Czy powinienem zainwestować w Nintendo? Wyjaśnienie szans

Czy powinienem zainwestować w Nintendo? Wyjaśnienie szans
Category: Ogólnie Rzecz
Author:
16 października 2020

Jest wiele razy, gdy Nintendo ma udany produkt, taki jak Super Mario Bros i Pokémon. Wtedy coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie. Nintendo może być dochodową akcją, ale tak jak w przypadku wszystkich akcji, wiąże się to z ryzykiem. Jednak dla wielu pozostaje pytanie. Czy decyzja o zainwestowaniu w Nintendo jest mądra czy ryzykowna?

Możesz być fanem firmy produkującej gry wideo. W takim przypadku powinieneś zapoznać się z finansami Nintendo i planami na przyszłość, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy. Aby pomóc Ci szybko podjąć decyzję, czy zainwestować w Nintendo, podsumowaliśmy poniżej, co musisz wiedzieć o firmie.

Ogólne informacje o inwestowaniu w Nintendo

Nintendo zostało założone 23 września 1889 roku przez Fusajiro Yamauchi w Kioto w Japonii. Na początku Nintendo produkowało i sprzedawało karty Hanafuda. Wyrosła na jedną z czołowych firm zajmujących się grami wideo. Uważa się, że Nintendo oznacza pozostawienie szczęścia niebu. Jednak nie ma zapisów historycznych wskazujących na jego znaczenie.

Kiedy Yamauchi przeszedł na emeryturę w 1929 roku, przekazał rządy swojemu zięciowi Sekiryo Yamauchiemu. W Japonii zwyczajowo pozwala się synowi przejąć firmę. Jeśli właściciel nie ma syna, zostawia go swojemu zięciowi. Tak było w przypadku Nintendo. Firma weszła do branży gier wideo w 1972 roku z konsolą Magnavox Odyssey. Pierwsza konsola tego typu Nintendo została wydana w 1985 roku i odniosła ogromny sukces. Super Mario Bros to jedna z najbardziej znanych gier wideo, w które grano na konsoli Nintendo.

Chcesz wiedzieć, czy Twoje wartości są zgodne z Nintendo? Trzy z ich podstawowych wartości to oryginalność, elastyczność i szczerość. Wierzą w przystosowanie się do ciągłych zmian na świecie. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zainwestować w Nintendo. W ten sposób wiedzą, że firma może nadążyć za szybko rozwijającą się technologią i psychografią konsumentów.

Czy Nintendo jest przedmiotem publicznego obrotu?

Tak, Nintendo jest spółką notowaną na giełdzie. Pozostali dwaj członkowie wspólnej firmy The Pokémon Company, GAME FREAK i Creatures, są prywatni. Akcje zwykłe są przedmiotem obrotu wyłącznie na giełdzie w Tokio i Osace. Jednak inni, którzy chcą zainwestować w Nintendo, mogą to zrobić za pośrednictwem amerykańskich kwitów depozytowych (ADR). Paragony są dostępne na rynku pozagiełdowym.

Nintendo weszło na giełdę w 1962 roku po swoim znaczącym sukcesie dzięki książkom o tym, jak grać w karty do gry Disneya. W tym czasie popularne były karty do gry Disneya. Tylko w pierwszym roku sprzedano ponad 600 000 opakowań. Wnuk Fusajiro, Hiroshi Yamauchi, kierował wówczas firmą. Wtedy zdał sobie sprawę, że branża kart do gry upadnie. Stało się to po jego wizycie w Stanach Zjednoczonych. Zaczął paradować na innych rynkach, aby utrzymać siłę Nintendo, gdy przemysł kart do gry upadł. Jego wnikliwość i chęć spróbowania nowych rzeczy sprawiły, że Nintendo rozkwitło po tym, jak przemysł kart do gry w końcu zaczął upadać.

Szacunkowa cena akcji Nintendo

Ogólnie cena akcji Nintendo waha się od 26 do 35 USD. Średnia cena akcji NTDOY wynosi 32,48 USD. W chwili pisania tego tekstu niskie i wysokie ceny akcji Nintendo wynosiły 16,66 USD i 44,41 USD.

Jak inwestować w Nintendo (NTDOY vs NTDOF)

  • Inwestorzy z USA, którzy chcą zainwestować w Nintendo, muszą kupować ADRy, ponieważ Nintendo jest na giełdach w Tokio i Osace.
  • Każdy ADR NTDOY równa się 1/8 japońskiego udziału Nintendo. Jeśli chcesz kupić jedną japońską akcję Nintendo jako Amerykanin, musisz kupić osiem ADRów NTODY bez recepty. Możesz też kupić jedną akcję NTDOF ADR. Jest to odpowiednik jednej japońskiej akcji Nintendo.
  • Pamiętaj: ADRy NTDOY są bardziej płynne niż ADRy NTDOF. Każdego dnia wymieniane są setki tysięcy ADRów NTDOY w porównaniu z tysiącami ADRów NTDOF. Ruchy cen w NTDOF są większe ze względu na mniejszy wolumen. ADRy NTDOY są zwykle lepszym wyborem, ale możesz odnieść sukces także z ADRami NTDOF.

W odpowiedzi na debatę: czy warto zainwestować w Nintendo?

Nintendo nawiązało współpracę z Niantic, aby stworzyć grę mobilną z rozszerzoną rzeczywistością dla Pokémon, która była wielkim hitem. Nawet nie-gracze słyszeli o tym wiele razy w wiadomościach. W ciągu trzech miesięcy Nintendo zarobiło dzięki Pokémon Go więcej pieniędzy niż przez cały rok. Należy jednak mieć świadomość, że klęski żywiołowe w Japonii mogą wpłynąć na cenę akcji Nintendo. Podczas trzęsienia ziemi i tsunami w 2011 roku akcje Nintendo spadły z 38 do 11 dolarów.

Finanse Nintendo nie są wybitne, ale też nie są złe. Nintendo przynosiło zyski przez ostatnie cztery lata. Ich wskaźnik zysku brutto na poziomie 43,8 w marcu 2016 r. W porównaniu do 39,0 w marcu 2015 r. Wadą jest ich sprzedaż netto, która stale malała w ciągu ostatnich pięciu lat. W marcu 2012 r. Nintendo odnotowało 647 652 sprzedaży netto. Liczba ta spadła do 504 459 w marcu 2016 r. Nie sądzimy, aby ten trend trwał wiecznie, ale zwiększone przychody firmy mogą odwrócić ten trend. Pamiętaj, Nintendo istnieje od 1889 roku i ma sposób, aby powrócić na szczyt.

Kiedy mogę kupić akcje Nintendo?

Akcje Nintendo można kupować jako ADRy zawsze, gdy giełda w USA jest otwarta. Giełda nowojorska (NYSE) jest zamknięta podczas świąt urzędniczych i wydarzeń powodujących poważne zakłócenia. Poza tym jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:00 czasu wschodniego.

Podsumowanie gry

Podobnie jak w przypadku wszystkich akcji, o tym, czy inwestujesz w Nintendo, decydujesz tylko Ty możesz zdecydować, gdy znasz finanse firmy, historię i wartości. Nintendo jest na tyle zamożne finansowo, że warto zainwestować w firmę. Należy jednak pamiętać, że firma czasami przechodzi przez powolne okresy, zanim odniesie duży sukces. Są firmą, która prawdopodobnie będzie trwać długo, ponieważ cenią sobie elastyczność i oryginalność. Nintendo nie utknęło na swoich drogach i nie jest w stanie rozważyć nowych rynków lub nowych sposobów działania. Firmy, którym brakuje elastyczności, często mają trudności z utrzymaniem sukcesu. Ogólnie rzecz biorąc, Nintendo to dobra firma do inwestowania. Szczególnie jeśli jesteś fanem marki lub zgadzasz się z jej wartościami. Dodatkowe porady inwestycyjne od doradcy finansowego oczywiście nie zaszkodzą.

Czy zamierzasz dodać Nintendo do swojego portfela akcji? Dlaczego lub dlaczego nie? Jeśli kupujesz lub sprzedajesz, możesz podzielić się dalszymi spostrzeżeniami na temat NTDOY vs NTDOF w komentarzach poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy