Co musisz wiedzieć o Innovis – czwartym biurze kredytowym

Author:
17 lutego 2021

Każdy, kto sprawdzał ich kredyt, wie, że istnieją trzy główne biura informacji kredytowej, ale czy wiesz, że istnieje czwarte biuro informacji kredytowej ? Warto wiedzieć o Innovis, ponieważ coraz więcej firm korzysta z nich do sporządzania raportów kredytowych

Innovis jest agencją informacji kredytowej z siedzibą w Columbus w stanie Ohio i jest uznawana za czwartą agencję ds. Sprawozdawczości kredytowej lub agencję ratingową. Będziesz musiał o nich wiedzieć nie tylko w przypadku odmowy kredytu, ale także, jeśli obawiasz się kradzieży tożsamości. Gromadzą podobne informacje, takie jak „wielka trójka agencji informacji kredytowej, a niektórzy pożyczkodawcy używają ich do podejmowania decyzji kredytowych i windykacji długów.

Jeśli obawiasz się kradzieży tożsamości, rozważ zamrożenie kredytu w Innovis.

Spis treści

Czy Innovis jest główną agencją informacji kredytowej?

Innovis z pewnością nie jest tak duży jak Equifax, Transunion czy Experian. Jednak w ostatnich latach zwiększył się udział w rynku, jeśli chodzi o gromadzenie danych i informacji kredytowych o konsumentach. Innovis jest własnością CBC Corporation, a jej siedziba znajduje się w Ohio.

Możesz zobaczyć zapytanie w swoim raporcie kredytowym z wielkiej trójki, które pochodzi z InnovisCBC.

Innovis nie sprzedaje raportów kredytowych, tak jak inne agencje ratingowe. Gromadzą informacje zgodnie ze swoją witryną internetową, aby poprawić relacje klientów z firmami, które obsługują.

Oto bezpośredni cytat z ich strony internetowej.

Zarządzaj złożonymi i szybko zmieniającymi się relacjami między Tobą a Twoimi klientami dzięki naszym szybko reagującym narzędziom zaprojektowanym dla dzisiejszych firm zależnych od danych.

Co to dla Ciebie oznacza? Cóż, jeśli masz już relację z firmą, ta firma wykorzysta informacje zebrane od Innovis do podjęcia decyzji o tym, jak sobie z Tobą postępować. Często dzieje się tak, aby firma mogła zaoferować dodatkowe produkty kredytowe.

Innovis może również pomóc firmom w powiadamianiu o oszustwach na koncie klienta. To naprawdę ochrona przed oszustwami zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy.

Innovis ma bezpośredni numer telefonu, pod który firmy mogą dzwonić i weryfikować informacje o konsumentach w celu zapobiegania oszustwom.

Ponadto właściciel firmy będzie miał informacje o Tobie zebrane przez Innovis, takie jak weryfikacja nazwiska i adresu. Pomaga to również firmom, które próbują odzyskać złe długi.

Czy raport kredytowy Innovis jest bezpłatny?

Tak, absolutnie! Innovis podlega ustawie Fair Credit Reporting Act, dzięki czemu możesz raz w roku mieć dostęp do swoich informacji w ich aktach kredytowych w celu sprawdzenia błędów. Możesz poprosić o raport za pośrednictwem formularza online, telefonu lub poczty.

Raport kredytowy Innovis będzie zawierał Twoje zwykłe dane osobowe, a także niektóre konta kredytowe. Pokaże również firmy, które przeglądały Twój kredyt za pośrednictwem Innovis.

Czy Innovis ma zdolność kredytową?

Nie. Innovis nie zapewnia oceny zdolności kredytowej, aby ocenić Twoją reputację. Udostępniają Twoje informacje tylko firmom, które z nich korzystają. Trzy większe biura sprawozdawcze oferują ocenę VantageScore lub FICO w raportach kredytowych.

Jak mogę zamrozić mój raport kredytowy Innovis?

Innovis zapewnia taką samą ochronę przed oszustwami i tożsamością jak inne biura informacji kredytowej. Możesz zamrozić swoje konto, po prostu wchodząc na stronę internetową. Dostępny jest formularz online, numer telefonu lub adres do obsługi Twojego zapytania w Innovis. Po zweryfikowaniu informacji możesz uniemożliwić większości firm dostęp do raportu kredytowego od Innovis.

Możesz również wyrazić zgodę / zrezygnować z wszelkich ofert firm kredytowych lub ubezpieczeniowych, które nie zostały zainicjowane przez Ciebie. Jest to ważne, ponieważ często te oferty są wysyłane pocztą, z której oszuści często uzyskują informacje.

Co to jest Innovis CBC On My Credit Report?

InnovisCBC pojawi się w Twoim raporcie kredytowym, kiedy sprawdzą Twój kredyt w głównych biurach raportujących. Jeśli złożyłeś wniosek o kredyt lub ubezpieczenie za pośrednictwem jednej z firm, które zawarły umowę z Innovis, Innovis sprawdzi również Twój kredyt. Nie należy się tym przejmować, ponieważ różne firmy, z którymi współpracujesz, mogą okresowo sprawdzać Twój kredyt.

Co powinieneś teraz zrobić?

Najważniejsze jest to, że z Innovis może korzystać firma, która chce podjąć decyzję dotyczącą ich relacji z nimi. Nie chcesz jednak zbytnio przejmować się Innovis, jednak sprawdzanie ich od czasu do czasu jest dobrym pomysłem, aby upewnić się, że ich informacje są dokładne.

Jeśli jesteś ofiarą kradzieży tożsamości lub obawiasz się kradzieży tożsamości, na pewno zechcesz skontaktować się z Tobą w sprawie zamrożenia swoich danych.

Jeśli jesteś aktywnym wojskiem, dobrze jest też ich o tym poinformować. Istnieją pewne przepisy dotyczące ściągania kredytów, które chronią wojsko podczas pełnienia służby.

Jeśli zauważysz, że Innovis zgłasza niedokładne informacje, możesz złożyć spór tak jak każda inna agencja ratingowa.

  • Następujące sposoby zainicjowania sporu
  • Online: za pośrednictwem konta osobistego InnovisTelefon: 1-800-540-2505 Poczta: wypełnij formularz Żądanie dochodzenia pocztąWejście: 875 Greentree Road, 8 Parkway Center, Pittsburgh, PA 15220Adres do korespondencji: PO Box 1640, Pittsburgh, PA 15230-1640

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy