylko Kalifornia, Hawaje i Massachusetts zabraniają wykorzystywania danych kredytowych do ustalania stawek ubezpieczenia samochodu.

W większości stanów, z wyjątkiem Kalifornii, Maryland i Massachusetts, do ustalania składek ubezpieczeniowych właścicieli domów wykorzystuje się również oceny ubezpieczeniowe oparte na kredytach. Słaby kredyt może zwiększyć koszt „zwykle o 10–15% – mówi Robert Hunter, dyrektor ds. Ubezpieczeń w Consumer Federation of America. Dla większości ludzi daje to od 50 do 100 dolarów rocznie, zauważa. Ubezpieczenie najemców może być również wyższe dla osób ze słabym kredytem.

Firmy użyteczności publicznej często wykorzystują informacje z raportów kredytowych do ustawiania kaucji. Na przykład Georgia Power korzysta z ocen kredytowych, aby zdecydować, czy klienci muszą zapłacić kaucję, która może wynosić nawet dwukrotność średniego miesięcznego rachunku za rezydencję.

Jeśli pożyczasz pieniądze, wyższa ocena kredytowa może przynieść Ci niższe oprocentowanie, a tym samym niższe płatności. A karta kredytowa ze zwrotem gotówki (zazwyczaj dostępna tylko dla osób z dobrym kredytem) może zwrócić Ci pieniądze bez płacenia ani grosza odsetek, jeśli spłacasz pełne saldo co miesiąc.

Jak utrzymać dobry kredyt

Nie musisz zadłużać się, aby utrzymać dobry kredyt. Dwa największe czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową, stanowiące około dwóch trzecich z tego, to terminowe płatności i wykorzystana kwota dostępnego kredytu.

Oznacza to, że terminowe płacenie wszystkich rachunków znacznie przyczynia się do ochrony kredytu. Z drugiej strony, zapłacenie 30 dni lub więcej po terminie może zniszczyć Twój wynik.

Jeśli korzystasz z kart kredytowych, najlepszym sposobem zarządzania tymi rachunkami jest spłacenie całego salda. Wyzerowanie salda nie szkodzi twojej zdolności kredytowej, oszczędza ci płacenia odsetek i zapewnia, że ​​nie wykorzystujesz zbyt dużo swojego limitu kredytowego. Jeśli nie możesz zapłacić w całości, postaraj się pozostać poniżej 30% swojego limitu.

Inne strategie, które mogą pomóc:

  • Nie zamykaj kart kredytowych, chyba że masz ważny powód, aby je zamknąć. Nawet niewykorzystane karty kredytowe poprawiają Twój wynik, podnosząc ogólny limit kredytowy. Średni wiek kont kredytowych ma również niewielki wpływ na zdolność kredytową.
  • Poproś znajomego lub krewnego z doskonałym kredytem, ​​aby dodał Cię jako autoryzowanego użytkownika. To dodaje ich historię kredytową na karcie do Twojego profilu kredytowego. Nie musisz używać ani posiadać karty kredytowej, aby poprawić swój wynik. Jeśli nie podoba Ci się karta kredytowa, rozważ użycie jej jak karty debetowej, spłacając saldo, gdy tylko pojawi się opłata . Konto zwiększa Twoją historię kredytową, ale zapobiegasz obawom o gromadzenie się sald.Wyniki kredytowe mogą spaść podczas pandemii, ponieważ ludzie w większym stopniu polegają na swoich kredytach i zwiększają swoje salda. Twój wynik może szybko się odbić, gdy spłacisz salda, o ile będziesz płacić przynajmniej minimum na czas. Jeśli potrzebujesz pomocy w spłacie wierzycieli, skontaktuj się z nimi, najlepiej zanim przegapisz płatność.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy