99% pożyczkobiorców odrzuconych ponownie za wybaczenie kredytu studenckiego

Author:
17 lutego 2021

Sekretarz edukacji USA Betsy DeVos (fot.Zach Gibson / Getty Images)

Z najnowszych statystyk dotyczących zadłużenia kredytów studenckich wynika, że ​​ponad 99% osób, które ubiegały się o umorzenie kredytu z tytułu świadczenia usług publicznych, zostało odrzuconych.

Oto, co musisz wiedzieć i co z tym zrobić.

Wybaczanie kredytów studenckich: statystyki zadłużenia

Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych opublikował najnowsze statystyki dotyczące umorzenia kredytów z tytułu świadczenia usług publicznych:

Biden potwierdza: „Wyeliminuję Twój dług studenckiIRS musi zapłacić 100 milionów dolarów wartych 1200 dolarów czeków stymulacyjnych, orzeczenia sędziego w procesie sądowym więźniówAktualizacja dotycząca bodźców: Prezydent Trump kończy negocjacje dotyczące pakietu bodźców między Mnuchinem a Pelosi
 • Na dzień 31 grudnia 2018 r. 53,749 pożyczkobiorców kredytów studenckich złożyło 65 500 wniosków o umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych.
 • Z tego około 58 000 wniosków zostało rozpatrzonych. Kolejnych 7200 wniosków jest w toku.
 • Z tej sumy ponad 73% wniosków zostało odrzuconych z powodu niespełniania wymagań programu przez pożyczkobiorców pożyczkobiorców. Na przykład pożyczkobiorcy nie posiadali kwalifikujących się pożyczek studenckich, nie dokonali 120 kwalifikujących się płatności ani nie mieli kwalifikującego się zatrudnienia.
 • Kolejne 25% wniosków o umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych zostało odrzuconych z powodu braku lub niepełnych informacji na formularzu zaświadczenia o zatrudnieniu. Ilu pożyczkobiorców kredytu studenckiego uzyskało zgodę na umorzenie kredytu studenckiego?

  Zatwierdzono około 610 wniosków, a 338 pożyczkobiorców łącznie otrzymało 21,1 miliona dolarów umorzenia pożyczek z tytułu świadczenia usług publicznych. Łącznie tylko około 640 pożyczkobiorców otrzymało umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych na podstawie około 132 000 rozpatrzonych wniosków. To mniej niż 0,5%.

  Wybaczanie pożyczki na cele publiczne: wymagania

  Nie jest to tak proste, jak powiedzenie, że „pracujesz w służbie publicznej. Program wybaczania pożyczek publicznych to program federalny, który umarza federalne pożyczki studenckie pożyczkobiorcom, którzy są zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy (ponad 30 godzin tygodniowo) w kwalifikującym się federalnym, stanowym lub lokalnym stanowisku publicznym lub 501 (c) (3) praca dla organizacji non-profit, która dokonuje 120 kwalifikujących się płatności na czas.

  Wymagania mogą być trudne. Wiele wniosków zostało odrzuconych z powodu brakujących lub niepełnych informacji lub niespełniających wymagań programu. Najnowsze dane odzwierciedlają niektóre z najwcześniejszych kandydatów do programu, który rozpoczął się w 2007 roku i wymagał 10 lat spłaty kredytu studenckiego. Z biegiem czasu wskaźniki akceptacji powinny wzrosnąć, ponieważ coraz więcej pożyczkobiorców zapoznaje się z programem wybaczania pożyczek na usługi publiczne.

  Oto 4 rzeczy, o których należy pamiętać:

  1. Wypełnij formularz zaświadczenia o zatrudnieniu

  Musisz wypełnić formularz zaświadczenia o zatrudnieniu. Jak często należy składać formularz zaświadczenia o zatrudnieniu w celu umorzenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych?

  Formularz zaświadczenia o zatrudnieniu należy przesłać do Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych:

  • kiedy zaczynasz pracę w służbie publicznej
  • kiedy zmieniasz pracodawcęco roku, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze 2. Zapisz się do federalnego planu spłaty pożyczki studenckiej opartego na dochodach

   Aby kwalifikować się do umorzenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, musisz być zapisany do federalnego planu spłaty pożyczki studenckiej opartego na dochodach. Pamiętaj, że tylko federalne pożyczki studenckie kwalifikują się do umorzenia pożyczek z tytułu świadczenia usług publicznych. Musisz również dokonać większości ze 120 wymaganych płatności, będąc zarejestrowanym w federalnym planie spłaty pożyczki studenckiej.

   3. Skonsoliduj federalne pożyczki studenckie (jeśli to konieczne)

   Tylko bezpośrednie pożyczki studenckie kwalifikują się do umorzenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych. Jeśli masz pożyczki Perkins, pożyczki FFEL lub pożyczyłeś pożyczki studenckie przed 2011 r., Może być konieczne skonsolidowanie tych federalnych pożyczek studenckich w bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną. Federalne pożyczki studenckie można konsolidować za pośrednictwem StudentLoans.gov.

   4. Refinansuj swoje pożyczki studenckie

   Jeśli planujesz umorzyć federalne pożyczki studenckie, nadal potrzebujesz planu działania dotyczącego prywatnych pożyczek studenckich. Dobrą wiadomością jest to, że możesz refinansować prywatne pożyczki studenckie i obniżyć oprocentowanie – nawet jeśli jesteś zapisany do programu umorzenia pożyczek publicznych.

   Ten kalkulator refinansowania kredytu studenckiego pokazuje, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić dzięki refinansowaniu kredytu studenckiego.

   Pożyczki studenckie: kandydaci na prezydenta 2020

   Niektórzy kandydaci na prezydenta w 2020 r. Zastanawiali się nad przyszłością wybaczania kredytów studenckich, jak radzić sobie z rosnącym zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich i jak szybciej spłacać pożyczki studenckie.

   W kwietniu amerykański senator Warren (D-MA) zaproponował plan umorzenia kredytów studenckich, który anulowałby zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego dla ponad 95% pożyczkobiorców i całkowicie anulowałby zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego dla ponad 75% Amerykanów zadłużonych z tytułu kredytu studenckiego.

   Prezydent Donald Trump zaproponował wyeliminowanie programu wybaczania pożyczek z tytułu świadczenia usług publicznych, który miałby wpływ na pożyczkobiorców, którzy pożyczają nową pożyczkę studencką po 1 lipca 2020 r. W jego miejsce Trump zaproponował pojedynczy plan spłaty kredytu studenckiego oparty na dochodach, który zapewniłby kredyt studencki przebaczenie po 15 latach w przypadku pożyczek studenckich i 25 lat w przypadku pożyczek studenckich.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy