Co to jest ocena kredytowa subprime?

Co to jest ocena kredytowa subprime?
Category: Konto Bankowe
Author:
16 marca 2021

Ocena kredytowa subprime może wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania finansowania na pożyczki studenckie, pożyczki osobiste lub nową kartę kredytową. (iStock)

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie zgody na nową pożyczkę lub okres spłaty kredytu, Twoja ocena kredytowa jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, jakie masz do dyspozycji. W końcu otrzymany wynik może określić rodzaje pożyczek, które zostaną uznane za kwalifikujące się, oraz odpowiednie stopy procentowe, które otrzymasz, jeśli zostanie ostatecznie zatwierdzony.

Kontynuuj czytanie poniżej

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z ich oceny ocenianej przez biura kredytowe w skali od słabej do doskonałej. Mogą jednak nie zdawać sobie sprawy, że istnieje również inna nazwa: prime credit score i subprime credit score.

Poniżej znajduje się bliższe spojrzenie na wyniki kredytowe subprime. Obejmuje to, co oznacza to oznaczenie, jak wpłynie na ciebie posiadanie oceny kredytowej subprime i jak poprawić swoją zdolność kredytową, aby uzyskać lepsze stawki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest ocena kredytowa typu subprime i prime?

W rzeczywistości każdy pożyczkodawca stosuje nieco inny model punktacji, więc może być trudno podać szczegółowe informacje na temat tego, co będzie się liczyło jako wynik subprime. Jednak z reguły każdy wynik FICO, który znajduje się poniżej „dobrego”, „bardzo dobrego” lub „doskonałego” zakresu wyników, będzie prawdopodobnie uznany za wynik subprime.

Dla przypomnienia, oto jak FICO definiuje ich model punktacji:

  • 800 – 850: Doskonale
  • 740 – 799: Bardzo dobrze
  • 670-739: Dobrze
  • 580-699: W porządku
  • Poniżej 580: słaby (zły kredyt)

Osobno osoby na rynku kredytów mieszkaniowych mogą uzyskać spersonalizowane stawki za pośrednictwem brokera kredytów hipotecznych, takiego jak Credible, bez wpływu na ich zdolność kredytową.

Jak wpływa na mnie ocena kredytowa subprime?

Mówiąc prościej, posiadanie oceny kredytowej subprime może wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania finansowania na pożyczki finanso studenckie, pożyczki osobiste lub nową kartę kredytową. Ponieważ pożyczkodawcy postrzegają twoją zdolność kredytową jako ocenę poziomu ryzyka związanego z udzieleniem ci pożyczki, mogą chcieć dodatkowej pewności, że otrzymają płatność.

Jeśli masz wynik subprime, być może będziesz musiał podjąć pewne dodatkowe kroki, aby uzyskać zgodę na pożyczkę, na przykład złożyć wniosek ze współsygnatariuszem. Jest również mało prawdopodobne, że będziesz mieć dostęp do tych samych nagród i opcji korzyści, co osoba z doskonałą zdolnością kredytową. Na przykład kredytobiorcy subprime są rzadko uznawani za kwalifikujących się na przykład do kart kredytowych 0% RRSO.

Jeśli szukasz nowej karty, możesz skorzystać z Credible, aby sprawdzić, jakie kwoty pożyczki są dostępne dla pożyczkobiorców z Twoim wynikiem.

To powiedziawszy, nawet jeśli uzyskasz zgodę na nową pożyczkę lub kartę kredytową, ocena subprime prawie zagwarantuje, że zapłacisz wyższe oprocentowanie niż ktoś, kto ma lepszy wynik. Ponadto niektóre produkty finansowe skierowane do kredytobiorców subprime wiążą się również z dodatkowymi opłatami, takimi jak miesięczne opłaty za usługi lub wyższa opłata roczna.

Jak mogę poprawić swoją zdolność kredytową subprime?

Jeśli stwierdzisz, że masz trudności z uzyskaniem zgody na finansowanie lub że obciążono Cię wysokimi stopami procentowymi, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest podjęcie kroków w celu zwiększenia zdolności kredytowej. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową do najlepszego zakresu.

Dokonuj płatności na czas

Pamięć o terminowym spłacie karty kredytowej lub pożyczki to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją historię kredytową. W sumie historia spłat pożyczki stanowi 30% całkowitego wyniku – dlatego ważne jest, aby unikać wszelkiego rodzaju opóźnień w spłacie. Jeśli nie pamiętasz, aby dokonywać płatności co miesiąc, możesz skonfigurować płatności automatyczne u pożyczkodawców. Alternatywnie większość wydawców kart kredytowych oferuje opcję wysyłania przypomnień o spłacie pożyczki pocztą elektroniczną.

Utrzymuj niski wskaźnik wykorzystania kredytu

Stopień wykorzystania kredytu jest kolejnym ważnym czynnikiem określającym zdolność kredytową. Współczynnik ten stanowi dodatkowe 30% Twojego wyniku i mierzy Twoje aktualne salda w stosunku do całkowitej kwoty dostępnego kredytu. Ogólnie rzecz biorąc, należy dążyć do utrzymania tego wskaźnika na jak najniższym poziomie, spłacając wszelkie istniejące długi i uważając na wszelkie nowe opłaty. W idealnym przypadku stosunek ten powinien wynosić poniżej 30%.

Powstrzymaj się od wypełniania zbyt wielu wniosków naraz

Wreszcie, 10% Twojej zdolności kredytowej zależy od liczby ostatnich zapytań, które masz w swoich raportach kredytowych. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nowy rodzaj finansowania, pożyczkodawca zazwyczaj robi coś, co nazywa się „twardym pociągnięciem” Twojego kredytu, co oznacza twarde zapytanie w Twoich raportach kredytowych. Jeśli masz zbyt wiele zapytań naraz, może to zaszkodzić Twojemu wynikowi, dlatego ważne jest, aby unikać wypełniania zbyt wielu wniosków jednocześnie.

Podsumowując

Jeśli masz zdolność kredytową subprime i potrzebujesz finansowania, najlepszym rozwiązaniem jest rozejrzenie się za pożyczką. Ponieważ każdy pożyczkodawca stosuje nieco inny model punktacji, może się okazać, że u jednego pożyczkodawcy zaoferowana jest lepsza niż u innego.

Osoby szukające cen mogą skorzystać na odwiedzeniu rynku internetowego, takiego jak Credible, gdzie mogą przeglądać stawki kredytów osobistych i pożyczkodawców w zaciszu własnego domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy