Co zrobić, jeśli nie możesz zakwalifikować się do pożyczki konsolidacyjnej

Category: Musisz Mieć
Author:
17 lutego 2021

Masz trudności z zadłużeniem i próbowałeś uzyskać kredyt konsolidacyjny. Niestety, nie masz wystarczającego kapitału własnego w swoim domu, aby uzyskać kredyt pod zastaw domu lub linię kredytową pod zastaw domu. Złożyłeś wniosek o niezabezpieczoną pożyczkę w swoim banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, ale zostałeś odrzucony. Prawie codziennie odbierasz telefony od windykatora i nie masz rozumu. Więc co możesz zrobić? Oto osiem sugestii, co zrobić, gdy nie możesz dostać zwykłej pożyczki.

Poszukaj złej pożyczki

Są firmy, które specjalizują się w pożyczaniu pieniędzy osobom, które mają zły kredyt. Możesz je znaleźć, przechodząc do trybu online i wyszukując termin „złe kredyty. W rzeczywistości istnieje nawet strona internetowa www.badcreditloans.com oraz www.247lendinggroup.com. Inne witryny oferujące pożyczki dla osób ze złymi kredytami to Springleaf Financial i Avant Credit. Ostrzegamy, że większość z tych witryn nie pożycza więcej niż 5000 USD, a ich pożyczki mają zwykle bardzo wysokie stopy procentowe.

Postaraj się o pożyczkę peer-to-peer

Pożyczki typu peer-to-peer mają miejsce, gdy pożycza się pieniądze bezpośrednio od osoby lub grupy osób bez udziału zewnętrznej instytucji finansowej. Witryną numer jeden dla tego rodzaju pożyczek jest Lending Club, który oferuje niezabezpieczone (osobiste) pożyczki do 35 000 USD. Innym popularnym pożyczkodawcą peer-to-peer jest Prosper. Jeśli masz słaby kredyt, możesz nie być w stanie uzyskać pożyczki peer-to-peer, ale z pewnością warto spróbować.

Uzyskaj pożyczkę do wypłaty

Jeśli brakuje ci zaledwie kilkuset dolarów i masz stabilne zatrudnienie, możesz otrzymać pożyczkę. W tym miejscu wypisujesz pożyczkodawcy czek na potrzebną kwotę wraz z opłatą i otrzymujesz w zamian gotówkę. Pożyczkodawca zrealizuje wtedy czek w najbliższą chwilówkę – stąd termin pożyczki. Oznacza to, że na koncie czekowym musisz mieć wystarczającą ilość pieniędzy, aby pokryć ten czek, w przeciwnym razie Twoja pożyczka zostanie automatycznie przeniesiona na inny okres i zostanie naliczona kolejna opłata.

Kliknij znajomych lub członków rodziny

Nie jest to bardzo popularna opcja, ponieważ trudno jest iść do członka rodziny lub przyjaciela i po prostu błagać o pieniądze. Jest to jednak zdecydowanie sposób na uzyskanie pożyczki, gdy masz zły kredyt. Jeśli wybierzesz tę trasę, upewnij się, że traktujesz pożyczkę tak, jakby była pożyczką bankową. Napisz umowę określającą sposób spłaty pieniędzy i stopę procentową, którą zapłacisz – ponieważ w rzeczywistości musisz zapłacić odsetki od tych pieniędzy. Zaletą tego jest to, że z pewnością nie będziesz musiał płacić tak wysokich odsetek, jak gdybyś miał zły kredyt. Upewnij się, że zwrócisz pieniądze zgodnie z ustaleniami i na czas.

Zastaw coś

Ponownie, jeśli potrzebujesz tylko 500 $ lub mniej, możesz być w stanie coś zastawić. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pieniądze otrzymujesz natychmiast, a aktywa możesz odzyskać spłacając „pożyczkę – zwykle w ciągu 30 dni.

Poszukaj drugiej pracy

Czy mógłbyś podjąć dodatkowe zmiany tam, gdzie teraz pracujesz? Jeśli nie, powinieneś mieć możliwość podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin. Branża gastronomiczna i hotelarska prawie zawsze poszukuje osób, które byłyby skłonne pracować 15-20 godzin tygodniowo. Za tego typu prace rzadko płacą więcej niż 8 lub 10 dolarów za godzinę, ale jeśli wykorzystasz wszystkie zarobione pieniądze na spłatę długów, możesz zostać zwolniony z długu w ciągu dwóch lub mniej lat.

Spróbuj spłacić swoje długi

Jeśli masz prawie sześć miesięcy zaległości w płatnościach, możesz skontaktować się z pożyczkodawcami i spróbować uregulować swoje długi za mniej niż jesteś winien. W tym celu należy skontaktować się z każdym z nich indywidualnie i złożyć ofertę rozliczenia 40% lub 50% tego, co jesteś winien. W wielu przypadkach będziesz mógł wynegocjować korzystną ugodę, ponieważ pożyczkodawca wolałby raczej dostać „pół bochenka, a następnie zobaczyć, jak ogłaszasz bankructwo, w którym nic nie dostanie. Aby tego dokonać, musisz być dość dobrym negocjatorem. Twoi pożyczkodawcy będą chcieli natychmiastowej płatności, więc musisz mieć również gotówkę w kasie, aby zapłacić za rozliczenia.

Zatrudnij profesjonalną firmę zajmującą się rozliczaniem długów

Większość ludzi decyduje się na zatrudnienie firmy zajmującej się rozliczaniem długów, zamiast próbować samodzielnie negocjować ugody. Są ku temu dwa ważne powody. Po pierwsze, firma zajmująca się rozliczaniem długów, taka jak National Debt Relief, ma wykwalifikowanych i doświadczonych doradców, którzy prawie zawsze są w stanie wynegocjować lepsze warunki ugody niż Ty sam. Po drugie, eliminuje to potrzebę posiadania gotówki na opłacenie rozliczeń. Zamiast tego zdarzyłoby się, że firma zajmująca się spłatą zadłużenia uregulowałaby Twoje długi, a Ty miałbyś miesięczny plan spłat, który powinien uwolnić Cię od długów za dwa do czterech lat.

Zacznij odbudowywać swój kredyt

Niezależnie od tego, którą z tych opcji wybierzesz, ważne jest, abyś również zaczął odbudowywać swój kredyt. Jednym ze sposobów jest przypisanie karty debetowej do konta czekowego lub oszczędnościowego. Jeśli rozsądnie korzystasz z karty, zostanie to zgłoszone do trzech biur kredytowych i ostatecznie będzie miało pozytywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Jeśli zdecydujesz się otrzymać jedną z tych kart, po prostu upewnij się, że sposób korzystania z niej zostanie zgłoszony do biur kredytowych.

Możesz zrobić inne rzeczy, aby zwiększyć swój kredyt, jak pokazano w tym filmie.

National Debt Relief to jedna z największych i najlepiej ocenianych firm rozliczeniowych w kraju. Oprócz zapewniania naszym klientom doskonałych, pięciogwiazdkowych usług, skupiamy się również na edukowaniu konsumentów w całej Ameryce, jak najlepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Nasze posty obejmują tematy związane z finansami osobistymi, wskazówkami dotyczącymi oszczędzania i nie tylko. Obsługiwaliśmy tysiące klientów, spłaciliśmy ponad 1 miliard dolarów długów konsumenckich, a nasze usługi były prezentowane na stronach takich jak NerdWallet, Mashable, HuffPost i Glamour.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy