8 sztuczek w rękawie dealera samochodowego

Category: Będziesz Mieć
Author:
17 lutego 2021

Porady dotyczące kupowania samochodów i sztuczki dealerów

Dealerzy samochodowi mają wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie każdej sprzedaży.

Typowe sztuczki dealerów samochodowych obejmują marże na stopę procentową i dodatki dealerów, a także dłuższe i dłuższe pożyczki, które mogą podnieść koszty zakupu nowego samochodu lub ciężarówki.

Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zapłacić więcej za zakup i sfinansowanie nowego samochodu lub ciężarówki, niż naprawdę potrzebujesz. To całkowita strata pieniędzy dla każdego, kto próbuje zapewnić sobie i swoim rodzinom bezpieczeństwo finansowe.

Sztuczka krupiera nr 1: Żerowanie na braku informacji.

Nie ma nic, co sprzedawca kocha bardziej niż bezmyślny kupujący samochód. Nie możesz negocjować uczciwej ceny za pojazd, jeśli nie wiesz, jaka powinna być.

Przed wyjazdem do salonu przejdź do Edmunds.com i Kelley Blue Book, aby znaleźćśrednią cenę transakcyjnąsamochodu lub ciężarówki, którą chcesz kupić.

Lub dodaj aplikację Edmunds lub Kelley do swojego smartfona i wybierz model, poziom wyposażenia, pakiety wyposażenia i inne opcje wymienione na naklejce na szybę dowolnego samochodu na parceli.

Tak czy inaczej, będziesz wiedział, ile kupujący faktycznie płacą za przejazd, który rozważasz, i zwykle jest to o setki, a często tysiące dolarów mniej niż sugerowana wartość detaliczna podana na oknie.

Chcesz być inteligentnym klientem, który płaci trochę mniej niż średnia cena transakcji.

Sztuczka dealera nr 2: Robienie wszystkiego na temat miesięcznej płatności.

Sprzedawcy często pytają potencjalnych kupujących, jaka jest największa miesięczna rata, na jaką mogą sobie pozwolić.

Mając tę ​​liczbę pod ręką, obliczą najwięcej, ile możesz wydać, i nadal osiągną tę miesięczną płatność, przeciągając pożyczkę tak długo, jak to możliwe.

Następnie zobaczysz samochody i ciężarówki w tym przedziale cenowym, który często jest wyższy niż to, co chciałeś wydać, przy jednoczesnym zapewnieniu, że lepsza jazda mieści się w Twoim budżecie.

Załóżmy, że przyszedłeś kupić kompaktowego sedana, który kosztuje około 20 000 USD, ale nie ukrywaj, że możesz sobie pozwolić na płatność w wysokości 450 USD miesięcznie.

Sprzedawca natychmiast rozpoznaje, że 60- lub 72-miesięczna pożyczka pozwoliłaby na zakup średniej wielkości sedana o wartości 25 000 dolarów, przy jednoczesnym utrzymaniu płatności na poziomie około 450 dolarów miesięcznie – i właśnie to będzie próbował sprzedać.

Wyższa cena naklejki i dłuższa pożyczka oznaczają więcej pieniędzy dla dealera.

Skorzystaj z zasady 20/4/10, aby zobaczyć, na co naprawdę Cię stać.

Mówi się, że powinieneś odłożyć co najmniej 20% na pojazd, finansować go na nie więcej niż cztery lata i nie wydawać więcej niż 10% miesięcznego dochodu na wydatki na samochód, w tym na banknoty, konserwację i ubezpieczenie.

Sztuczka dealera nr 3: Nakładanie narzutów na opłaty finansowe.

Wybrałeś samochód, który chcesz kupić, a teraz menedżer finansowy przeszukuje jego komputer w celu znalezienia najlepszej oferty pożyczki. Dealer nie jest zobowiązany do podania najtańszej pożyczki, do której się zakwalifikowałeś, i może legalnie podnieść stopę procentową o kilka punktów procentowych dla siebie.

Powiedzmy, że bank lub firma finansowa twierdzi, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki w wysokości 5%, ale kierownik finansowy mówi Ci, że 7%.

W przypadku pięcioletniej pożyczki w wysokości 22 000 USD te dodatkowe 2% doda dodatkowe 1277 USD do Twoich płatności. Pożyczkodawca jest w zmowie z dealerem. Zbiera dodatkowe pieniądze, zatrzymuje połowę dla siebie, a drugą połowę odsyła do sprzedawcy.

Chociaż jest to całkiem legalne, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i Biuro Ochrony Konsumentów Finansowych badają, czy dealerzy i pożyczkodawcy są skłonni do dyskryminowania kobiet i mniejszości poprzez częstsze dodawanie marż do swoich pożyczek.

Sztuczka krupiera nr 4: składanie fałszywych obietnic wypłaty.

Załóżmy, że chcesz kupić nowy samochód, ale nadal masz saldo obecnego kredytu samochodowego. Aby sfinalizować umowę, sprzedawca często obiecuje: „Spłacimy twoją pożyczkę bez względu na to, ile jesteś winien.

Większość dealerów zrekompensuje tę stratę, pobierając więcej opłat za nową jazdę, oferując mniej przy zamianie i nakładając narzut opłaty finansowej. Sprzedawcy pozbawieni skrupułów spłacają stary kredyt, tak jak obiecali, a następnie potajemnie dodają tę kwotę do nowego kredytu.

Aby to uszło na sucho, liczą, że skupisz się na miesięcznych płatnościach i zignorujesz całkowitą kwotę, którą finansujesz.

Początkowo można było usłyszeć, że miesięczna rata wyniesie około 400 USD, czyli tyle, ile wyniosłaby, gdybyś finansował 20 000 USD w ciągu 60 miesięcy na poziomie 6%.

Kiedy siadasz, aby podpisać dokumenty, kierownik finansowy wskazuje na miesięczną linię płatności i oczywiście jest to 397 USD.

To, czego nie widzisz, to fakt, że sprzedawca dodał 4000 USD do salda Twojej pożyczki i sfinansował te 24000 USD w ciągu72 miesięcy, zobowiązując Cię do zapłacenia za ten samochód przez dodatkowy rok.

Sztuczka 5 dealera: Popychanie cię do leasingu.

Niektórzy sprzedawcy mogą skierować Cię do leasingu, ponieważ może to dać Ci nowy pojazd za mniej niż połowę miesięcznej raty, jaką kosztowałby zakup.

Problem polega na tym, że nadal będziesz płacić lata miesięcznych płatności – pod koniec których nie będziesz jużnicposiadać .

Jeśli potrzebujesz leasingować samochód, aby „sobie na to pozwolić, prawdopodobnie nie stać Cię na to w pierwszej kolejności.

Przeczytaj naszą historię o tym, dlaczego leasing to zły interes.

Sztuczka krupiera nr 6: Powiedzenie, że umowa jest dobra dopiero teraz.

Handlowcy uwielbiają wywierać presję na kupujących, aby szybko sprzedawali, używając rzeczy typu „umowa jest dobra tylko dzisiaj

Jest to powszechna taktyka, która zapobiega sprawdzaniu innych salonów lub zastanawianiu się. Martwią się, że jeśli opuścisz parking, nie wrócisz.

Jest szansa, że ​​dostaniesz taką samą ofertę, jeśli wrócisz.

Jedynym wyjątkiem byłby pod koniec miesiąca, kiedy zachęty oferowane przez koncerny samochodowe – rabaty i pożyczki dyskontowe – często wygasają.

I tak nie chcesz podejmować impulsywnych decyzji ani być pod presją tak dużego zakupu.

Nie bój się na nim spać.

Sztuczka krupiera nr 7: Wyciągnięcie starej przynęty i zamiany.

Widzisz reklamę w atrakcyjnej cenie samochodu, który rozważałeś.

Następnie udajesz się do salonu i stwierdzasz, że to tylko dla uproszczonego modelu lub poziomu wyposażenia w żargonie samochodowym, którego nikt nigdy nie kupuje.

Sprzedawca jest życzliwy. Kiedy ostatnio widziałeś samochód z otwieranymi korbami i bez klimatyzacji?

Przez następną godzinę pokazuje lepiej wyposażone wersje. Zanim w końcu zobaczysz samochód, o którym myślałeś, że reklama jest reklamowany, płacisz 4000 USD więcej.

Więc zignoruj ​​ceny, które widzisz w reklamach.

Większość dealerów ma teraz swoje zapasy na swoich stronach internetowych, dzięki czemu możesz znaleźć w pełni wyposażony model, który naprawdę chcesz kupić, zanim wyjdziesz z domu.

Weź te VIN (numery identyfikacyjne pojazdu) lub numery magazynowe ze sobą do salonu.

Nie tylko będziesz mieć bardziej realistyczne wyobrażenie o tym, ile naprawdę kosztuje samochód, który chcesz, ale także pokaże sprzedawcy, że odrobiłeś pracę domową.

Sztuczka sprzedawcy nr 8: Sprzedawanie bezwartościowych lub zawyżonych cen dodatków dealera.

Dealerzy zwiększają swoje zyski, sprzedając wszelkiego rodzaju akcesoria, od bagażników dachowych po najwyższej jakości systemy dźwiękowe.

Przyjrzyj się uważnie kosztom. Zwykle można dostać to samo za pół ceny lub mniej w sklepach z elektroniką lub częściami samochodowymi.

Zwracaj szczególną uwagę na niespodziewane dodatki, które sprzedawcy próbują wkroczyć, gdy finalizujesz transakcję.

Wytrawianie VIN to najnowszy dodatek, którego należy unikać. Zwróć także uwagę na środki ochrony lakieru, tkaniny, antykorozyjne i alarmy samochodowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy