Dlaczego łatwiej jest wynająć samochód kartą kredytową niż debetową

Author:
17 lutego 2021

Chcesz wypożyczyć samochód za pomocą karty debetowej? Rozważ udanie się do Hertz, Dollar lub Thrifty. Te siostrzane firmy znacznie ułatwiły wynajem samochodu za pomocą karty debetowej. W innych dużych firmach nadal jest to możliwe, ale musisz spełnić bardziej rygorystyczne warunki, które obowiązują właśnie dlatego, że wypożyczalnie samochodów wolałyby raczej używać karty kredytowej.

Dlaczego więc wypożyczalnie samochodów chcą, abyś płacił kartą kredytową? Krótko mówiąc, ponieważ jest to dla nich znacznie mniej ryzykowne.

Dlaczego wypożyczalnie samochodów preferują karty kredytowe

Wypożyczając samochód, odjeżdżasz z cennym atutem. Wypożyczalnia samochodów chce skorzystać z regresu, jeśli go uszkodzisz lub nie zwrócisz. Wypożyczalnie samochodów wolą, aby za wynajem płacić kartą kredytową, ponieważ zapewnia to, że:

 • Jesteś prawdziwą osobą z prawdziwą tożsamością. Zostałeś już zweryfikowany przez wydawcę karty kredytowej.
 • Będziesz mógł zapłacić za wynajem i za ewentualne szkody.Masz dobrą zdolność kredytową i dlatego można mu zaufać. Posiadanie karty kredytowej świadczy o tym, że instytucja finansowa powierzyła Ci niezabezpieczony kredyt.Zwrócisz pojazd, ponieważ chcesz, aby blokada i kaucja na karcie zostały Ci zwróconeJeśli płacisz za wypożyczony samochód kartą debetową i nie zwracasz samochodu, wypożyczalnia samochodów może mieć większe trudności z odzyskaniem od Ciebie środków. Wynajmij za pomocą karty kredytowej, a jest bardziej prawdopodobne, że firma może Cię wyśledzić i odzyskać pieniądze.

  Karty kredytowe a karty debetowe

  Niektórzy eksperci finansowi zalecają, aby w ogóle nie posiadać karty kredytowej, nawet w przypadku wynajmu samochodów. Dave Ramsey mówi, że zawsze płaci za wypożyczone samochody kartą debetową bez problemów i że wypożyczalnia samochodów nigdy nie musi sprawdzać zdolności kredytowej, aby wynająć samochód. Dodaje jednak również zrzeczenie się, że należy sprawdzić z wyprzedzeniem u wypożyczalni samochodów, a nawet skorzystać z usługi wspólnego przejazdu, takiej jak Uber.

  Problem polega na tym, że nie wszyscy najemcy są tacy jak Dave Ramsey – bogaci, sławni, wolni od długów i zdolni do zablokowania na koncie szacunkowych kosztów wynajmu plus do 500 dolarów. Wielu najemców nie miałoby 500 dolarów poduszek na swoich kontach bankowych. Jeśli wynajmujesz od Dollar lub Thrifty, kwota blokady wyniesie 200 USD.

  Jeszcze bardziej istotne jest to, że Ramsey nie zauważa, że ​​istnieją ważne powody, dla których firma wynajmująca samochody powinna dokładniej analizować transakcje wynajmu samochodów dokonywane za pomocą kart debetowych. Polityka firmy opiera się na dużych zbiorach danych – miliardy przeszłych transakcji wynajmu samochodów, w których wykazano, że karty debetowe stanowią większe ryzyko.

  Jaki jest najlepszy powód, aby płacić za wynajem samochodu kartą kredytową? Karta kredytowa zazwyczaj zapewnia jakąś formę ubezpieczenia wynajmowanych samochodów. To sprawia, że ​​wypożyczalnie samochodów są szczęśliwe, ponieważ oznacza to, że najemca prawdopodobnie ma ubezpieczenie od wszelkich szkód, które przytrafiły się pojazdowi. Wypożyczalnia samochodów wie, że korzyści z karty kredytowej prawdopodobnie pokryją wszelkie uszkodzenia wynajmowanego samochodu.

  Wymagania dotyczące wypożyczenia samochodu za pomocą karty debetowej

  W Stanach Zjednoczonych działa wiele wypożyczalni samochodów, więc zawęziliśmy naszą analizę do tych, które zapewniają ponad 97 procent krajowego rynku wynajmu samochodów: Advantage, AvisBudget Group (Avis, Budget i Payless), Enterprise Holdings (Alamo, Enterprise , National), EZ Rent-A-Car, Fox Rent A Car, Hertz Global Holdings (Dollar, Thrifty, Hertz), Rent-A-Wreck, SilverCar i Sixt.

  Tylko trzy z 15 głównych wypożyczalni samochodów będą wynajmować samochody posiadaczom kart debetowych z taką samą łatwością, jak wynajmując je posiadaczom kart kredytowych. Hertz, Dollar i Thrifty akceptują karty debetowe niemal na równi z kartami kredytowymi. Jeśli dokonasz rezerwacji z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem i nie zarezerwujesz wyspecjalizowanych typów samochodów, takich jak kabriolety, możesz wynająć od Hertz, Dollar lub Thrifty za pomocą karty debetowej, tak jakbyś używał karty kredytowej, bez wymagana jest kontrola zdolności kredytowej lub dodatkowa dokumentacja. (Nowa polityka jest gwarantowana tylko w sklepach należących do firm w USA – podobnie jak wszystkie firmy, Hertz ma nieco ograniczoną kontrolę nad polisami stosowanymi przez ich franczyzobiorców).

  We wszystkich innych głównych wypożyczalniach samochodów klient z kartą debetową może spodziewać się następujących wymagań:

  • Karta debetowa musi być wydana przez bank, a nie opłacona z góry.
  • Na karcie zostanie umieszczony depozyt zabezpieczający.Firma przeprowadzi kontrolę zdolności kredytowej.Najemca może zostać poproszony o kilka dokumentów tożsamości i ewentualnie dowód zamieszkania.Najemca musi okazać dowód ubezpieczenia.Najemca może zostać poproszony o przedstawienie dowodu opłaconej z góry podróży.Lokalizacje franczyzobiorców mogą mieć możliwość rezygnacji.Mogą istnieć dodatkowe zasady specyficzne dla lokalizacji.Mogą obowiązywać dodatkowe ograniczenia:

   • Dodatkowe ograniczenia wiekowe w zależności od metody płatności
   • Lokalne ograniczenia dotyczące sterownikówGłówne zakazy miejskieZakazy na obszarach wiejskichOgraniczenia typu pojazduDodatkowe ograniczenia dla kierowcówZasady dotyczące kart debetowych w wypożyczalniach samochodów

    Należy pamiętać, że mogą istnieć zasady specyficzne dla lokalizacji, które są szersze niż szersze zasady korporacyjne.

    Zaleta: karty debetowe muszą mieć logo Visa, MasterCard lub Discover. Obowiązuje kaucja w wysokości do 350 USD, prawdopodobne sprawdzenie zdolności kredytowej, a podróżni zagraniczni (nawet zagraniczni mieszkańcy USA) muszą mieć bilet powrotny do międzynarodowego miejsca docelowego.

    Alamo: Karty debetowe muszą mieć logo Visa, MasterCard lub Discover. Karty debetowe wymagają udokumentowanego dowodu podróży w obie strony oraz depozytu zabezpieczającego.

    Avis: karty debetowe muszą mieć logo Visa lub MasterCard i tylko dla osób powyżej 25. roku życia. Karty debetowe prawie na pewno skutkują sprawdzeniem zdolności kredytowej, nie mogą być używane w pojazdach premium, nie są akceptowane w wielu miejskich / wiejskich lokalizacjach. Lokalizacje dodają blokady pieniężne według własnego uznania.

    Budżet: Lokalizacje mogą korzystać z krajowego biura weryfikacji kredytowej i będą wymagać trzeciej formy identyfikacji na lotnisku / poza lotniskiem. Franczyzobiorcy nie muszą akceptować kart debetowych.

    Dolar: Karty debetowe są akceptowane przez kierowców w wieku co najmniej 20 lat z ważnym prawem jazdy. Karty debetowe nie spowodują uruchomienia kontroli kredytowej ani drugiej formy zatwierdzonej identyfikacji. Zarówno karty debetowe, jak i kredytowe podlegają „wstrzymaniu autoryzacji na początku wypożyczenia na szacunkowe opłaty plus 200 USD; jeśli używasz karty debetowej, czy zablokujesz tę kwotę na swoim koncie bankowym podczas wynajmu.

    Przedsiębiorstwo: W przypadku wynajmu na lotniskach karty debetowe wymagają udokumentowanego dowodu podróży w obie strony, wysokość kaucji zależy od lokalizacji. W przypadku lokalizacji poza lotniskiem karty debetowe mogą być akceptowane lub nie (w zależności od lokalizacji), wysokość depozytu / kaucji zależy od lokalizacji.

    EZ: karty debetowe muszą mieć logo Visa, MasterCard lub Discover. Obowiązuje kaucja w wysokości do 350 USD, prawdopodobne sprawdzenie zdolności kredytowej, a podróżni zagraniczni (nawet zagraniczni mieszkańcy USA) muszą mieć bilet powrotny do międzynarodowego miejsca docelowego.

    Fox Rent A Car: karty debetowe muszą mieć logo Visa, MasterCard lub Discover. Plan podróży w obie strony i / lub sprawdzenie zdolności kredytowej za pośrednictwem Experian plus depozyt w zależności od rodzaju podróżnego. Fox ogranicza klasy samochodów do ekonomicznej, kompaktowej, średniej wielkości, standardowej, pełnowymiarowej i minivana. Użytkownicy kart debetowych nie mogą dodawać dodatkowych sterowników.

    Hertz: Karty debetowe są akceptowane przez kierowców w wieku co najmniej 18 lat z ważnym prawem jazdy. Karty debetowe nie spowodują uruchomienia kontroli kredytowej ani drugiej formy zatwierdzonej identyfikacji. Lokalizacje dodają blokady pieniężne według własnego uznania (do 350 USD lub 15%).

    Krajowe: karty debetowe muszą mieć logo Visa, MasterCard lub Discover. Wymaga udokumentowanego dowodu podróży w obie strony, kwoty depozytów różnią się w zależności od lokalizacji, typy pojazdów są ograniczone i różnią się w zależności od lokalizacji.

    Płatne: Firma ogranicza typy pojazdów (tylko ekonomiczny, kompaktowy, średniozaawansowany, standardowy, pełnowymiarowy, premium, SUV-y i minivany), wpłaca kaucję w wysokości 350,00 USD i może przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej. Umożliwi klientowi korzystanie z karty kredytowej, nawet jeśli kontrola kredytowa nie powiedzie się.

    Silvercar: Silvercar wynajmuje tylko Audi A4 z 2017 roku. Najemcy nie mogą prowadzić Audi A4 z kartą debetową (bez wyjątków).

    Sixt: Zasady dotyczące kart debetowych są oparte na lokalizacji, są całkowicie uznaniowe ale wymagają dwóch różnych form dokumentu tożsamości. Najemcy stanowi mogą wynająć tylko samochód pośredni. Mieszkańcy spoza stanu nie mogą wynajmować pojazdów premium, luksusowych ani nadzwyczajnych. Sixt może zatrzymać kaucję w wysokości do trzech razy przekraczającej spodziewany koszt wynajmu.

    Rent A Wreck: Karta debetowa musi być połączona z kontem rozliczeniowym. Firma sprawdza, czy ubezpieczenie jest opłacone z góry przez co najmniej 30 dni po wynajmie, dodaje kaucję w wysokości 150 USD, wymaga trzech form identyfikacji (prawo jazdy plus dwa inne), wymagana jest trasa zwrotu (w oparciu o stan licencji), ale polisa nadal różni się w zależności od lokalizacji.

    Oszczędność: karty debetowe są akceptowane przez kierowców w wieku co najmniej 20 lat z ważnym prawem jazdy. Karty debetowe nie spowodują uruchomienia kontroli kredytowej ani drugiej formy zatwierdzonej identyfikacji. Zarówno karty debetowe, jak i kredytowe podlegają „wstrzymaniu autoryzacji na początku wypożyczenia na szacunkowe opłaty plus 200 USD; jeśli używasz karty debetowej, czy zablokujesz tę kwotę na swoim koncie bankowym podczas wynajmu.

    Co musisz wiedzieć o wynajmie samochodu za pomocą karty debetowej

     Większość wypożyczalni samochodów ma skomplikowane zasady, które mogą być bardziej rygorystyczne w niektórych lokalizacjach (szczególnie we franczyzach).

    • Fundusze na kaucje i blokady mogą zostać zablokowane przez dłuższy czas – do trzech tygodni po zakończeniu wynajmu.
    • Karty debetowe nie mają takiej samej ochrony konsumentów jak karty kredytowe w przypadku sporów dotyczących rozliczeń.Wiele kart kredytowych zapewnia ochronę ubezpieczeniową za uszkodzenie wynajmowanego pojazdu, której nie zapewnia karta debetowa. Jeśli najemca chce ochrony przed uszkodzeniem wynajmowanego samochodu, może być zmuszony do zakupu osobnoKarty kredytowe stawiają konsumenta w lepszej pozycji do kwestionowania opłat niż karty debetowe, ponieważ użytkownik karty kredytowej nie traci dostępu do spornych środków podczas sporu.Wypożyczalnia samochodów ma bezpośredni dostęp do konta czekowego po wypożyczeniu, jeśli istnieje domniemane uszkodzenie.Zastrzeżenie: powyższe informacje stanowią ogólny przegląd zasad i są dokładne zgodnie z naszą najlepszą wiedzą. Jednak zasady różnią się w zależności od lokalizacji i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Skontaktuj się bezpośrednio z agencją wynajmu lub dokładnie zapoznaj się z warunkami rezerwacji, zanim zaczniesz używać karty debetowej w celu zakwalifikowania się do wynajmu. Rezerwując samochód do wynajęcia za pośrednictwem AutoSlash, należy pamiętać, że AutoSlash nie może być odpowiedzialny za odmowę wynajmu przez agencję wynajmu i nie jest w stanie uchylić ani zwrócić żadnych kar za anulowanie związanych z odmową najmu. AutoSlash zaleca wszystkim klientom używanie karty kredytowej w celu zakwalifikowania się do wypożyczenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy