6 rzeczy, które należy wiedzieć przed otrzymaniem karty kredytowej

6 rzeczy, które należy wiedzieć przed otrzymaniem karty kredytowej
Category: Konto Bankowe
Author:
16 marca 2021

Przed wypełnieniem wniosku o kartę kredytową należy rozważyć pewne kwestie. (iStock)

Wypełnianie wniosków o kartę kredytową po raz pierwszy może wydawać się zniechęcającym procesem, ale nie musi być trudne. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, jak ubiegać się o kartę kredytową, wskazówki, jak znaleźć odpowiednią kartę dla siebie i porady, jak utrzymać swój wynik w dobrej kondycji. Uzbrojony w tę wiedzę powinieneś czuć się gotowy do rozpoczęcia procesu aplikacyjnego.

Kontynuuj finanso czytanie poniżej

Jak wybrać najlepszą dla siebie kartę kredytową

Zanim zaczniesz aplikować, musisz zdecydować, która karta jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Na szczęście istnieje kilka różnych typów kart kredytowych, które są przeznaczone specjalnie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kredytem.

 • Zabezpieczone karty. Te karty wymagają do otwarcia depozytu zabezpieczającego, ale są łatwiejsze do zakwalifikowania niż typowa karta.
 • Karty studenckie. Karty te są przeznaczone specjalnie dla studentów
 • Karty kredytowe dla osób z ograniczonym kredytem. Jeśli nie stać Cię na wpłatę kaucji na zabezpieczonej karcie, te karty mogą być najlepszą opcją. Zazwyczaj mają niski limit kredytowy, ale są przeznaczone specjalnie dla tych, którzy mają ograniczoną historię kredytową.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową

Wierz lub nie, ale nadal możesz mieć zdolność kredytową, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś karty kredytowej. Inne wyniki finansowe, takie jak pożyczki studenckie lub rachunki za media, mogą mieć wpływ na Twoją historię kredytową.

Mając to na uwadze, przed wypełnieniem jakichkolwiek wniosków o kartę kredytową zechcesz sprawdzić swój wynik. Największą szansę na zatwierdzenie uzyskasz, jeśli złożysz wniosek o kartę kredytową w odpowiednim zakresie wyników.

Aby sprawdzić swój wynik, przejdź do AnnualCreditReport.com. Każdy ma prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego rocznie od każdej z agencji informacji kredytowej.

Jak kupować za kartę kredytową

Gdy już znasz swój wynik, rozejrzyj się za kartą z tego zakresu. Będziesz chciał sprawdzić następujące warunki i opłaty dla każdej opcji, która Cię interesuje.

 • Roczna opłata. Opłata, którą niektóre firmy kredytowe pobierają corocznie za przywilej bycia posiadaczem karty
 • KWI. Zwana również roczną stopą procentową, jest to stopa procentowa, która będzie stosowana do sald przenoszonych z miesiąca na miesiąc.
 • Opłaty za opóźnienie. Wszelkie opłaty pobierane przez kartę za opóźnienia w płatnościach lub płatności poniżej minimalnej należnej kwoty.

Jak ubiegać się o kartę kredytową

Jeśli chodzi o składanie wniosku o kartę kredytową, proces jest stosunkowo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki.

 • Wybierz najlepszą dla siebie metodę. Możesz ubiegać się o kartę kredytową online, telefonicznie, pocztą lub osobiście.
 • Wypełnij wniosek. Po wybraniu karty, o którą chcesz się ubiegać, wypełnij wniosek. Zasadniczo potrzebujesz swojego imienia i nazwiska, adresu do korespondencji, daty urodzenia, numeru ubezpieczenia społecznego i informacji o dochodach.
 • Czekaj na pozwolenie. Obecnie niektóre karty kredytowe oferują opcję natychmiastowego zatwierdzenia, ale generalnie zatwierdzenie może zająć od 7 do 10 dni roboczych. Po zatwierdzeniu otrzymanie karty może zająć kolejne 7–10 dni roboczych.

Zalety i wady kart kredytowych

Plusy

 • Jeśli efektywnie wykorzystasz swój kredyt, możesz podnieść swój wynik.
 • Z czasem będziesz musiał płacić za zakupy.
 • Masz potencjał, aby zdobyć nagrody za swoje zakupy.
 • Firmy obsługujące karty kredytowe oferują ochronę przed oszustwami.

Cons

 • Niewłaściwe użycie karty kredytowej może obniżyć Twój wynik.
 • Możesz stworzyć dług.
 • Karty kredytowe wiążą się z opłatami i płatnościami.

Jak utrzymać dobrą zdolność kredytową

Aby utrzymać swój wynik w dobrej kondycji, musisz tylko upewnić się, że co miesiąc płacisz rachunek na czas. Będziesz także chciał zapłacić jak najwięcej kwoty minimalnej. Najlepiej byłoby, gdybyś starał się zapłacić w całości, ponieważ pozwala to uniknąć płacenia odsetek za zakupy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy